Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Aggódó anya...

Kinek van igaza? Aggódó anya vagy nekem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 160cm és 75kg. Igen, kövérebb vagyok az átlagnál. Nem tagadom, szeretem az ízeket, az édességeket, a finom húsokat... szóval szeretek enni. Én tulajdonképpen tudom, hogy lehetnék, jobb lenne, ha soványabb lennék, de nem agyalok és idegesítem emiatt magam.

Édesanyám viszont igen. Sőt!! Olyan szinten elidegenített magától, hogy ott tartunk szó szerint egyáltalán nem beszélünk egymással, pedig egy lakásban lakunk. Egész nap a testemet bámulja, fintorog rajta, pofákat vág, állandóan azt kérdezgeti mit ettem, mit fogok enni stb. Ha mégis mond nekem valamit (próbál barátkozni), nem a szemembe néz, hanem a testemet bámulja és kiül az arcára az undor, a "félelem". Ez engem nagyon bánt.

Többször próbáltam megkérni, fenyegetőztem, kiabáltam, sírtam hogy hagyon békén, de semmi eredménye. Ő azt mondja félt, fogyak le, mert meg fogok halni.

Ez tart hatodik éve.

Ezalatt soha nem jött velem utcára, nem voltunk együtt sehol. Szégyell. Ha meglátom a buszmegállóba inkább begyaloglok, mert tudom otthon durva kiabálás lesz a külsőm miatt...

Ha éppen étkezem, muszáj bevonulnom a szobámba enni, mert szó szerint lesi mit eszem.

Olyanokat mond, hogy el fog temetni, az emberek undorodnak tőlem csak nem veszem észre, orvoshoz kellene mennem, nincs munkahely amely alkalmazna stb.


2011. nov. 11. 12:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%

A súlyod tényleg sok a magasságodhoz képest. Én 177 cm vagyok, és 63 kg, de még ezt is soknak érzem. Voltam már ennél pár kilóval kevesebb, és fizikálisan sokkal jobban éreztem magam.

Édesanyádat egy hiú nőnek gondolom, és ezért akar téged lefogyasztani. Így leírás alapján nem azért akarja, hogy fogyj, mert jót tenne neked, hanem mert az ő kicsi lányának is jól kell kinéznie.

Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy, mert tudom, hogy milyen az, amikor valaki nagyon szeret enni. Én is szeretek, de felül tudok kerekedni az étvágyamon, mert azt már visszataszítónak tartom, amikor csak mohóságból pakolok még valamit a gyomromba. Az ember tudja aggyal, hogy mi az, és kell, hogy legyen önkontrollja.

Téged tényleg nem zavar a túlsúlyod? 19 évesen engem a sírás kerülgetett, ha egy picit is több volt rajtam.

2011. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

Miért nem ismeri itt a normális életmódot senki? Igen, vannak hülye emberek akik halottra koplaltatják magukat de a normális fogyókuránál nem kell lemondanod semmiről! Én is szeretek jókat enni, húst, tésztát, mégis átlagos súlyom van!

Anyukáddal valami baj van lelkileg, mert nem normális amit csinál. De az hogy a túlsúly veszélyes, ettől függetlenül igaz. Akkor is ha elfogadod magad.

2011. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ja és ha valaki túlzottan szeret enni, az szintén nem normális, nem egy jellemvonás. Akkor valami hiányzik az életéből vagy nem is tudom, de ne ez legyen már az örömforrása, ez nem egy hobbi...
2011. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Anyukádnak meséld el, hogy Ő nevelt fel és nem most, és Te követed el a hibákat a rossz étkezési szokásaiddal. Amikor felnevelt volt kemény 15 éve, hogy alakítson, neveljen, sportra beírasson,rászoktasson az ízletes de jó táplálkozásra.Akkor hol volt?

Viszont még az utolsó pillanat, hogy Te magad, a kezedbe vedd a sorsod. Nem venyige sovány gusztustalan nőnek kell lenni, és halálra éheztetned sem kell magad.

Este nuku kaja,naponta sport, több saláta, nix édesség.

Havonta szépen lassan 1-2 kg fogyás. Naponta min. fél óra erős edzés.

Muterod meg nézzen magába egy anya segíteni próbál és nem degradál és mocskol.Csináljon könnyű kajákat veled közösen elkészítve,Fusson veled:)))bíztasson, hogy ha lemegy néhány kg.

2011. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha eleinte szépen szólt, és Te meg se hallottad amikor figyelmeztetett a plusz kilókra, akkor megértem Őt.

A mai világba sajnos nincs lehtősége a túlsúlyos embereknek.

Én 45kg-t fogytam, engem is anyum figyelmeztetett, mondta hogy a kisfiam már 1 éves, ideje lenne leadni.


Anyukád tehetetllenségében mondja amit mond.

mert:

Látja, hogy így nehéz lesz társat találnod, akitől neked családod, neki unokája lesz.

Látja, hogy ma még a csinik se tudnak könnyen elhelyezkedni, azokat meg akik túlsúlyosak, talán kép alapján be se hívják interjúra.

Látja, hogy a jövőd bizonytalan,

Látja, hogy nem tud hatni rád, nem teszel a helyzet ellen semmit.


