Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem ma este, hogy...

Hogyan közöljem ma este, hogy egy bő hét múlva elköltözöm itthonról?

Figyelt kérdés

Mielőtt tanácsot adnátok, tudni kell: soha nem jöttem ki jól a családommal. Nagyon sok dologban nem egyezik a véleményünk, alapvetően kilógok a családi életünkből, mert mint mondják, ők nem tudnak megérteni engem. Példával érzékeltetve: én vagyok a "művészlélek a kereskedő családban".


Rengeteget bántottak, megaláztak, folyamatosan azt érzékeltetik velem, hogy én vagyok a rossz, mert egyszerűen nem azonosak az elveink. Próbáltam a kedvükre tenni, alkalmazkodni, de nekik semmi nem elég... bevallom, már csak arra vágyok, hogy elmeneküljek itthonról. Nem bírok minden nap gyomorideggel hazajárni, és azon aggódni, hogy ma vajon miért veszekednek majd velem, nem akarom, hogy minden számon kérjenek rajtam, hogy mindenért én legyek a hibás, hogy állandóan azt tukmálják belém, hogy rossz ember vagyok...


Évek óta mondogatom, hogy amint tudok, elköltözök. Most itt az alkalom, van félretett pénzem, van állandó munkám és szép keresetem, és végre találtam egy helyet a barátaimmal egy albérletben - na de mindenképp költöznöm kell jövő hétvége felé, különben másnak adják ki.


Csak félek... félek, hogy megint megaláznak, megint én leszek a rossz, hogy ebből újabb és újabb veszekedések fognak kirobbanni. Nem tudom, mennyire menne ez az eléjük állok és közlöm, hogy "Elköltözöm és ennyi" dolog, mert tudom, hogy ezzel még nem lenne vége... azzal, nyilván így teszek majd, de nem tudom, hogy kezeljem majd a helyzetből kiinduló konfliktusokat.


Tudnátok tanácsot adni? Előre is kösz :)


2011. nov. 9. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
fiú vagy?
2011. nov. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
L/20
2011. nov. 9. 16:32
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
a Szüleiddel menj el valahova kajálni vagy valami nyilvános helyre és ott mond el. ott nem pofozhatnak fel nem ordítozhatnak veled mert akkor őket nézik hülyének:)
2011. nov. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezen nem is törném a fejemet, ha igy bàntak velem. Költözök és kész. Igen jó ötlet, hogy vidd el õket valahova, ahol nem merik azt tenni veled,amit akarnak. Ha igen,akkor szépen fizesd ki a szàmlàt és menj el.
2011. nov. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
na ne már, most komolyan azt fontolgatod, hogy még vállalod éveken keresztül a mindennaposan felmerülő vitákat, azért, hogy ezt az egyet megúszd??? meg amúgy, ha egyszer most elköltözöl, akkor mégis hogy szekálnának ezután? egyszer ígyis-úgyis el kell hagyni a szülői házat. nem értem mire kéne várnod.
2011. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg észrevétlenül átjuttatni a holmidat az albérletbe, vagy becsomagolni, és már a bőrönddel a kezedben jelentsd be, és csukd rájuk az ajtót.
2011. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
na, mivolt?:D
2011. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!