Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert nem toleralja a csaladom...

Miert nem toleralja a csaladom, hogy egyetemre jarok?

Figyelt kérdés

Allandoan felhantorgatjak. Anyamtol hetente 70x hallom, hogy "menjel el dolgozni", "en is tanultam volna, ha megtehettem volna", "meglasd kislanyom, az elet nem piskota". Minden mondataban benne van, hogy o milyen szegeny, szerencsetlen, es en mekkora egy mazlista, kitartott vagyok, de ne feljek, nem fog ez sokaig tartani, majd rajovok. Mar komolyan az idegeimre megy. Kollegista vagyok, ha hazamegyek ordibal, hogy miert nem mosogatok el, miert tanulok folyton. Igaz, valoban nem mosogatok, de nem is eszek otthon, miert kene nekem az o egy hetes maradekat mosogatnom? Most epp arrol van a vita, hogy nem kepes berpapirt kerni egy palyazathoz, ami penzt adna nekem, hanem inkabb menjek el dolgozni, ne onkenteskedjek. (nagyon durva orarendem van, nem tudok mellette dolgozni, mert minimum heti 3x 4 orat kernek egybefuggoen, nekem meg annyi sosincs, csak este, amikor mar nincs munkaido. Onkenteseknek ilyen kitetel nincs, es jo csinalni)

A tesom sem all velem szoba, mert szerinte kihasznalok mindenkit, es eltartott vagyok. Anyukam soha egy fillert nem ad nekem, es nem is kerek, mert tudom, hogy neki sincs. Az ossz penzem az osztondij, meg arvasagi apam utan.

Hogy lehet ezt ep esszel kibirni??? Olyan, mintha direkt rosszat akarna nekem a sajat anyam, hogy nehogy nekem jobb legyen, mint neki volt. Lassan beleorulok...


2011. nov. 9. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Ekkora f*sz családot mint a tiéd:D egyszer majd ne menj haza kapcsold ki a telefonod és nézd meg mit csinálnak ;)
2011. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen családdal én nem tartanám a kapcsolatot.
2011. nov. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
mégis hogy lennél már kitartott, ha egyszer nem ő etet (stb). nem is értem miért jársz haza. én a helyedben új rendszert vezetnék be: a koliban maradnék hétvégére is, és kb kéthavonta meglátogatnám őket, szigorúan csak pár órára, ottalvás nélkül. így aztán tényleg nem mondhatja hogy akár egy forintjába is vagy neki. talán a kapcsolatotok is megmenthető lenne. idővel.
2011. nov. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy dolog van amiert haza jarok, illetve nem is, ketto, a nagymamam es a cicam. Ok nagyon hianyoznanak ha csak havonta mennek haza. Annyira rossz ez a helyzet, kikeszitenek idegileg, rengeteg penzbe kerul az utazgatas, de a mamamat nem hagyhatom ott, ugy, hogy nem latogatom. Az elet rovid, es ot nagyon szeretem.
2011. nov. 9. 17:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
akkor menj mondjuk kéthetente, ne aludj ott, és az időt végig csak a nagyival töltsd. mást nem tudok mondani.
2011. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az utolsóval, járj haza "látogatóba", a nagyidhoz meg a cicádhoz, bár nem tudom milyen a távolság a suli és a lakóhelyed között, de akk csináld meg h lemész egyik nap reggel, este meg visszamész a koliba.
2011. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bánomisén ***** válasza:

A nagymamád a szüleiddel lakik? Mert ha nem, akkor menj inkább a nagymamádhoz látogatóba.

Micsoda család... te jó ég! Már bocs... Máshol összeteszik a két kezüket, ha a gyerek egyetemre jár, téged meg szivatnak miatta...

2011. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon messze vagyok, 200 km a lakhelyemtol, nagyim pedig meg messzebb. Igy a reggel megyek, este jovok nem eri meg, mert nagyon sok maga az ut is. Koszonom a valaszokat, megprobalom kizarni a megjegyzeseket a fejembol, csak anyukamtol hallani, nagyon nem esik jol. :(
2011. nov. 12. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!