Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem azt akarja, hogy...

A feleségem azt akarja, hogy segítsek a házimunkában, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A feleségem mostanában válással fenyeget, mert nem segítek Neki a házban takarítani, főzni, mosni. Reggelente hatkor kelek, lezuhanyozom, fogat mosok, megborotválkozom, fölöltözöm, megreggelizem a két gyerekünkkel, aztán elkészítem az uzsonnájukat, és nyolcra viszem Őket az óvodába, onnan kilencre munkába megyek. Délután eljövök a munkahelyemről Kettőre hazaviszem Őket, gyorsan megebédelek, és rohanok vissza dolgozni, este hazaérek, egyedül megvacsorázom, megfürdetem a gyerekeket, én is megfürdöm, aztán leülök Tvzni. Ilyenkor jön a kiabálás, ordítozás, szemrehányás, hogy semmiben sem segítek itthon, lusta vagyok, és Ő ezt már nem fogja sokáig tűrni. Mit tegyek? Hogyan segítsek a házimunkában, ha egy percem sincs rá egész nap? Este nyolckor álljak neki takarítani?

2011. nov. 9. 20:03
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezted már, hogy mégis mikor segíts abban ?

VAgy írd le neki a napi eseményeidet és illessze be mikor mit vár még el. Nem rossz ötlet, ha ő is bátran leírja az ő tetteit.

Egyebek mellett pedig, símán agyára ment az otthonlét. Nem reálisan gondolkozik, mérges, unatkozik, nincs kielégítve. Ami magán (is) múlik.

Én nő vagyok és magamról tudom, hogy itthon vagyok 5 éve a gyerekek miatt, és most mennek már egész napos iskolába végre (külföld) és mehetek melót keresni, mert magam is felfogom, hogy ez így piszokul nem tesz jót az agyamnak, hangulatomnak. Az egy dolog, hogy eleget keresel, ettől függetlenül visszakaphatná magát, ha dolgozna valahol, látná értelmét, hogy csinál értelmeset, még meg is fizetik érte (nálatok úgysem számítana az összeg kimondottan). Nem lenne rossz erről elbeszélgetned vele, bár ha nem hajlamos megérteni akkor nem jött be, de hátha belát valamit belőle.

2011. nov. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


Ahogy olvastam a soraidat elfogott a kiábrándultság és az idegesség. Sohasem értettem,hogy az olyan férfiak,akik tisztességesen, szorgalmasan dolgoznak és még a feleségüket is eltartják miért mindig olyan nőket választanak társnak,aki kihasználja őket, aki lusta dolgozni és valójában nem becsüli meg a férjét. Sajnálom,de azt kell,hogy mondjam a feleséged kihasznál téged, ha nem keresnél jól,ha nem tartanád el,szerintem már nem lenne veled. A személyiséged azt mutatja nekem,hogy nem vagy elég határozott férfi létedre. Én Amerikában élek és itt azt látom, hogy sokkal emancipáltabbak a párok, mindkét fél dolgozik egy családban, mindkét fél dolgozik, a nő is, férfi is, még gyerek mellett is, otthon egyik főz, a másik takarít és szerintem így helyes. Ha pedig ő egész nap otthon van szerintem evidensnek kellene lenni, hogy este hulla fáradtan nem fogsz neki takarítani. A másik, nem hiszem el, hogy a feleséged minden nap porszívózik, port töröl, egyebek, egyszerűen hozzá szokott a semmittevéshez, rutinná vált a henyélés. Oké, ott a gyerek, de könyörgöm ne kelljen már szegény feleségedet sajnálni, a helyzet az,hogy élvezi, hogy a pénzedből, amit kemény munkával megkeresel megkap mindent, a jóhoz pedig könnyű hozzászokni. Tudod, egy normális nő nem is hagyná,hogy eltartsd, vagy legalább még parancsolgasson neked, eddig vagy nem találkoztál tiszta gondolkodású, komoly, igazán ragaszkodó, szerető nővel, vagy ennyire elvakultan szerelmes vagy, vagy voltál, esetleg csak a gyerek tart össze. Sajnállak, mert jobb nőt érdemelsz.


