Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól döntöttem, hogy nem...

Jól döntöttem, hogy nem engedtem el a fiam?

Figyelt kérdés
Párom szülei havonta ha egyszer látogatnak meg minket,vagy annyiszor sem... Ha a párom nem vinné át biciklivel a gyerekünket 1-2hétvégén,nem is látnák és attól tartok nem is érdekelné őket. bezzeg párom nővéréék is 4utcával lentebb laknak és oda 2-3naponta letudnak menni anyósomék. Érdekes! nekem is és páromnak is szörnyen rosszul esik ez,már hónapok óta tart. De ma teli lett a pohár. ma is elakarta vinni a párom,de nem engedtem,majd ha látok rajtuk egy kis hajlandóságot,akkor mehet. Amíg ilyen gyéren járnak ide(ne miattam b@aszus, az unokájuk miatt!!) addig az én gyerekem sem megy át ő hozzájuk. De sógornőméknél annál többet vannak és azt az unokát imádják! A mi fiunk meg senki nekik??? Írtó rosszul esik ez nekünk.
2009. máj. 10. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem lenne egyszerübb és rövidebb út, ha őket magukat kérdeznétek meg az okokról?
2009. máj. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha haragszol az anyósékra, akkor miért a gyereket bünteted? Nem lehet, hogy miattad nem járnak anyósék hozzátok? Hogy összekülönböztetek valamin? Ha a gyerek akar menni, akkor hadd menjen. Ha meg nem, akkor nem kell erőltetni.
2009. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ismerős helyzet..... nálunk is így volt, én meg pont lesz@rom, legalább nem kell körbeugrálni őket! Azóta egyébként elváltunk, apjuk viszi őket amikor nála vannak a gyerekek láthatáson, hidd el nekem, nőnek azok a gyerekek, és csak azért mert kicsit még nem hülyék, és nagyon is jól látni fogják, hogy mi a helyzet, egy idő után ŐK nem akarnak majd menni!

Hagyd apjuknak hadd vigye őket, Te ne idegesítsd magad azon, hogy nem mennek hozzátok (ahogy mondtam: nem kell őket körülugrálni, kínálgatni), aztán majd eljön az az időszak amikor a gyerek mondja azt: nem megyek! Na, majd akkor pisloghatnak! Hidd el! Szóval, ezen ne rágódj, oxi?

2009. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
13:29-es vagyok, egy dolgot kihagytam: ne hangold őket a nagyszülők ellen, saját maguktól rá fognak jönni, hogy hány óra van!
2009. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egy percig nem írtam,hogy az anyósok ellen hangolom a fiunkat! ugyanis másfél éves,a gyerek előtt soha nem szoktunk veszekedni sem erről,sem másról. Most per pillanat szerintem csak azt veszi észre ebből a fiúnk,hogy nem látja őket olyan sűrűn.

És egyébként ha ott is van a gyerek vele nem foglalkoznak annyit mint a másik 2unokával... A fiam ott mindig csak sír,fél tőlük,gondolom teljesen kiérzi rajtam a feszültséget,amit én érzek!

2009. máj. 10. 13:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én se érdeklem a nagyszüleimet, mindig engem tekintettek a rossz gyereknek, semmit se engedtek, mindig csak szidtak, meg ütöttek vesszővel, a legkisebb apróságért is, de nagyon ritkán jöttek látogatni, ha jöttek, mindig csak kötekedni tudtak. Most, hogy felnőttem, engem se érdekelnek, több éve nem voltam náluk, és ne is várjanak, mert nem megyek.

A gyereket nem lehet becsapni, lehet, hogy most még nem igazán tudná megfogalmazni, de nagyobb korban igenis tudni fogja, mit érez pontosan, emlékezni fog. Nem teszel te semmi rosszat, én is kivárnám, ha máshoz el tudnak menni, akkor hozzátok is.

2009. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én soha nem foglalkoznék ilyennel. Ezzel a dologgal az ő lelkiismeretüknek kell elszámolni, nem pedig neked kellene ezen emészteni magad. Legyetek meg ti jól, ha a férjed menni akar és vinni akarja a gyereket, akkor hadd menjenek. Ha te nem akarsz menni, akkor nem menj, de ne tilsd el, mert akkor a végén úgyis az lesz, hogy azért nem látják az unokát, mert te nem engeded el.
2009. máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a tegnapi 13:29-essel. Nálunk is ez volt, azóta elváltunk, de a volt férjem a aszüleinél lakik, így időnként látják az unokát. Most már max zavar, de mivel nem látom, hogy mi történik nem idegesít. De a lányom szokott mesélni, már kezdi észre venni a dolgokat... Sőt olyan is előfordult, hogy a nagyszülők mennek a másik unkokákhoz, pedig tudták, hogy az a hétvége van amikor náluk lesz a lányom. Sőt volt olyan is, hogy a másik 2 unokát elvitte a mama a mekibe, és a lányomnak hozott maradék hideg összeöntött krumplit. Amikor a lányom ezt elmesélte nem tudtam, hogy nevessek vagy dühös legyek. Szóval nem csak nálatok van ilyen, sajnos.
2009. máj. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!