Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám tiszta elmebeteg most...

Anyám tiszta elmebeteg most micsináljak? :S

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Hozzátenném még SOHA nem voltam úgy igazán sehol bulizni egyedül vagy haverokkal SOHA. a legkésőbbi időpont amikor hazaértem fél 11 volt :D És az a vicces h akkor is angolon voltam. ennek ellenére nem vagyok stréber. Gimnáziumba járok, 3-as 4-es tanuló vagyok, és 9.-ben letettem a középfokú angol nyelvvizsgát. Ennek fejében szerintem nem vagyok olyan elzüllött gyerek. Sose voltam még részeg, nem cigiztem, nem drogoztam. Ennek ellenére anyám soha nem enged el sehova, azt mondja h nemtanulok, sík hülye vagyok, a a boschba a gyártósoron végzem stb. Most azt akarja h menjek felsőfokúzni, de én tudom, h nem lennék képes rá, nem tudok ahhoz eleget, és angoltanár akihez járat 6 éve egy elmebeteg. 6-tól 8-ig kellene órát tartania ennek ellenére van hogy fél 10-kor enged el. nem is tanít angolt csak a politikáról meg a magánéletéről beszél. ha valamit nem tanulok meg mert házit annyit ad h ki se látni belőle, akkor elhord minden szar libának. teljesen kikészít, kiborít, anyámat már rengetegszer kértem, h keressünk más tanárt, de nem hajlandó. Ma annyit kértem, h adjon egy évet amíg nem kell oda járnom, most képtelen vagyok a nyelvvizsgára koncentrálni. lehordott minden ribancnak, 3 órája egyfolytában ordít velem, h dögöljek meg stb. és nem hajlandó semmi kompromisszumra. emellett nem telik el olyan nap h ne ordítana velem, teljesen elmebeteg. most mi legyen???
2011. nov. 6. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a szüleid veled beszélnek, borzasztó, bár nem vagy vele egyedül, minket is illetnek hasonló szavakkal. Viszont abban igazuk van, hogy a 3-as 4-es nem elég, főleg nem lányként... egy lány vagy diplomát szerez vagy vállalkozást nyit - ez a két lehetősége van a normális életre, pasiként más. A tipikus női szakmák ezenkívül: eladó/pénztáros, ápolónő, varrónő, takarítónő stb. Ugye nem egy Tesco-pénztárosként akarod végezni? Én diákmunka keretében dolgoztam már ilyen helyen, gondoltam, tapasztalatnak jó lesz, hogy becsüljem az egyetemet és tanuljak, hogy sokra vigyem, mert az emlékeim elegek ahhoz az ilyen munkáról, hogy soha ne akarjak ilyen helyre kerülni, ez ösztönző erő azóta is. Hidd el, tanulj, legyél 4-es 5-ös (inkább 5-ös tanuló), ezzel magadnak is jót teszel és a szüleid is lenyugodhatnak, büszkék lehetnek rád. Persze tudom jól, az ilyen szülő örökké elégedetlen lesz, az én szüleim is ilyenek, de én próbálok bizonyítani, teljesíteni. Felsőfokúzni pedig 1 hónapja voltam németből, tegnap tudtam meg, hogy sikerült, abszolút nem volt olyan vészes! Nagy tekintélye van a felsőfoknak, hisz kevés embernek van meg és mindenki azt hiszi, hogy az már olyan hűha, pedig nem. :) A középfok után rákészülsz még egy kicsit, vedd meg a felkészítő könyveket, olvass sok anyanyelvi szöveget és menni fog! Ne légy kishitű, ha bízol magadban és nekiállsz készülni, sikerülni fog. Én németórán már lassan 3 éve nem voltam (az egyetemi oktatás nulla), de 3 hónap alatt felkészültem felsőfokra munka, egyetem mellett. Szóval hajrá, valamelyest igaza van anyukádnak. A jegyeidet pedig próbáld meg kijavítani, még nem késő.

Az angoltanáros dologgal kapcsolatban próbáld meg higgadtan elmesélni neki a dolgokat, ha így nem megy, következő alkalommal menj haza sírva, hogy te nem bírod már azt a tanárt és kérd meg szépen, hogy keressetek mást, mert nem tudsz nála tanulni. Valahogy játszd ki a dolgot, csak okosan. :)

2011. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
2011. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de igen azt is én :) sajnos azóta is elmebeteg
2011. nov. 6. 19:31
 4/9 A kérdező kommentje:
ami az elsőt illeti grafikus szeretnék lenni. rajz tagozaton vagyok és már ajánlottak is munkát ilyen téren szóval ettől nemkell tartanom
2011. nov. 6. 19:32
 5/9 A kérdező kommentje:
ja igen és angolról majdnem mindig sírva megyek haza. ezt hozzátenném
2011. nov. 6. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Pasidhoz nem költözhetsz?
2011. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nos nem igazán. elsősorban az ő nyakukon sem akarok lógni, kellemetlenül is érezném magam. másrészről nem engednének. Egyszer próbáltam hozzá menni csak 1-2 napra de nem engedett azt mondta hazahozat a rendőrséggel és ezt sajnos meg is teheti
2011. nov. 7. 10:44
 8/9 anonim ***** válasza:

De nem mondod el neki hogy ott vagy, ők meg letagadják hogy ott lennél. Be nem mehet a rendőr és nemis fog mert ha kiderül hogy mégse vagy ott akkor feljelenthetik.

Meg addig kimászol az ablakon.

2011. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ajánlanék anyudnak egy előnyös cserét:Csabi most 9.-es,szinte mindenből 1,5 vagy alatta, 6 osztályos gimi, ez már a 3. év amióta húznak az anyukájával, magánsuli, alapból 30 havonta, momentán ez okból éppen vállunk.

Szv. örökbe fogadlak!

2011. nov. 10. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!