Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez, miért ilyen? Nem tudom...

Mi ez, miért ilyen? Nem tudom már hogyan kezeljem ezt.

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok. Apámmal alapvetően jó a kapcsolatom, muterommal többet balhézok, vele szemben jobban kiütköznek az ellentéteim.


Tegnap azonban olyan dolog történt ami miatt teljesen eltört a mécses. Néha vitázunk faterral is, de ilyen durván rég beszélt velem, teljesen megalázónak éreztem, nagyon rosszul esett, és mégis én voltam hibásnak titulálva.


A pulóverem újja kilyukadt 3helyen, mondom muternak "Jaj kiszakadt pedig csak 3x volt rajtam, kajak visszavinném a nőnek vagy kidobnám"

Erre fater elkezdett flegmázni holott nemis neki beszéltem mondom

-De mi baj, miért kiabálsz?

(ő) -Mert bunkó tahó vagy azért, és nem értesz értelmesen mert h*lye vagy meg hisztis csitri.

én: -de muternak mondtam, vele beszéltem (higgadtan)

ő orditva: fogd be a p*fád, én öltöztetlek meg etetlek te meg visszaugatsz...

én higgadtan : -de ha a melóba van baj ne rajtam tölsd ki.

ő orditva, és közben késsel hadonászva mert kenyeret vágott:- fogd be a p*fádat, jövőhéten letakarodsz a lenti szobába vagy fel is út le is út.


(a lakásunk 2szintes fent van a szobám, imádom,az én elképzeléseimet tükrözi, én festettem rá mintákat, én álmodtam meg. és a felső szintet télen nem akarja füteni, de szerintem meg lehetne oldani hogy csak az én szobámba van kinyitva a radiátor. és azt akarja h legyen lent a szobám, ami most tök fura egy lomos szoba, nyáron pedig sok a bogár bent mert beszöknek.)


Mondom neki: -kiraksz?

erre ő vörös fejjel:-igen b**+ kiraklak, mert egy hü*egyerek vagy.

én: _ de mibaj nemértem

ő:-csak te vagy a bajom b**+

én:-de megsem kérdezted még mivan velem, milyen volt a napom, ma még nemis beszéltünk.

ő: nem is érdekel...takarodjál fel mert felpofozlak.


Feljöttem a szobámba és elbőgtem magam 1.nem értettem min akadt ki, 2.mióta hazajött engem piszkált, már többször tette a megjegyzéseket rám aznap.

Bezzeg mikor barátom átjön én vagyok beállítva ugy hogy "menjél fel begubózott, hü*e"

Barátom látta hogy sirok nem értettem mivan, nagy nehezen elmondtam neki, csodálkozva nézett. De nem akartam neki panaszkodni.


Jövök le erre muter :-apádnak igaza van, elviselhetetlen vagy, énis hányok tőled sokszor, ahogy beszélsz másokkal, megérdemelnéd hogy megverjen.


Ma reggel köszönök faternak vissza se köszönt... muter is egész nap engem hibáztatott mondom "nemis köszön?" erre ő "ne csodálkozz megérdemled, ahogy beszéltél tegnap, örülj h nem tép meg korán reggel és legalább rád néz"

Értetlenül néztem, akkor sem értettem min borult ki tegnap.


Elég fura érzés volt, ma sminkversenyre mentem nem is kivánt sok sikert fater pedig rengeteget dolgoztma és tudta h vágyok.

Végül utolsó lettem erre mondja most muter "Hát...nem lepődök meg hogy nem nyerél, én tudtam hogy max utolsó leszel, számitott rá mindenki"


kicsit rosszul esett, hogy biztatás helyett ezt mondta.

