Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjem nem akar nyaralni...

Férjem nem akar nyaralni menni, mert szerinte 1 éves babónk még kicsi ehhez, nem lenne igazi pihenés, nyaralás. Miért ilyen, hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés
Tavaly sem voltunk, nem akartunk útnak indulni terhesen, hiszen sosem lehet tudni.... De mostmár nagyon mennék. Lakótelepen lakunk, megőrülök a négy fal közt. Igaz ami igaz, nem így terveztük 2010-et, a nyaralás nem szerepelt a terveink között, pont a baba miatt, hogy hátha még túl kicsi hozzá. Lehet, hogy önzőség és csak magam miatt szeretnék annyira menni, nem tudom. Nagyon vágyom valahová, annak ellenére, hogy anyagilag is csak éppenhogy megtudnánk oldani, viszont éhen nem halnánk, ha hazajönnénk sem:). Igaza van a férjemnek, kicsi még pár napos nyaraláshoz, csak kínlódás lenne vele elmenni? Én nem így látom, biztos örülne más környezetnek, pancsolhatna a strandon, tuti tetszene neki. Nekem meg végképp, két éve sehol nem voltam, csak szüleimnél, anyósoméknál, szüleimnél, anyósoméknál... Kicsit elegem van. De nem tudok már mit tenni, sajnos a párom nem ért velem egyet.
2010. júl. 3. 16:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Menjetek el egy egy vasárnap strandra,vagy valahová kirándulni, az olcsóbb is, neked kikapcsolódás, és a gyereknek sem kell máshol aludni ha attól tart párod
2010. júl. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én is az egynapos kirándulásokat javaslom, abból látjátok majd, hogy reagál a picur.
2010. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, lehet igazatok van, csak kicsit bosszant, mikor lányomtól fiatalabb babákat ( ismerősök ), Horvátországba visznek, más család pedig repülővel indul útnak. Hiányzik egy kis kikapcsólódás, persze nem a lányom nélkül, hanem együtt, étterem, strand.... Pár napot máshol tölteni, ne mindig ugyanott, vagy itthon, vagy rokonoknál.
2010. júl. 3. 16:39
 4/19 anonim ***** válasza:
14 hós a fiam. Külföldre még én sem mennék vele, de a Balcsin 1 hét belefér. Szerintem, ha rugalmas a baba (el tud aludni idegen helyen, nem fél nagyon az idegenektől) simán el mehettek néhány napra. Egyébként nagyon meg tudlak érteni. Én is elég nehezen viselem a bezártságot.
2010. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

10 hónapos lesz a fiam, mikor megyünk horvátba. nekünk is nehezen jön ki anyagilag és nem is vagyok biztos benne, hogy a legjobb döntés, de ha nem próbáljuk ki nem tudjuk meg. Nemrég költöztünk, azt jól viselte. Csak 4 napra megyünk, remélem jó lesz. Mondjuk mi tavaly is voltunk, mikor 28 hetes terhes voltam.

Ennyi kell.

2010. júl. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mi vettünk a gyerekeknek utazóágyat már a születésükkor,és bele is szoktattam Őket.A mamáknál,és amíg kicsikék voltak itthon napközben is abba aludtak.Így sosem volt gond ha úgy mentünk valahova,hogy éjszakára mi legyen a gyerekkel,mert idegen a környezet.Az ágyikó ismerős volt,vittük az otthoni takarót meg minden alvós kacatot,így sosem volt probléma a alvás.Egyébként amikor utoljára Horvátba voltunk,mellettünk 2 hónapos ikrekkel nyaraltak innen Magyarországról.Semmi gond nem volt.Orvosi ellátás mindenhol van ha kell,bármit megtalálsz amit itthon,amit nem azt viheted ha nem romlandó.Én nem értem miért ne lehetne babával nyaralni?

Persze biztos függ a gyerektől is,mennyire könnyű vagy nehéz neki a környezet változás az utazás.Mi sokat megyünk,pedig 3 gyerkőcünk van.A harmadikat nyáron szültem,és igaz nyaralni nem voltunk,de amikor kijöttünk a kórházból,a következő hétvégén már kirándultunk,pedig vele császároztak.Nem értem a férjedet miért nem akar menni.Ha a baba viselkedésétől tart,akkor előbb menjetek el vele egy éjszakára valahova,hogy hogyan viseli.

2010. júl. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
7 hónaposan mentünk először nyaralni.és igazából igyekeztem mindent úgy csinálni mint otthon.az ő ágya,takarója,akkor aludtunk amikor szokott,akkor ettünk amikor szokott.nagyokat sétáltunk,kirándultunk,pancsiztunk.mindenből egy keveset.apartmant vettünk igy a saját uraink voltunk.és mégis kizökkentünk a saját kis életünkből.Neki meg semmi kára nem származott ebből,jókat aludt a kocsiba,figyelt mindet hová megyünk,és sokat játszottunk vele.szerintem igy nyugodtan elmehetnétek pár napra ti is.2 hét görögöt még nem mernék én se bevállalni,18 hónapos fiammal,de 1 hét hazai nyaralás már lesz.
2010. júl. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mi tavaly is vittük 5 hós volt,megszokta 1 nap alatt sz idegen helyet,sokat kirándultunk vele,mert az idő sajnos nem volt jó.Idén is megyünk 1 hónap múlva 16 hós lesz akkor.Már nehezebb lesz de babás kirándulásokat tervezünk strandolást is.Mondjuk mi saját(szüleimé)nyaralóba megyünk.Így veszünk neki az udvarba egy kis medencét néha strandolunk(Igalba megyünk)de főleg kirándulásokat tervezünk pl állatkert ilyesmi.3 hétre megyünk.Ha csak kirándulnátok az is valami sztem.Nézz utána a neten mi lenne jó ami nincs túl messze és kisbabával is el lehet menni.Jó időben strand,rosszabb időben pl állatkert vadaspark.Állatok biztos már őt is érdeklik,de bármi jó mert babáknak minden új.Ez a kirándulás ötlet talán kompromisszum lenne.
2010. júl. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
ja utolsó vagyok utazóágyat viszünk és hozzá a kiságyas matracát meg mindent amit szeret(játékokat alvóscuccokat stb)tavaly is vittünk mindent én alig fértem be a kocsiba:-)
2010. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mi most voltunk a Balatonon 2 és fél illetve 4 hónapos babával:)
2010. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!