Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri vagy...

Szerintetek megéri vagy később a fejemhez vágja hogy anyagias vagyok?

Figyelt kérdés

1gyerekünk van,nem is tervezünk tesót,főleg az anyagiak miatt.Őt elég szépen ellátjuk,nem vagyunk gazdagok de ugy érzem mindene megvan amire szüksége van.

Ha kamasz lesz kap egy külön házrészt,külön bejárattal fürdivel,gondolom örülni fog neki.

Ha meghalok házat örököl,tök egyedül nem kell osztozkodnia senkivel.

Szerintetek megéri csak az anyagiak miatt nem válallni tesót,a lányomnak a legjobbat szeretném,és ugy érzem ez csak igy megy.


2011. nov. 16. 08:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem így csinálnám.

Ne azért ne szülj,hogy ne kelljen osztozkodnia....:S

Majd ő eldönti ha felnő hogy mit akar,ne tervezd meg a jövőjét előre.Már azt is eldöntötted minek tanuljon tovább?

2011. nov. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ezzel a döntéssel a jószándékod ellenére teljesen ellehetetleníted az életét.

Tudom, hogy jót akarsz, de a mindent megadok hozzáállás nem vezet jóra.

Nem kell neki semmiért megküzdenie majd, kamaszként lakrészt kap, gondolom utána autót és 18 éves korába már nem tudod megajándékozni se, mert hozzászokik a giga ajándékokhoz. Láttam ilyet a környezetembe, a gyerek úgy érzi ez jár neki, és elvárja.

A tesó fontos lenne, mert megtanítja az embert rá, hogy nem csak Ő van a világon, e-mellett a testvéri kapocs szükséges, valamint ha a szülők már nem lesznek, a tesók ott maradnak egymásnak.

Szerintem inkább add a felét annak amit tervezel, anyagi megfontolásból ne hagyd egykeként.

2011. nov. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem kap autót 18évesen és giga ajándékokat sem.

16évesen én is lakrészt kaptam,addig öcsémmal voltam egy szobában.Viszonylag jól kijöttünk egymással,de mindig irigykedett rám.Mikor elköltöztem másnap becuccolt a helyemre,mert titkon ő is arra vagyot csak anyuék neki már nem tudták biztositani

2011. nov. 16. 08:27
 4/14 tekike99 ***** válasza:

háát, ha nem rózsaszín ködön át nézelődünk és nem játszunk szentfazekat, akkor nagyon is lehet ilyen alapokra helyezni a gyerekvállalást. mi se szeretnénk több gyereket hasonló okok miatt. a kisfiúnknak meg tudjuk adni, amire szüksége van, de kettőnek már nem biztos. egyébként nekem van testvérem, hát kamasz korunkig mindig veszekedtünk, most külföldön él, most se túl szoros a kapcsolat. jó, hogy van, szeretem, de nem hiszem, hogy rá számíthatnék minden esetben. és ha belegondolok egy embert sem ismerek, aki a testvérére támaszkodik felnőtt korában. mindenkinek meg van a maga családja, maga baja és próbál boldogulni.

biztos nem leszek népszerű a véleményemmel, de szeretnék őszinte lenni...

2011. nov. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Senkit nem ítélek el, tartok anyagiasnak aki anyagi okok miatt nem vállal második gyereket. Így téged sem. Valahogy, valamiért a leírtak eléggé furcsán hangzanak. Tényleg egy elkényeztetett gyermeket fest a kép. Pedig a gyermekedről nem is írtál. Biztos nem is az. De a leírás mégis azt sugallja.

Egyébként nekem van egy testvérem. Nincs olyan ház, autó, nincs annyi pénz amiért odaadnám.

2011. nov. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Elmondok egy tanulságos története, ami a családunkban esett meg. Sógornőm pont ugyan így gondolkodott, mint te. Egy gyerek, neki legyen meg mindene, stb. Nem sokkal később sógornőm teherbe esett, elvetette. Telt múlt az idő a gyerek csak kezdte rágni a szülei fülét, hogy szeretne kis tesót, akivel játszhat, mert az mennyivel jobb. Próbálták meggyőzni miért nem lenne neki jó. De a gyerek csak mondogatta, mire belátták, hogy lehet, hogy jó lenne még egy gyerek. Most nem lehet már, sógornőm rákos lett, és el kellett távolítani a méhét.Ezerszer megbánta már, hogy csak a fentik lebegtek a szeme előtt, és nem az, amit a szíve mélyén mindig is szeretett volna.
2011. nov. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azért nehéz a kérdés, mert megjósolhatatlan a második gyerek személyisége és a két testvér leendő kapcsolata.


Ha jól kijönnek, akkor igen, megfosztod ettől az érzéstől. Ha egész életükben ölnék egymást, akkor meg fognád a fejed, hogy "kellett ez nekem"? Mármint nem a második gyerek, hanem a testvérviszály.


Szóval kristálygömb nélkül erre lehetetlen jó választ adni.

Szerintem írd el egy papírra a pro és kontra érveket, lehetőségeket és veszélyeket (tulajdonképpen csinálj egy SWOT-analízist, bármennyire is hülyén hangzik). A papír és az azon levő érvek szerintem többet segítenek, mint mi, idegenek.

2011. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm mondott egy racionális érvet, amikor megtudta, hogy jön a 2. gyerek, akit nem igazán akart (a pasiról van szó). Azt mondta, nem baj, legalább ha valami történne a lányukkal, lesz még egy gyerekük, nem maradnak gyerek nélkül. Tudom, hülyén hangzik, de sok benne az igazság.
2011. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Lehet egy kérdésem???


Mint a korábbiakban írtam tökéletesen megértem az anyagi okok miatti 1 gyerekes családokat. De ki tudja mit hoz a jövő? Ki tudja valóban neki tudod-e adni a házat? Ki tudja lesz-e mit örökölnie? Ki tudja, hogy 1 hónap múlva azt az egy gyereket el tudod-e egyáltalán majd tartani? Ki tudja, hogy egyáltalán megérdemli-e majd az ajándékot, vagy a legjobb nevelés ellenére is elcsúszik valahol?


És még 1000 kérdést fel tudnék sorolni.


Megértem, hogy mindez 2 gyerek mellett még nehezebb, de a jövő akkor is kiszámíthatatlan.

2011. nov. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem, és nem is lesz elkényeztetett gyerek.A mindent megadni neki nem a szó szoros értelmében nézem,csak csupán szeretném neki azt biztositani amit én is megkaptam a szüleim által.Nem drága ajándékokra,gondolok csak szeretném ha ő is olyan nyugodt körülmények között élne mint ami nekem megadatott.19évesen saját házba költöztem,megtehettem azért mert apám egyke és két parasztházikót örökölt a nagyszüleim után,egyik az enyém másik az öcsémé.
2011. nov. 16. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!