Egy csaj nyert, a modellem szerint is bunda volt a verseny, a csaj aki nyertr nagy kedvenc a tanárnál és a tanár szóval tartotta a zsürit, és közben mosolygott meg kacsintott a versenyző csajra, persze ő nyert.

erre muter "Jó nemkell irigykedni, ő jobb mint te ugylátszik mindenki jobb volt nálad, ezért nem kellett volna elmenni, tudtam h nem nyersz"


2011. nov. 16. 14:35
 1/8 A kérdező kommentje:
nem az a baj hogy nem én nyertem, hanem az hogy olyan emberektől vette el a jó helyezési lehetőséget a bundázás miatt, akik szépen dolgoztak és megérdemelték volna hogy legalább 1. legyenek vagy 2.ak
2011. nov. 16. 14:36
 2/8 A kérdező kommentje:

én azt se kérem hogy mindenki álljon mellém, de hiába mondom muternak h nemértem fatert ezeket mondja rá és engem ordit le. Holott mikor neki baja van faterral nekem panaszkodik. Olyan mint 1 rossz sorozat ahol senki nem ért senkit, és olykor igazságtalan a helyzet.


Lrgszivesebben most is sirnék de tudom semmit sem old meg:( Barátomnak szoktam elmesélni, másnak nem tudom, de neki se akarok panaszkodni mert nem akarok h ugy jöjjön le hogy előtte cukik muterék én meg csak sirok és esetleg ellenük akarok hangolni hazugságokkal:(

2011. nov. 16. 14:41
 3/8 anonim válasza:

nem tudom, bonyolult helyzet. igazából nem tudok neked választ adni...de nem lehet hogy történt valami velük, ami miatt baromi idegesek, és csak épp te voltál ott?

vagyis fogalmam sincs, de a szülők nem változnak meg ennyire egyik pillanatról a másikra. szerintem ülj le velük, vagy főzd meg a kedvenc vacsijukat, és egyen együtt a csalát, vagy valami, és beszéljétek meg minél hamarabb! mindenesetre sok szerencsét!

2011. nov. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Mi miatt szakadt ki a pulcsi 3 helyen? Te voltál a hibás, vagy anyaghiba? Nagyon nem mindegy.

2. Ha ilyen stílusban beszélsz a szüleiddel is, mint ahogy ide írtál, akkor nem csodálom, hogy kiborulnak tőled. Sose beszélnék ilyen stílusban velük. Barátok előtt, itt interneten belefér.

Van egy olyan érzésem, hogy nem magán a pulcsin akadt ki, hanem összességében a tiszteletlenségeden. Én sem mindenben értek egyet a szüleimmel, sőt. De amíg ők adnak tetőt a fejem felé, ők adnak nekem enni, addig egy bizonyos szint felett már nem vitatkozok, mert felesleges, ráadásul én járnék rosszabbul. Majd ha magamat tartom el, akkor úgy élek, ahogy én akarok. Javaslom, te is próbáld meg ezt.

2011. nov. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"muter", "fater"? és még csodálkozol, hogy vádaskodnak azzal, hogy bunkó vagy másokkal?

nekem az jött le a történetedből, hogy valóban elég szemtelen vagy.

nem azt mondom, hogy csak te vagy a hibás, de jelentős részben veled is lehetnek gondok.


azt ajánlom pár napig ne lázadozz...

2011. nov. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát én próbálnék minél kevesebbet beszélgetni a szüleiddel,ha a te helyedben lennék...Igyekeznék pénzt félrerakni,munkába állni,hogy minél előbb lelécelhessek onnan.

Addig is próbáld meg kivenni a házimunkából a részed,maradj kedves,ne menj bele velük semmilyen témázásba,magyarázkodásba meg pláne.Próbálj velük egyetérteni, hogy ne tudjanak veled kötözködni...

2011. nov. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kimostuk kézzel és utána szétfoszlott...
2011. nov. 16. 15:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Erőszak csak erőszakot szül.

De fordítva is működik.

Egyszer, mikor hazaállítasz, köszönd meg nekik, hogy mennyit fáradoznak érted, és fejezd ki, hogy jólesik neked. Garantáltan meglepődnek majd, és a zavartságban köpni-nyelni sem tudnak.

2011. nov. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!