Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vezethetném rá a...

Hogyan vezethetném rá a szüleimet, hogy engedjenek el ide-oda?

Figyelt kérdés

Sosem engednek el sehova, se moziba, se csak úgy bemenni a városba vagy elmenni ebédelni, semmit. Mindig azt mondják, hogy inkább maradjak itthon, tanuljak vagy ha annyira akarok valamit csinálni akkor tvézzek. Viszont én nem akarok folyton csak itthon ücsörögni és a sulin kívül csak pár helyre elmenni. Mit csináljak, hogy elengedjenek??

14/L


2009. dec. 9. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik,hogy szükséged van arra,hogy kikapcsolódj a korodbeliekkel.Gondolom azért nem engednek,mert aggódnak,ami nem is csoda a mai világban,de ha gondoskodsz arról,hogy biztonságban tudjanak(több barátoddal mászkálj,ne csak 1-2 vel)és betartod a hazaérkezést a megbeszélt időpontban akkor sztem nem lesz ezzel gond.Azért tényleg nem árt vigyázni,többen menjetek és lehetőleg nappal,ne sötétben.
2009. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim ugyan ilyenek voltak! Én úgy cseleztem ezt ki, hogy mindent megcsináltam otthon... Este csináltam nekik vacsit (nem kell nagy dologra gondolni, melegszendvics, meg ilyenek) és amikor azt kértem, hogy had mehessek el délután, akkor azt mondták, hogy ok... Aztán hazatelefonáltam, hogy szeretnék kicsit tovább maradni, mert annyira jól érezzük magunkat! (persze nem az első alkalommal). Elsőre mindig pontosan hazamentem, hogy megbízzanak bennem, és lássák, hogy "felelősségteljes" vagyok... Aztán amikor már sokadszorra mentem el, bedobtam, hogy picit tovább maradnék... Belementek. Aztán már az lett az általános...

És haza is vittem olyan barátokat, akiken apámék látták, hogy "jó társaság". Aztán amikor el akartam menni, mindig rá hivatkoztam... És örültek neki...

Persze mellette megcsináltam otthon mindent... Így nem mondhattak semmit...

Én mindig lázadó voltam, és megtanultam, hogy nem szabad kifogásokat keresnem, hanem amikor apa lecsesz, hogy valamit nem csináltam meg, igazat adok neki, és megígérem, hogy jobban odafigyelek a dologra! (még akkor is, ha tudom, hogy igazam van) mert így az egy órás üvöltözés, és szobafogság lerövidül 10 percre, és szobafogság nincs, mert belátom a "hibámat"... Ezt javaslom neked is. Én nyertem vele...

És az sem árt, ha nem állsz bukásra mindenből...

2009. dec. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat....

majd megpróbálok "jó" lenni

2009. dec. 10. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!