Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessek meg valamit...

Hogyan értessek meg valamit egy ostoba anyával?

Figyelt kérdés
Tanács kéne. Legkedvesebb barátnőm sajnos anyaként túl féltő, már-már ostoba mód féltő. Van egy 20 éves fia, főiskolára jár levelezőn, és Budapesten lehet, hogy találna állást. Csakhogy barátnőm, a fiú édesanyja úgy engedi csak el, hogy egy-két hónap után visszajönne Pécsre. Nem szívesen engedi vezetni a fiút, szegény gyerek nem tud ellazulni, az érdeklődési köre már lassan beszűkül, és szinte már depressziós, az anyja miatt. Ezt a fiú nekem elmondta, hisz keresztanyjaként tekint rám. Kiment volna külföldre, de barátnőm nem engedte, azzal a szóval, hogy egyetlen gyereke. Néha célozgatok, hogy másként kéne kezelni a nagyon jó képességű, lassan jó humorát és kedélyét elveszítő fiút, de folyamatosan az a válasz, hogy egyetlen gyereke. Szerintem ez már önzés, és a fiú érdekében kérek tanácsokat, hogy győzzem meg barátnőmet, anélkül hogy megsérteném.
2011. nov. 2. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismersz mas fiatalt, akinek az otthonrol valo elkoltozes jol jott ki minden ertelemben? Ha igen, hozd fel peldanak. Egyut, a fiuval, probalj beszelni az anyaval.
2011. nov. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Igen, ez tényleg önzés. Nekem is van két fiam, egyedül nevelem őket, és tudom, hogy egyszer ki fognak repülni. De szerintem ez normális, így kell lennie, és nem érzem azt, hogy vissza kéne fognom őket ettől. Ilyenkor látszik a fonákja annak a buta álláspontnak, hogy ha egy nő gyereket szül, onnantól kezdve csak és kizárólag a családjának, gyerekeinek élhet, nemhogy elsők, hanem kizárólagosak kell legyenek. Úgy látom, hogy ha valaki a gyerekére "áldozza" az életét, annak nem marad saját élete, és tényleg becsapva és kifosztva érzi magát, ha a gyerek úgymond "elhagyja". Ezért szoktam mondani még a saját anyámnak is, hogy nekem nyilván a gyerekeim az elsők, de nem kizárólagosak! Rajtuk kívül is van életem, és ha nincsenek itthon, akkor sem légüres térben vagyok, hanem élem az életemet. Kedves kérdező, úgy látom, a barátnőddel ezt nem lehet finoman megértetni, mert neki az a normális, ha a felnőtt fia gyerekként mellette marad élete végéig. Kvázi elvárja tőle hálaként azért, mert az egész életét rááldozta, viszont ez tisztességtelen dolog. Gyereket nem befektetésnek szülünk. Úgyhogy kíméletlenül és őszintén meg kell mondanod a barátnődnek, hogy az a normális, ha a felnőtt fia a saját életét éli, és ettől még nem fogja kevésbé szeretni az anyját, csak megszűnik az a fajta szimbiózis, amit anyuka megszokott. Lehet, (biztos) hogy nem fog tetszeni a barátnődnek, de nem lehet beáldozni a gyereke normális életét azért, hogy anyuka a nem normális hozzáállású életében boldognak érezze magát.
2011. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én anyukám ugyan ilyen. Nem akar elengedni egyetemre Budapestre, sőt sokszor még azt is megszabja, hogy mikor netezhetek, és kikkel beszélhetek... Pedig én nem vagyok egyke. Teljesen depressziós vagyok én is tőle.

19/L

2011. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vezesd rá, milyen fárasztó lenne egy felnőttet élete végéig eltartani és gondozni.
2011. nov. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha valóban szereti a fiát, akkor elengedi.De az asszony a fiánál jobban szereti saját magát.Csak arra gondol, hogy mi lesz vele nélküle, arra nem, hogy mi lesz a fiúval.Nekem 2 felnőtt fiam van.Elmentek itthonról.Örülök, hogy van munkájuk, jól keresnek, alakul mindkettőnek a saját család.Egy anya akkor végzi jól a munkáját, a nevelést, ha a gyerek önálló lesz,meg tud állni a saját lábán.Onnantól az anyjára csak akkor van szükség, ha a gyerek kifejezetten kéri.A jó kapcsolat, a szeretet megmarad, de beleszólás az életébe kérés nélkül már nincs.
2011. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!