Ne légy papucs, ne légy alábbvaló, ne légy határozatlan és ne légy vak. A szerelem úgy tűnik már elmúlt a kapcsolatból, legalábbis a feleséged részéről, én a helyedben talán meg is mutatnám a feleségednek az itteni válaszokat, vagy legalább szemezgetnék közülük, mert vannak jó ötletek, gondolatok. Én biztos beolvasnék neki, az anyagiak miatt ő van kilátástalan helyzetben és ezt tudja jól, úgyhogy könnyű dolgod lenne ráijesztened, csak az a baj,hogy túl langyos vagy és valamiért nem állsz ki elég erélyesen az igazadért. Könyörgöm, légy férfi és kezd valamit a helyzeteddel.

2011. nov. 10. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, még pár gondolat.


én bárhova hívom, csábítom, bármilyen meglepetést készítek, vagy bármit veszek, nem örül, lehet, hogy tényleg velem van a baj, és egész egyszerűen csak rossz férj vagyok, lehet, hogy Ő is pontosan így gondolja. Meg fogom Tőle kérdezni egyszer.


Ajajj, te tényleg nem veszed észre, hogy már nem szeret, csak megszokásból és azért van veled, mert egy nagyon kényelmes, viszonylag színvonalas életed biztosítasz neki, ráadásul te az a férfi vagy, akit manipulálhat, aki bármit megtesz érte, s ezt nagyszerűen kihasználja. A másik hiba viszont benned keresendő, nem sok kommunikáció van köztetek, itt tetted fel a kérdést, hogy mi lehet a baj veled, ezt miért nem a kedves, lusta feleségedtől kérdezed meg? Ha meg ilyen keveset találkoztok, mert te egész nap dolgozol, akkor miért nem együtt töltitek a hétvégéiteket, miért a barátnőivel csavarog állandóan? Mi is sokat dolgozunk a párommal, de amikor van egy szabad napunk, esetleg kettő, akkor próbáljuk közösen, közös programokkal eltölteni azt az 1-2 napot,továbbá én megfőzök, a barátom előtte összevágja a zöldségeket, elmossa az edényeket, majd én kitisztítom a fürdőt, ő meg rendet tesz.

Nagyon elkényeztetted, ez lett az eredménye, neked kell most tenned valamit, mert úgy tűnik a feleséged nem erőlteti meg magát semmiben.

2011. nov. 10. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
100%

Ugye, észrevetted, hogy a drága jó nejed téged erősen terrorizál?


Te viszed haza a pénzt, szerinte ez így normális, akkor azt is tudomásul kéne vennie, hogy az ilyen - kissé régimódi - leosztásban az a nomrális, hogy a férj keresi a pénzt, a nő pedig neveli a gyerekeket és vezeti a háztartást. Tehát azzal, hogy te a gyerekkel rohangálsz az oviba, már sokkal többet teszel, mint ami elvárható volna.


Ne dőlj be a fenyegetésnek! Ez a nő (ne haragudj, nem minősítem, de nagyon haragszom rá) téged a gyerekeiddel zsarol. Ma már nem általános ám az a gyakorlat, hogy automatikusan a nő kapná meg a gyereket.


Legközelebb szépen állj elé, és vedd a kezedbe a gyeplőt! Közöld vele, hogy mi a felállás, és HA így folytatja, te fogsz tőle elválni. (Ezt nem kell a képébe verni, mert visszaélhet vele, de neked leírom: mivel pénzed van, fogadhatsz nagyon jó ügyvédeket, akik keresnek olyan szakértőket, akik már egészen kicsi gyerek esetében is pontosan ki tudják mutatni, hogy kihez kötődik jobban, erősebben a gyerek és kivel akar élni. Úgyhogy anyuka nagyon pofára eshetik.)


