Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy aki egyszer...

Létezik, hogy aki egyszer keményen alkoholista volt hosszú éveken át, és 1 évre abbahagyta, az később nem fog visszaesni, ha hetente megiszik 1-2 sört?

Figyelt kérdés
A szakirodalom szerint vissza fog esni, de Ő váltig állítja, hogy nem fog. Most kb másfél éve megy ez, hogy néha megiszik fél pohár bort vagy egy sört. Fogja így bírni? Ismertek olyan embert, aki így kibírta és nem esett vissza? Azt mondják, már egy kortyot sem szabadna innia, mert akkor teljesen biztos hogy visszaesik.
2009. júl. 24. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

így van, EGY kortyot sem szabadna innia.

visszaesik sajnos :)

tulajdonképpen nem is lett absztinens, ezt is mondhatjuk, tehát nem gyógyult meg.

az egy üveg sörből, borból szépen lassan (vagy nem lassan) egyre több lesz.

ő biztos elhiszi, hogy nem fog visszaesni, de vissza fog.

2009. júl. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De mondom, 1 évig tiszta volt, másfél éve sörözget csak, tehát 2 és fél éve nem volt részeg. A másfél év sem bíztató?.... Ha akarta volna, már rég visszaeshetett volna, nem?
2009. júl. 24. 16:19
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Az attól függ.


Ha egy komoly LELKI OK volt a betegsége hátterében, és abból "kigyógyult", tehát a kiváltó oka megszűnt, akkor IGEN. Ha az nem szűnt meg, akkor visszaeshet, sőt valószínű, hogy tényleg vissza fog esni. Ez is egy betegség, de maga az alkoholizmus inkább csak a tünet a felszínen, és van valami mélyebb ok, amire elég nehéz rálátni. Pedig minden ezen múlik.

2009. júl. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Azért az bíztató, hogy már másfél éve nem iszik többet a heti 1-2 sörnél, legalábbis szerintem. Nekem apám volt alkoholista úgyhogy van róla némi fogalmam. Ő soha nem szokott le, de nála nem is volt mérték soha. Leszámítva fél évet, amikor nem nyúlt alkoholhoz.


Én szerintem belefér, hogy tartja magát, de ehhez az kell, hogy ne jöjjön semmi, de semmi olyan nehézég, amit fel kell dolgoznia. Az alkoholizmus általában azzal van összefüggésben, hogy valami olyan trauma éri a delikvenst, amin nem tud másként átlépni, csak az alkohol segítségével. Ez nem feltétlenűl konkrét dolog (plö halál eset vagy munka elvesztése) lehet ennél elvontabb is. Apámnál szerintem a gyerekkor és a képességeihez mért lehetőségek nem voltak egy súlyban és így szépen lassan leépült.

Mindenesetre egy dolog biztos. Ne mutassátok neki, hogy nem hisztek benne! Mert ez a legrosszabb.

2009. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

A szakirodalom és tapasztalat is azt mondja, hogy minden bizonnyal vissza fog esni. Kocsmának közelébe se kéne mennie, otthon meg nem kéne alkoholt tartani, a körülötte lévőknek is le kéne mondaniuk róla.


Ha viszont nem bízol benne, akkor azzal is ártasz, ha vakon bízol benne azzal is.

2009. júl. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

sört inni minden nap függőséget jelent.


nem drogos csak "még is az".


a hangsúly a rendszerességen van.

a dohányosnak is a megvonás, a megszokás hiányzik leginkább hogy a szájához emelje a cigit.


van 1 ismerősöm ő nem tagadja hogy alkoholista.

de már a májával a kórházban is volt.

de folytatja, szóval... én nem nagyon hiszek az ilyenben.


az biztos viszont hogy az egyéni döntés és az egyén akaratán múlik minden.


ha a régi helyekre jár vissza, akkor tuti folytatja.

ha talál új hobbit, sétálgat, valaki "felügyeli" akkor szerintem van esély hogy ne igyon, de ehhez kell hogy ő se akarjon inni.

2009. júl. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Legjobb lenne egy új környezet, ahol nincsenek ott a régi haverok, ivócimborák. Sanos asz a tapasztalatom, hogy az alkoholista visszaesik. Csak ha valaki nagyon ott van mellette, más örömöket nyújt neki, segít neki önmagát megtalálni, új célok, új élmények, új barátok, felemelő baráti környezet... így esetleg sikerülhet. És ennyi alkoholt ihat: NULLA! azaz: ZÉRÓ.
2009. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Olyan nincs, hogy "kicsit terhes vagyok"!


Az alkol is függőség, mint a cigaretta. Párszor már én is leszoktam utóbbiról (most már 5 éve), de pontosan tudom, ha csak egy szálra rágyújtok, szép lassan, de egyre több lesz az az egy...

2009. júl. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Apum 3 evig nem ivott semmit, aztan lassan-lassan vissza esett. Pedig nem azok voltak mar a baratai :( Egyedul is meg meg ivott 1-2 sort, aztan lassan, mar nem volt elleg a sor. Ebben is halt bele, sajnos. :'(
2009. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha ma találnák fel az alkoholt, a legjobban üldözött szer lenne a világon, csak évezredes hagyománya van, a drogokkal tabletták szemben, LEGÁLIS DROG, ÉS NAGY BEVÉTEL AZ ÁLLAMNAK, hasonlóan a CIGIhez, azért üldözi a csempészetet, mert elesik a bevételtől az állam, nem azért hogy egészségesebbek legyünk, bár hozzá kell tennem, hogy láttam már 90 éves alkoholistát, 90 éves drogost azonban még nem
2009. júl. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!