Szerintem pusztán aggódik, és tehetetlen dühöt érez. Nem feltétlenül irányodba. Gondolom némi bűntudat is nehezíti az életét.

2011. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, pedig látom, hogy nem leszek népszerű, de a szándékom segítő. :)

20-25 kg felesleg, háj van rajtad, ez nagyon nem egészséges. És mivel nem írod, hogy sportolnál, figyelnél az életmódodra, a túlsúly évről évre nőni fog.

Engem nem érdekel hogy nézel ki, nem befolyásolja az életemet, és az is oké, ha neked sincs bajod magaddal.

De! Az egészségedre vigyázz.

Nem csak a hülye média miatt kell mozogni, sportolni, hanem azért, hogy egészséges, könnyű, gondtalan életed lehessen.

Nem csontsoványra kell fogyni, mint a modellek, de mínusz tíz kiló hidd el jót tenne a közérzetednek.


Én se szeretnék túlsúlyos gyereket, és már kiskorában rendszeresen sportra fogom szoktatni.

Mindezek ellenére anyukád átesett a ló másik oldalára.

2011. nov. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Darabolo válasza:
0%

Rohadjon meg az ilyen anya.

Én egy 110kg-os férfi vagyok, 180cm-el. Van hasam, kövérkés vagyok, aki erre célozgat azt rövidúton elküldöm a jó kva anyjába, én veszem meg én dolgozom meg érte.

Ha érzem hogy egy kicsit nehezebben veszem a levegőt futásnál, akkor 2-3 honapig lejárok edzeni egy terembe, nem fogyok semmit, de visszajön annyi izom hogy jól érezhessem magam. És nem akarok vékony vagy kigyúrt állat se lenni. Így szeretem magam, meg az asszony is. És ha ő egy kis 10kg-os anorexiás pi@a lenne, akkor nem is néznék rá.( na jó neki vékony a dereke, de azért van rajta husi amit foghatok)

Szóval érezd jól magad, a szemembe az a vonzó nő aki jól érzni magát.Valahogy van kisugárzása.

2011. nov. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Na kedves kérdező!

Anyukádnak igaza van. Gondolom próbálta először kedvesen a tudtodra hozni, hogy fogyni kellene, de semmi mást nem látott, minthogy ugyanúgy zabáltál, mint addig. Most már nem tud mást csinálni, mint erőszakos, durva módon ráébreszteni, hogy nem jó amit csinálsz.

Ha megnéznéd a testtömeg-indexedet, láthatnád, hogy mi a helyzet. Megnéztem neked. Bemásolom. (Azt írtam be, lány vagy.)

Kedves Hölgyem!


Önnek szüksége van némi fogyókúrára! Testtömeg-indexe alapján ugyanis a túlsúlyosak csoportjába tartozik.


Gondolom ezt Ön tudta már eddig is - esetleg környezete néhány elejtett szóval felhívta rá figyelmét -, de most itt a lehetőség, hogy tegyen is ennek érdekében valamit. Érdemes még megmérnie a derék-körfogatát is. Amennyiben ez 88 cm felett van, akkor érdemes lenne néhány kilót leadnia. A derék körfogata ugyanis utal a lerakodott zsír nagyságára és arra, hogy Ön esetleg "alma" típusú túlsúlyos, amely nőknél ugyan ritkább, de fokozott egészségügyi kockázatot rejt magában. Tehát: próbáljon meg a lehetőségeken belül egészségesebben táplálkozni, kicsivel többet mozogni.


Valószínűleg ebben az életkorban még nem jelenthet nagy problémát a túlsúlyának leadása. Viszont nem csupán hiúsági okokból csökkentse súlyát, hanem gondoljon arra is, hogy ezzel még megelőzheti a krónikus betegségek kialakulását!

2011. nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%

Most nem értem, hogyha vki jól érzi magát a bőrében, azt mi a fenének kell a sok agymosott címlapembernek csesztetnie... nem nektek akar tetszeni. Mkit kellene hagyni úgy élni, ahogy akar-ameddig mások életét és lelkivilágát nem veszélyezteti.

Én is inkább azt tanácsolnám, hogy ahogy tudsz, költözz el...

2011. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a túlsúly ilyen mértékben ilyen fiatalon borítékolhatóan veszélyezteti az egészségét.


Nem címlaplányról beszél itt senki, mindenkinek más az ideálja, szerencsére. Nem kell vékonynak vagy akár normál testalkatúnak lenni, hanem egyszerűen oda kell figyelni magunkra, az életmódunkra, hacsak nem akarunk záros határidőn belül cukorbetegek lenni és/vagy magas vérnyomásra gyógyszert szedni halálunkig.


Ez olyan, hogyha egy barátom rendszeresen nagy mennyiségű alkoholt fogyaszt, akkor igenis neki is elmondom, hogy ezzel bizony árt magának.

Ha ez a tény nem hatja meg -és a kérdező se képes hosszútávon gondolkodni- akkor ennyi, nincs mit tenni, éljen boldogan, túlsúlyosan, alkoholistán amíg tud.

2011. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!