Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Aggódó anya...

Kinek van igaza? Aggódó anya vagy nekem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 160cm és 75kg. Igen, kövérebb vagyok az átlagnál. Nem tagadom, szeretem az ízeket, az édességeket, a finom húsokat... szóval szeretek enni. Én tulajdonképpen tudom, hogy lehetnék, jobb lenne, ha soványabb lennék, de nem agyalok és idegesítem emiatt magam.

Édesanyám viszont igen. Sőt!! Olyan szinten elidegenített magától, hogy ott tartunk szó szerint egyáltalán nem beszélünk egymással, pedig egy lakásban lakunk. Egész nap a testemet bámulja, fintorog rajta, pofákat vág, állandóan azt kérdezgeti mit ettem, mit fogok enni stb. Ha mégis mond nekem valamit (próbál barátkozni), nem a szemembe néz, hanem a testemet bámulja és kiül az arcára az undor, a "félelem". Ez engem nagyon bánt.

Többször próbáltam megkérni, fenyegetőztem, kiabáltam, sírtam hogy hagyon békén, de semmi eredménye. Ő azt mondja félt, fogyak le, mert meg fogok halni.

Ez tart hatodik éve.

Ezalatt soha nem jött velem utcára, nem voltunk együtt sehol. Szégyell. Ha meglátom a buszmegállóba inkább begyaloglok, mert tudom otthon durva kiabálás lesz a külsőm miatt...

Ha éppen étkezem, muszáj bevonulnom a szobámba enni, mert szó szerint lesi mit eszem.

Olyanokat mond, hogy el fog temetni, az emberek undorodnak tőlem csak nem veszem észre, orvoshoz kellene mennem, nincs munkahely amely alkalmazna stb.


2011. nov. 11. 12:55
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

18:45-nek

Szerintem ahogy én, úgy más sem rosszindulatból írta amit írt. Én 45 kg-t fogytam annó, amit azóta is tartok.

Tehát nem tartozom a címlapemberek közé.


A kóros elhízást, amihez közel áll a kérdező, ugyanolyan függőségnek tekintem, mint a drogot, vagy az alkoholt.


Így most vonatkoztassunk el. Te mit tanácsolnál egy olyan kérdezőnek, aki leírja hogy alkoholista, és az anyja így beszél vele?

Ja tudom,amit most is. Ha jól érzed magad, sz..rd le.

Ez nem így van. Csak azért mert az evés nem ivás, ugyanúgy függővé lehet válni, és épp olyan veszélyekkel jár.

2011. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Jaaj, irgalom szegény fejemnek! - de már bocsáss meg: mennyiben áll közel a kérdező a KÓROS elhízáshoz? Van rajta tán 10 kg többlet. Írtam már: van genetikus okok folytán robosztusabb és vékonyabb alkat. Hol van az megírva, hogy mindenki testtömeg-indexe "optimális"(?) legyen? Egész "iparágak" települtek arra, hogy bombázzák az agyakat különféle "követelményekkel"; a művelőik ragyogóan megélnek, miközben létrehoznak egy sereg komplexusos, önutáló embert. Elhízni rossz, igen. Nem esztétikus, egészségtelen. De azért ne közösítsük ki az örökölten kerekebb alkatú embereket sem. Mi az, hogy egy munkahelyi felvételnél fitymálva legörbül a szájuk, hogy "kövér"..miért fontos, hogy egy villamosmérnök - csak mondtam valamit - maga legyen a Claudia Schiffer? És hogy mi bólogassunk ehhez, mint a birkák?!
2011. nov. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!