Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit éreznétek, ha a 19 éves...

Mit éreznétek, ha a 19 éves fiatoktól nem kapnátok még egy szál virágot se anyák napjára?

Figyelt kérdés
A lányom megemlékezett az anyáknapjáról, de a fiam nem .Nagyon rosszulesett...Hozzáteszem nem vagyunk rosszban.Járt már így valaki? Ti szóvátennétek, vagy mit csinálnátok? Tudom, hogy nem lehet elvárni ,vagy "kikövetelni". Kérlek, az olyan válaszoktól kíméljetek meg, hogy "biztos meg se érdemled"...stb
2009. máj. 6. 14:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
89%

Ha az apja következetlen volt a nevelésében és úgy neveltétek, hogy egymás ellen beszéltetek mindig, akkor ne lepődj meg ezen, sajnos ez van.

Amúgy egészen véletlenül nem lehet, hogy mostanában más foglalja le, pl. vizsgaidőszak, érettségi? (utóbbit azért mondom, mert öcsém vele egyidős, és évvesztes, és most érettségizik)

Egyébként ne idegesítsd magad ezen, nem tudom, milyen a kapcsolatod vele egyébként, remélem, nem olyan, mint nekem apámmal, de ha mindenképpen szeretnéd jobbá tenni a helyzetet, néha próbálj beszélgetni vele, amikor látod, hogy ő is ráállna kicsit.


Amúgy én se szoktam nagyon meglepni anyut akármikor, én az alkalmakra tartogatom az ilyen dolgokat, egyrészt mert nincs is állandóan keret mindenfélére, inkább ha besegítek valamibe, neki már az is sokat jelent, vagy ha valamihez nem ért, engem hív, segítek. De tudjátok, most anyák napjára én kórházba kerültem, és anyu vett nekem 2 új hálóinget bentre meg fehérneműt, hogy legyen nálam tiszta, és azt mondta, hogy neki az volt most az ajándék, hogy ő vehetett nekem. Nem várok el tőle semmit, csak hogy olyannak szeressen, amilyen vagyok, amilyen lettem. Azért ez jó dolog, ha az anyának nem önmaga az első, hanem a gyereke, és azt hiszem, az ilyen anyák az igazi anyák, és én is ilyen szeretnék lenni. Még ha elkövetett is hibákat, bocsánatot kért, tudom, mit nem fogok leutánozni, de tudom, hogy mi az, amit én is szeretnék majd úgy csinálni, ha egyszer anya leszek.

2009. máj. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
91%

Semmit. Nekem van amikor duplán köszöntenek, volt amikor egyik se.Van olyan életkor, mikor idétlennek érzik ezt, kisbabásnak.Aztán megint köszönt majd. Lehet h pár év kimarad.

Én pl . nem birom mondani hogy "részvétem" olyan szerencsétlennek érzem.

Szeret ettől, ne sértődj meg. Valszin azt hiszi, hogy ez olyan iskolás dolog.

2009. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Uccsó vagyok. Én tavaly nem kaptam. Idén kaptam többet is, de a saját anyámat nem köszöntöttem fel. Mikor itt volt, elmaradt, aztán vártam, h mikor jó hívni, aztán megint elfelejtettem, aztán meg nem akartam utólag. De nem hinném, hogy megsértődik. Van amikor a szülinapot is fél év múlva köszöntjük, ha találkozunk.

De a lényeg az volt, hogy többször eszembe jutott, én is anya vagyok, szeretem is, mégis elmaradt. Elbénáztam.

2009. máj. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,köszönöm a tanácsot, véleményt.Mint egy szalmaszálba, úgy kapaszkodom abba a mondatodba, hogy " valószínűleg iskolás dolognak érzi..." Lehet,hogy csak arról van szó,hogy cikinek tartja...
2009. máj. 7. 12:28
 25/26 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az is gáz a személyére nézve, ha az anyák napját cikinek tartja.
2009. máj. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
76%
23:26-válaszolóként köszönöm a lepontozást, de azt hiszem, minden pontozás ellenére anyukám igazi anya, azokkal ellentétben, akik elvárják az ajándékot... Egy anyának a gyermeke és a gyermeke boldogsága és egészsége a legszebb ajándék, aki önmagát helyezi előtérbe, nem is igazi anya. Én igazi anya szeretnék lenni.
2009. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!