Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk a nővéremmel?

Mit csináljunk a nővéremmel?

Figyelt kérdés
a családunk eddig "békességben" élt . viszont most ( 1 éve) a nővérem tönkre teszi az egész családot azzal hogy : lóg suliból --> nincs családipótlék---> nincs pénz---> mindenki ideges. állandóan ordibál de olyan hülyeségeken (apámtól örökölte) hogy pl. az ablakot becsuktuk . de szerintem ez alap hogy reggel 6-7kor becsukjuk az ablakot mikor nagyon hideg van. meg mindent akar. ma pl. kitalálta hogy akar egy 60ezer forintos telefont, egy remington hajvasalót pedig már van egy, egy ujj ágyat pedig nincs semmi baja a mostaninak. és azt se mondanám hogy elvagyunk kényeztetve hanem a nővérem baráti vannak elkényeztetve mert ők ugye mindent megkapnak és a nővérem is mindent megakar kapni. amúgy ő 16 én meg 14 vagyok :)
2011. nov. 16. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha nagyon őrjöng, akkor apád esetleg egy pofonnal nem tudja észhez téríteni? Nem kell bántalmazni, de ilyen esetben nevelő célzata is lehet egy EGY jól elhelyezett pofonnak.
2011. nov. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit csinálni vele, nem a Te dolgod. Szüleidnek kellene rendre nevelnie. Sajnos Te is szenvedsz a viselkedésétől, de nem a Te felelősséged.


Anyud helyébe szobafogságra "ítélném", minden jogától megfosztanám, (a szobáján kívül sehol nem tartózkodhat a lakásba, nincs Tv szg, közösségi élet, azt eszi amit adok neki stb)és addig tartanék ki, amíg be nem látja, hogy az alapvető szükségletein kívül nincs joga semmihez, minden amit adok csak adható, nem jár.

Ahogy elhatározná hogy tanul, és jár suliba, fokozatosan kapná vissza az addigi életét.

Nehogy már Ő dirigáljon meg hisztizzen.

2011. nov. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát apám nem ütheti meg őt mert már volt iylen mikor lógott a nővérem a suliból 2 hetet apám megakarta őt pofozni a nővérem meg azt mondta ha hozzá mer érni akkor elszökik (megis tette volna) szoba fogság nem lehet mert a szüleim dolgoznak reggeltől estig én meg nem birom őt megállítani :S
2011. nov. 16. 08:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérjetek segítséget a családgondozótól. Mivel az iskoláztatási támogatást (csal.pótlékot) megvonták, így automatikusan védelembe lett véve a tesód. És kapott egy családgondozót, akinek az lenne a dolga, hogy segítsen anyudnak és a tesódnak helyre tenni a problémákat. Ha anyukád őszintén el tudja mondani a dolgokat neki, akkor ő remélhetőleg fog tudni segíteni. Egy családgondozó :)
2011. nov. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ez jó ötlet de a nővérem nem hajlandó elmenni és ha el is megy akkor is hazudik
2011. nov. 16. 09:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyukád menjen el, ne a nővéred. A családgondozó pedig majd megtalálja azt az utat, ami a nővéredhez vezet. Az pedig, hogy hazudik.....nekem is szoktak az ilyen idős lányok, de hidd el, már "radarfülünk" van, kiszűrjük ezeket. (a családgondozó)
2011. nov. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!