Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólsz az olyan szülőkhöz,...

Mit szólsz az olyan szülőkhöz, akik a lakás átrendezésével tulajdonképpen kiteszik a gyereküket otthonról?

Figyelt kérdés
Több olyan ismerősöm, barátom is van, akiknek alighogy összejött az első olyan párkapcsolatuk, akivel összeköltöztek, a szüleik otthon azonnal felszámolták a szobájukat, legfeljebb vendégként tudnak otthon aludni a kanapén. Mi van ilyenkor, ha például szakítanak? Nekem ez annyira szívtelennek tűnik. 40 éves elmúltam, ezer éve nem lakom otthon, de a gyerekkori szobám ugyanúgy az enyém, mint ahogyan a testvéremé is megvan.
2011. nov. 11. 15:55
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű a helyzet az biztos. De az is biztos, hogy a szüleinek (nektek meg főleg nem) nem kötelessége helyet biztosítani a srácnak. A fiú kirepült, vállalva az önálló élet minden velejáróját. Aztán elváltak, ez is az ő döntésük volt. Gondolom a pici anyja sem így tervezte, hogy gyerekestől visszamegy a szülőkhöz. Nem volt más választása. A fiúnak sem mehet tovább ugyanúgy az élete, mint ha mi sem történt volna. De a megoldást már semmiképp sem várhatja a szüleitől. Tudom, hogy ott van a munkája, de gyes után az anyukának is valahol a közelben kell elhelyezkednie, hiába tervezte egy másik városban az életét. Lehet, hogy a fiúnak is közelebb kellene jönnie. Egy válás mint tudjuk rengeteg veszteséggel jár, ezt lehetetlen megúszni. És mindkét fél veszít.
2011. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy kérdés: nem lehet, hogy a szülők elvárták volna a fiútól, hogy jobban ragaszkodjon a saját családjához? Csak mondjuk nem mond el mindent nektek?
2011. nov. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ha palotában élnénk, nekem is meglenne a régi szobám.

De egy 1 és két fél szobás panelben laktunk. A szüleim nyomorogjanak egy szobában? Ráadásul a bútorok többségét is elhoztuk, úgyhogy szinte üresek lennének a szobák.

Gondolom, házban laknak a szüéeid, nem egy kis kétszobásban.

2011. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem tették ki otthonról. A gyerek önként ment el és azért, mert már nem gyerek, hanem felnőtt. Ha úgy adódik, hogy elválik/szakít, van hova mennie. De a szülő eleve úgy készüljön, hogy ez bekövetkezik? Nekem sincs már ugyanolyan állapotban a szobám, mint 4 hónapja (akkor jöttem el albiba a párommal), de bármikor átalakítható lehetne a régi rend szerint. Engem inkább frusztrálna, ha várna a szoba még 40 éves koromban is...
2011. nov. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
De ha úgy alakulna, hogy vissza kellene menned, csinálnának neked megint helyet, nem? Mondom, engem az zavar, hogy ez meg sem fordul a fejükben, hogy egyértelműen csak vendégként látják szívesen a gyereküket, eszük ágában sincs visszafogadni. Ugyanakkor az anyja új férjének (az igazi apja régen elvált tőlük) az összes házasságából származó összes gimis és fősulis gyereke saját szobában van ott hétvégenként, pedig a ház eredetileg az anyjáé.
2011. nov. 11. 17:56
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk amikor a 8 évvel idősebb bátyám költözött el Pestre, akkor megkaptam az ő szobáját, ami sokkal nagyobb. Ami régen az enyém volt, ők most abban alszanak, ha jönnek látogatóba. De sztem ez az élet rendje, ha egyszer én is elköltözök, tuti h az én szobám sem marad olyan, mint most.
2011. nov. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell kegyeletből érintetlenül hagyni a szobát. Legfeljebb újra berendezik, ha a gyerek visszaköltözne.
2011. nov. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer én saját szándékomból úgy döntök, hogy elköltözöm, az azt is maga után vonja, hogy elhagyom a lakást örökre. Ha tényleg lenne mit csinálniuk a szobámból, akkor miért ne tennék? Amíg nem dobálják ki azokat a cuccokat, amiket még nem tudtam elvinni (és tervezem :D), addig teljesen oké. Úgyis lenne hol aludnom-most nem fogok a kardomba dőlni, ha nem a megszokott kis környezetben kell aludnom (aludtam már hotelben, szállóban... és meglepetés, sikerüüült :D). Nekem inkább az az ijesztő, amikor vkinek a szobáját (főleg ha fiatalon megy el otthonról az illető) pontosan úgy hagyják meg, ahogy volt... ízlések és pofonok :D.
2011. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem, miért kellene érintetlenül hagyni a szobát. Azon egyik gyerek sem panaszkodik, amikor a szülők vállalják, hogy a nappaliban alszanak, feláldozva a hálószobájukat, az intim szférájukat azért, hogy a gyereknek legyen saját szobája.

A szüleim házában négy szoba van. Hárman vagyunk testvérek. Amíg otthon laktam, a kistesóimnak egy közös szobájuk volt, természetes, hogy miután elköltöztem, az egyik tesóm beköltözött a szobámba. Milyen logikátlan lenne, hogy ők ketten egy szobában laknak (ráadásul egyikük fiú, másikuk lány), az én szobám meg üresen áll, hogy ha havonta két napra hazalátogatok, legyen hol aludnom.

Nálatok ha jól sejtem, szintén volt elég szoba, így senkinek nem kellett beköltöznie a tiédbe. De ez egy speciális, manapság sajna igen ritka helyzet.

Az ismerősdről meg annyit, hogy nem értem, miért kellett volna a szüleinek fenntartani a helyet, hogy "majd ha elválik", legyen hol laknia. Normális házasság nem két évig tart, nyilván a szülők úgy gondolták, hogy ő már megállapodott, gyereke is van, már az a családja, nem pedig azt, hogy "fenntartjuk a szobát, mert jövőre úgyis elválik". Szerintem a szülei viselkedése normális, az ismerősödé nem.

2011. nov. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
95%

Mi egy szobában laktunk az öcsémmel, amikor én elköltöztem, természetes volt, hogy kidobták az emeletes ágyat meg az én íróasztalomat, és a tesómé lett az egész szoba. Most, hogy ő is költözni készül, már tervezgetik, hogy mi legyen a szobából, valószínű, hogy valami dolgozószoba és az unokáknak való játszószoba lesz belőle. :)

Szerintem nincs ezzel semmi baj. Persze ha valakinél van akkora a lakás, hogy nincs égető szükségük a másik szobára, akkor semmi baj, ha úgy hagyják. Mindenki tegye, ahogy jó.

Egyébként mi nem a legjobb hangulatban váltunk el a szüleimmel, anyukám sajnos nagyon rosszul viselte, hogy már nem lakik otthon a kicsi lánya (22 éves voltam akkor). Éppen ezért örültem is, hogy átrendezték a szobát, nekem ez egy jelzés volt, hogy tudomásul vették, hogy már nem megyek haza.

2011. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!