Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mitől függ az,...

Szerintetek mitől függ az, hogy bizonyos embereket nagy baráti kör, közszeretet, stb. övezi, míg másoknak alig vannak barátaik?

Figyelt kérdés

Hogy érthetőbbé tegyem a kérdést, illetve azt, hogy pontosan mire is vagyok kíváncsi, álljon itt egy példa.

Ádám jópofa, humoros srác, a lányokkal udvarias, kedves, sok embert ismer. Nagy a haveri köre, akik bírják a jó poénjait, van néhány igazán jó barátja, akikkel esetleg nőügyekről, magánéletről is tud beszélgetni. Az a fajta ember, akit mindig mindenhová hívnak, a társaság lelke.

Bence jópofa, humoros srác, a lányokkal udvarias, kedves, sok embert ismer. Néhány ismerőse bírja a jó poénjait, és van egy barátja, akivel el tud dumálgatni a magánéletéről, nőügyekről. Bár úgy érzi, hogy semmi baj sincs a személyiségével, mégis azt veszi észre, hogy lemarad a bulikról, sosem hívják sehová, és hogy a nagy baráti társaságokban ő még mindig kívülálló.


Figyelem! A fenti két karakter nem létezik, csak hirtelen ez a két név jutott eszembe. Azért írtam hasonló tulajdonságú embereket, hogy értsétek, hogy nem arra vagyok kíváncsi, hogy hát persze, a kedves embereket mindenki szereti, a bunkókat meg mindenki utálja, mert ez nyilván így van. Inkább az érdekelne, hogy szerintetek két, nagyon hasonló karakterű embernél (akiknek a tulajdonságaik ráadásul pozitívak, olyanok, amiket általában szoktak kedvelni az emberek) mégis miért lehet a közkedveltségben ekkora különbség? Miért van az, hogy pl. egy iskolában egyes emberek két lépést nem tudnak anélkül tenni, hogy a haverjaik körbevegyék őket, míg mások magányosan végigüldögélik egész életüket a padban?


2011. nov. 15. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
akik egész életükben magányosan ülnek a padban valószínűleg a saját hibájuk....ugyan is nem nyitnak a többi ember felé és le lehet olvasni róluk hogy semmi humora másokkal barátkozni...ennyire egyszerű..a másik ember megérzi ezeket hogy mennyire hajlandó a nyitásra mások fele...
2011. nov. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez oké, de mint írtam, nem erre vagyok kíváncsi, azért írtam két hasonló embert. Mondjuk Ádám is meg Bence is nyit az emberek felé, mindketten ugyanolyanok, egyikük mégsem sikeres a társaságban, míg a másik nagyon is.
2011. nov. 15. 14:45
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Ádám helyesbb mint Bence, az emberek a szép embereket jobban szeretik, vagy lóvésabb
2011. nov. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez csakis attól függ, hogy mennyire karizmatikus az illető.

Személy szerint azonban sokkal többre értékelem, ha van egy, vagy kettő BARÁTOM, akik tényleg a barátaim, mint ha van 120 ismerősöm akikkel lehet bulizni, de nem igazi barátaim.

Sosem szeretnék Adám kategóriájába tartozni.

2011. nov. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez személyiség függő is. Amolyan " hogy tudod magad eladni" másoknak. És nem csak az számít , hogy az adott illető mit gondol magáról, hanem hogy róla mit gondolnak mások. Ez pedig nagyon kiütközhet. Mert lehet hogy Bence egy jó pofa humoros srác legalábbis ezt gondolja magáról,meg úgy érzi pozitív visszajelzéseket is kap, de többiek nem tartják annak és ezért nélkülözik a bulikról.

És van egy olyan véglet is, hogy Bence vágyik arra , hogy bulizni hívják, de nem fordít elegendő időt a kapcsolatok ápolására, így lemaradoznak ezek a meghívások.

2011. nov. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szerintem ez teljesen egyszerűen az ember személyiségétől függ....valaki ilyen valaki olyan,te hiába akarsz barátkozni azzal aki nem hajlandó sem veled és sem másokkal...plussz én úgy gondolom hogy ez neveltetés kérdése is..ha valakit nyitott embernek nevelnek és nem féltik mint a hímes tojást akkor bátrabb lesz az emberekkel,de ha valakiben azt sulykolják otthon gyerek kora óta hogy vigyázz az emberekkel és tartasd meg mindig a tisztes távolságot az soha nem lesz közvetlen hiszen ezt látta otthon...
2011. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak mondom, hogy te az ún. introvertált (befelé forduló) és extrovertált (nyitott, kifelé forduló) személyiségről írsz. Sokáig én is azt hittem, hogy neveltetés kérdése, hogy ki, melyik kategóriába tartozik, de aztán megtudtam, hogy ez öröklődik. :)
2011. nov. 15. 15:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Az egyiknek van pozitív kisugárzása, a másiknak nincs. Sokféleképpen lehet valaki "jópofa", akár úgy is, hogy az emberek jó részét a hideg rázza tőle.
2011. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon jókat, érdekeseket írtok. Bennem a kérdés az alkalmazkodóképesség kapcsán merült fel, ti. egy beszélgetés alatt felmerült, hogy esetleg az számít, hogy egy adott ember, mennyire 'kaméleon', tehát mennyire tudja felmérni a másik ember igényeit, és ez alapján idomítani a viselkedését.
2011. nov. 15. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Én meg pont azt tapasztaltam a gimi alatt, meg most az egyetemen is, hogy pont a bunkó, nagyképű emberek a legmenőbbek, nekik van a legtöbb barátjuk. Aki kedves, odaadó barát, őszinte (esetleg aki a rosszat is megmondja mások szemébe, nem csak nyalizik állandóan), annak édes kevés barátja van, akár egy sem, mert idővel mindenki elpártol tőle, vagy azért mert "papucs" vagy azért, mert nem bírják az őszinteséget, hogy valaki nem csak folyton dicséri őket.

De a kérdésedre a konkrét választ nem tudom, pedig én is ilyen voltam: mindig igyekeztem kedvesnek lenni mindenkivel, nyitott vagyok, sok ismerősöm van, akikkel el tudok beszélgetni, de haverom, barátnőm nagyon kevés és még ők is fogyóban vannak az évek előrehaladtával. Pedig járok bulizni is stb. Nem tudom, miért nem voltam sosem középponti figura, miért nem volt sok barátom, egyszerűen így jött ki...

2011. nov. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!