Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk most, hogy...

Mit csináljunk most, hogy ekkora a baj?

Figyelt kérdés

Fiam most végzett a szerkezet lakatos és elcsalták egy olyan helyre dolgozni ahol nagyon becsapták.

Mehetett volna hegesztői tanfolyamra amiért fix pénzt kapott volna.

Ki rúgták arról a munka helyről,azért ,mert nem tud hegeszteni,pedig tudták amikor felvették,hogy azért akar menni külön tanfolyamra.

Most le maradt egy olyan lehetőségről ami talán az életbe egyszer van,hogy fizetnek azért,hogy tanul.

A baj az,hogy én le vagyok %-olva és nem kapok 4 órásba semmit.

Azon a munka helyen meg csak bagót kapott a fiam,pedig sokat kínáltak,mert start kártyája van és a fizu 150% át ígérték.

Nagyon jó helynek tűnt és túl szép volt ,hogy igaz legyen.

Nagyon elvagyok keseredve.

Sajnos minden szart be köttetünk kábel TV internetet és hűségnyilatkozatot is alá írtunk. Ez a legnagyobb baj.

És a lakásból ki fizettem a volt férjem ezért meg terheltük.Számítva erre a munka helyre.

Tudom hülye voltam,de most mit csináljunk?


2011. okt. 28. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Ne is haragudj, de felelőtlenül előre leterhelted a fiad keresetét. Nem lehetett volna várni azzal a nettel, amikor már rendben mennek a dolgok?

Annyit megtehetsz, hogy bemész a szolgáltatóhoz és előadod a helyzetet. Volt már olyan, hogy nagyon emberi hozzáállással megoldottak ilyesmi problémát.

Mennyi idős vagy? Nem látod a világot? Ma alig van olyasmi munkában, ami teljesen korrekt, biztos.

2011. okt. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, az egyetlen baj itt az,hogy rosszul kezelitek a pénzt, a nyakára léptetek a fiad fizetésének.
2011. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az internetet azt főleg a fiam szerette volna.Viszont nem jár sehova és az egyetlen szórakozása a Tv meg a nett lett volna.

És ezen a munka helyen hosszútávú munkát ígértek.

A másik,ha a volt férjemet nem fizetjük ki akkor a lakát kellet volna eladni.És a maradék még egy tanyára sem lett volna elég.

Együtt számoltunk ki mindent.

És kikérem magamnak,hogy a fiam pénzére alapoznék.

Nekem is van jövedelmem. És a fiam 23 éves már nem gyerek tudja mit szeretne,ahhoz nem kellek én.

Itt egy a baj,hogy átvágták,,és erre nem számítottunk.

De én olyant is hallottam akik fizettek egy munkáért és úgy vágtak át.

2011. okt. 29. 08:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bíróság.Megtévesztették.Van nép ügyvédje(elvileg minden városban, gépeld be így a googlba, kiadja), az ingyenes alacsony jövedelemnél.Szerintem ki tud belőle hozni valamit:)
2011. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg nem.

Ha ennek írásos nyoma nincs, vagy ha akár van is, akkor is hivatkozhatnak akármire.

Ha belegondolsz azért az a cég sem biztosan véletlenül bocsátotta el a kérdező fiát. Ha olyan jól menne nekik, akkor nem jelentett volna problémát. A munkáltatóknak nem érdeke ok nélkül szívózni az emberekkel.

2011. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát előttem szóló, nem tudom te hol élsz, de akit a mai világban nem protekcióval nyomnak be valahova, azzal gyakran ez történik.Nekem is volt munkaügyi perem, bár nem teljesen ilyen, de hasonló.Én megnyertem, kártérítést is kellet fizetniük.

És jó lenne, ha nem lomboznád le az embereket, mert nem azért tesznek fel itt kérdéseket, hogy még jobban elkeserítsék őket, hanem hogy valamilyen irányba el tudjanak indulni.Azzal pedig, ha bemegy a nép ügyvédjéhez, vagy ha van rá pénze más ügyvédhez, nem veszít semmit.Egyébként visszatérve a kérdezőhöz,5-10 ezer forint között szoktak kérni az ügyvédek tanácsadásért, de a nép ügyvédje ingyen van.

Ne keseredjen el:)

Ha pedig nem sikerül, az ilyen embereket akik ilyet tesznek, úgyis útol éri a sorsa.Sajnos nagyon sok van ilyen, kapnak egy kis hatalmat és azt hiszik mindent megtehetnek.Én csak a társadalom szemetének hívom őket.

Egyébként a munkaügyi perem után kezdtem el jogot tanulni:)

Még csak joghallgató vagyok, de ebből a történetből azért ki lehet hozni valamit, így első olvasatra is:)

2011. okt. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és fontos!Munkaköri leírás amit kérnek legelőször.Ha abban nem szerepel, hogy hegesztés is a feladata, akkor már bukták a történetet.Ha meg nem kapott munkaköri leírást, akkor meg pláne nagyon rosszul járnak:)
2011. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Időpont ma 23:20

Persze..meg lehet próbálni ügyvéddel. De, ha a próbaidő alatt tették ki, nincs kötelessége a munkáltatónak, hogy megokolja, miért vágta ki a dolgozót. Akkor miként lehet bizonyítani, hogy becsapták a fiatalembert?

2011. okt. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na ezt magyarázom én is. Nem azt mondtam, hogy ne próbálják meg, főleg ha semmibe nem kerül nekik, de a munkáltatók általában azért is tudnak munkát biztosítani, mert elég sok mindenre gondolnak.
2011. okt. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mind hasznos volt.

Van egy ügyvéd ismerősöm talán tud tanácsot adni és nem kér érte semmit.Próba szerencse.

Az egyik válaszló írta,hogy "úgyis útol éri a sorsa"..Hát ebben hiszek én is!

2011. okt. 30. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!