Legjobb volna elsőzör beszélgetni a bé nejjel, ha semmi sem hat rá, akkor én is azt mondom, hogy inkább most válj el tőle, mintsem hogy 5 év múlva gyomorfekéllyel, isten tudja milyen bajjal megbetegedj.

2011. nov. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A kedves nejed olyan,mint a "Rém rendes család" című sorozatban Peg.Egész nap otthon vakarássza magát,míg te dolgozol.Én nem élek családban,ezért ilyen téren nem tudok tanácsot adni.Viszont,ha te adnád be a válókeresetet,az biztos,hogy neked ítélnék a gyerekeket.Neki nincs munkahelye sem keresete,nem foglalkozik a gyerekkel.Ebben a helyzetben a bíróság neked adná őket,mivel te alkalmasabb vagy szülőnek.Én megmutatnám szépen neki,hogy hol az ajtó,mehet amerre lát.Azt nem értem,hogy hogyan gondolta azt anno,hogy ő otthon fog ücsörögni,te meg majd eltartod a kispi**áját.Manapság már nagyon kevesen tehetik meg,hogy a férfi dolgozik,a nő meg otthon van,és ennek is elég nagy az ára.Vagy kiadnád neki az ultimátumot,hogy akkor cseréljetek.Te otthon maradsz,ő meg mehet melózni.Nem tartalak téged hibásnak,maximum annyiban,hogy megengedted neki ezt a henyélős életmódot.Nem született királylánynak,tessék neki is dolgozni.Akkor majd befogja a kicsi száját,ha rájön,hogy neked is milyen nehéz dolgod van.

2011. nov. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
16%

21:27

Nagyszerű család:):):)Főzni nincs idő,de netezni van,a férjed helyében már rég szájba vágtalak volna....Ilyen egy igazi VAD PARASZT család,és még más nemzetiséget szóltok meg?? BRavóóó

2011. nov. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
Miket tett/teljesített/bizonyított eddig, hogy ilyen nagyra van az érdemeivel?
2011. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim válasza:
100%

Válj el és vegyél feleségül engem! Hidd el, én hálás lennék neked ha ilyen életem lehetne! :)

De tényleg jó ötleteket írtak többen is. Írjátok le a napi programotokat és ö illessze be a tiédbe azt ami neki már sok. Vagy írja le, hogy milyen házimunkát utál megcsinálni és azt adja át neked de akkor találjon is időt rá.

De lehet, hogy tényleg a bejárónő lenne a legbékésebb megoldás. Nem kell minden nap csak mondjuk heti 1-2 alkalommal...

2011. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Légy az én férjem:) !
2011. nov. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
61%

"Válj el és vegyél feleségül engem!" :D Ez jooo :D


2 esetet tartok lehetsegesnek:

1. Ez egy kamu kerdes es egy nö irta. Erre utalnak a hosszu kommentek is, es hogy mar latok is egy masik hasonlo kerdest.

2. Nem az a problema, amiröl valojaban a kerdezö ir, valamit elhallgat. Pl. esetleg a felesegenek pszichikus problemaja van, akar valamelyik depresszio. Vagy olyan rendetlen diszn@ vagy, hogy amerre jarsz, hatrahagysz valamit (pezse, zokni, kupak, csavarok...stb), igy a problema nem az, hogy takaritani kene, hanem az aprosagokat rögtön elpakolni magad utan, hogy a feloras takaritasbol ne legyen 5 oras idegtepö rendrakas.

Mert olyan nincs, hogy valakit igy kiszolgalnak, söt meg a nagyszülökre is szamithat hetvegen, es nem felel meg neki. Mar csak a sajat jokedvenek megörzese erdekeben nem allna neki orditozni, helyette akar hatradölve tevezhetne is, amig fürdeted a gyerekeket.


(Egykori 20.22-es.)

2011. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!