Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólsz az olyan szülőkhöz,...

Mit szólsz az olyan szülőkhöz, akik a lakás átrendezésével tulajdonképpen kiteszik a gyereküket otthonról?

Figyelt kérdés
Több olyan ismerősöm, barátom is van, akiknek alighogy összejött az első olyan párkapcsolatuk, akivel összeköltöztek, a szüleik otthon azonnal felszámolták a szobájukat, legfeljebb vendégként tudnak otthon aludni a kanapén. Mi van ilyenkor, ha például szakítanak? Nekem ez annyira szívtelennek tűnik. 40 éves elmúltam, ezer éve nem lakom otthon, de a gyerekkori szobám ugyanúgy az enyém, mint ahogyan a testvéremé is megvan.
2011. nov. 11. 15:55
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
69%

Az én szobám csak nekem áll fent, elköltöztem otthonról, de az otthonomba bármikor visszatérhetek, ott vannak a régi emlékek, a gyerekkorom. Mi családi házban élünk és egyedüli gyerek vagyok, ezért nem kell megosztani senkivel a szobát. Az én anyukám magától is úgy gondolja helyesnek, ha a gyermeke "helyét" megőrzi és nem rombolja szét az emlékeket.

21/L

2011. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
27%
5 perce írtam a választ és máris lepontoztak? Pedig ez a kérdés szubjektív véleményeket kíván meg. Ha nekünk nagy házunk van és nincs, akinek át kéne adnom a szobát, miért lenne helytelen? Ha ezt valaki megválaszolja, akkor nyugodtan lepontozhat utána.
2011. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
45%
Ha ez megnyugtat, a másik nézetet vallókat is lepontozták :D
2011. nov. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
3 éve költöztem el otthonról, kb kéthavonta járok haza. A szobám ugyanúgy megvan mint előtte, az lett a rumlis szoba :D Persze nem úgy kell elképzelni, hogy minden oda van berakva, de olyan dolgok ami pl éppen nem kellenek, azt oda teszik, de engem nem zavar egyáltalán. Az emlékeim, ajándékba kapott dolgaim ugyanúgy ott vannak. Ha hazaköltöznék simán vissza lehetne csinálni eredeti állapotába.
2011. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
93%
De ha annyira ragaszkodik valaki a régi emlékéhez,és elköltözött.Akkor miért nem viszi azokat is magával??Miért hagyja ott,lomnak?Mert nem fér el az új otthonában,ezért kerülgesse más?
2011. nov. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
0%
Miért kéne kerülgetni? Ott van a szobában és nem megy be oda senki. Vagy te széthagyod a dolgaidat a házban?
2011. nov. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
90%

Miért kéne egy emlékszoba? Nem meghalt a gyerek, elköltözött... inkább nyomasztana, ha úgy hagynák a szüleim. Most a régi szobám afféle mindenes, második nappali. A kanapéágyam régen sosem volt beágyazva, mert nem szerettem, ha mindig ki kell nyitni este, most nyilván nincs nyitva. A húgom ott tárolja a tanszereit, de az eddig is így volt. A számítógépes asztalom elvittem, ennyivel kevesebb dolog van ott. de abszolút nem zavarna, ha a szüleim átalakítanák fogadószobává, mert így nincs rendes nappalijuk, mind háló. a bátyám is elcuccolt otthonról, az ő szobája még érintetlen egyelőre. de mit is kezdjenek vele anyámék? nyilván ha lenne valami hobbijuk, annak megfelelően átalakítanák, amivel semmelyikőnknek nem lenne semmi baja.


Kérdező! azért gondolkodsz így, mert a te szüleidnek is többszobás háza van. ha egy másfél, 2szobás panelban éltél volna, megértenéd, miért alakítanák át. így csak egyszerűen nem kell nekik a szoba, a cuccokat úgysem tudnák hova rakni és áll, ahogy hagytad. nem kell ebbe belemagyarázni a meghagyott gyerekkort...

2011. nov. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Nem is a meghagyott gyerekkorról volt szó, hanem hogy az embernek van kényelmes helye akkor is, ha családostul hazalátogat. Egyébként az én szüleimnek jobb is így, hogy nem használják a lakrészünket (két szoba egy-egy fürdőszobával nekem és a tesómnak), mert így a háznak azt a részét csak minimumon fűtik, ha nem vagyunk ott, míg ha oda is beköltöztek volna, akkor télen sokkal több lenne a gázszámla. Kettőjüknek bőven elég három szoba, nem kell nekik még ez a kettő is.
2011. nov. 12. 18:40
 39/40 anonim ***** válasza:
Jaaaaaaaaaa, hát egy 5 szobás házban meg is maradhat a gyerekszoba. DE KÉPZELD MÁR EL, HOGY HA VALAKI EGY 3 SZOBÁS HÁZBAN NŐTT FEL, ÉS VOLT MÉG 2 TESTVÉRE!!!
2011. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is jócskán át kell rendezni.Mert te egymagad laktál benne,most meg hazamenve a párod,gyereked v.több.És akkor családi szoba ami messze nem olyan mint egy leány szobácska.
2011. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!