Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van más is, aki úgy gondolja,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van más is, aki úgy gondolja, hogy csak annak van joga megítélni egy másik ember tettét, aki maga is volt olyan helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy pár példát felsorolnék.

Kéjhölgyek:

"Fúj, undorító, ettől hánynom kell!" Nem sokkal később kiderül, hogy az illető lány le se tudja rázni a fiúkat, annyian udvarolnak neki, a szóban forgó srácnak pedig soha nem volt semmilyen sikerélménye.

Félrelépés:

Szintén sikertelen ember, aki nagy nehezen talált valamikor a huszas évei végére valakit, erős kompromisszumokkal. Pár évvel később adódik egy lehetősége egy alkalmira. Él vele, kiderül, reakció: "Csak a nemi szerve után megy!" Közben az alkalmi kapcsolata volt életében az egyetlen szex, amit nem a végleges párjával csinált. Az őt elítélők ellenben annyit keféltek, amennyit nem szégyelltek.

Viselkedés: Gyáva, határozatlan viselkedés, pl. egy vészhelyzetben pánikba esik és szégyenbe kerül, mondjuk egy verekedés alkalmával. Mások reakciója: "Ennyit ér ő, azaz semmit!"

A nyilatkozóknak sosem kellett hasonló helyzetben helytállni...

Sorolhatnám sokáig a példákat. A lényeg a következő: Hogyan ítélkezhetnek mások fölött olyan emberek, akiknek fogalmuk sem lehet róla, mit él át a másik?!


2011. nov. 1. 21:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A megcsalás g*ciség és kész. Lehet annyit kefélni, amennyit nem szégyellsz, csak akkor ne legyen állandó partnered.

Amúgy meg alapvetően ökörség ez a "ne ítélj el, amíg nem voltál ilyen helyzetben, blabla".

Sorozatgyilkosokra is érvényes lenne akkor, hogy ne ítéljem el, csak mert nem vagyok a helyében?

2011. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
én egyet értek veled. sajnos véleménye mindig lesz mindenkinek mindenről, és az emberek egy része sajnos nem szeret a saját háza táján sepregetni, mert könnyebb a másikban hibát keresni, ezzel ugyanis a saját dolgairól el lehet vonni a figyelmet.
2011. nov. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Miért lenne ökörség? Példának okáért mit tudhat egy olyan ember, akit körülrajonganak; arról, mit él át az, akit sorra kiröhögnek és elutasítanak?
2011. nov. 1. 22:03
 4/20 A kérdező kommentje:
93 %-os, méltán vagy 93 %-os! :))
2011. nov. 1. 22:12
 5/20 kovpet ***** válasza:
100%

A vélemény olyan, mint a segglyuk.

Mindenkinek van, de általában senki sem kíváncsi a másikéra :)

2011. nov. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

utolsó, ez nagyon jó :)

kérdező, köszi :)

2011. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 napietus ***** válasza:
100%

nézd, ha elolvasod az Egri csillagokat, annak ellenére világos, hogy a történetben Hegedűs hadnagy egy mocsok áruló, aki a bajtársai halálát idézhette volna elő, hogy Te magad életedben nem voltál ostromlott várban és nem is leszel.


mert vannak egyértelmű dolgok. "ha fáradt, leül. ha biztosítás, akkor ÁB" (:D) aki erkölcsi 0 az erkölcsi 0. magyarázat lehet, mentség nincs.

2011. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hadd legyen már jogom azt gondolni, amit akarok... ha én úgy gondolom, hogy elítéllek ez vagy az miatt, akkor azt teszem. Nem vagyok bíró, nem lesz különös hatással az életedre. Ha majd lesz, többmindent számításba veszek, de amíg egy noname internethuszár vagy a számomra, addig tökmindegy. Holnap már nem is emlékszek rád.

Ja, és akkor mi van, ha valaki azért nem kerül szar helyzetbe, mert elég erős, hogy megoldja, hogy ne kerüljön? Vizet iszok, vizet prédikálok.

2011. nov. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Etuskám, ami nekem egyértelmű, az az, hogy te elképesztően szerencsés helyzetben vagy sok más emberhez képest. Amikor kiírtam a kérdést, az egyik ember-kimondatlanul-pontosan te voltál.
2011. nov. 1. 23:20
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
vannak alapvető erkölcsi normák, amiknek a megszegésére semmilyen belső küzdelem és szenvedés nem mentség.
2011. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!