Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek a női-férfi...

Hogyan kezelitek a női-férfi kapcsolatokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnélek titeket megkérni, hogy fejtsétek ki a véleményeteket a férfdi-női kapcsolatok viszonylatában a következő három kérdés megválaszolásával!


1.) Szerinted ha egy férfi és egy nő együtt étkezik (vendéglő, gyorsétterem stb, de nem otthon) 10 alkalommal, akkor ebből hány alkalommal fizessen a nő, hány alkalommal a férfi és hányszor isztozzanak a költségeken?


2.) Mennyire tartod a nőnapot fontos dolognak? Elvárod, hogy felköszöntsenek/felköszöntöd lány ismerőseidet? S ugyanez fordítva hogy működik, megemlékeztek a férfiak napjáról? Ha igen, hogyan?


3.) Mennyire értesz egyet azzal az állítással, hogy a nő helye a konyhában van és a gyereknevelés a fő feladata, míg a férfi keresse a pénzt?


Megtennétek, hogy válaszaitokban feltüntetitek a nemeteket és korotokat? Előre is köszönöm a válaszokat!


Üdv


2011. nov. 17. 07:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Bocsi,ez lemaradt:25/N
2011. nov. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Sztok!


További vélemények?


Üdv

2011. nov. 21. 05:56
 13/19 anonim ***** válasza:

1:

Szerintem az fizet aki meghívta a másikat.

2:

A nőnap nem fontos. Sőt szoktam kérni, hogy ne nőnapozzanak nekem, mivel másnap névnapos vagyok (Fanni)

3:

Én ebben a világban élek. Nem érzem úgy, hogy nem vagyok egyenlő a férjemmel a munka terén: egy cukrászt sem lehet összehasonlítani egy rakodómunkással.

Jelenleg: gondozónő, szakácsnő, pék, takarítónő, könyvelő, állattartó, fejőnő, kertész, fűtő és fafeldolgozó vagyok. A férjem 12 órában esztergályos.

Sok pénzt keresek én is: nem kell tejet, tojást, zöldséget és húst venni. Tulajdonképpen csak lisztet és fűszereket veszünk a boltban (takarmányt édesapámtól vesszük, házhozszállítással)

21L

2011. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

1.) Ha baráti kapcsolatról van szó ésközösen döntenek hogy elmennek kajálni akkor mindenki fizesse a magát, ha pedig meghívott akkor ő fizeti. Max felajánlom hogy kifizetem, de mivel ő hívott meg úgysem engedi. Nekem a párom sosem engedi, hogy én fizessek :( pedig örülnék neki.


2.)Baráttól nem várom el hogy felköszöntsön, a páromtól sem, de azért egy szál rózsa, vagy egy csoki nem a világvége. De ha nem kapok sem sértődök meg.


3.)Régen talán igaz volt, de szerintem ma már nem. A nőnek is ugyanúgy legyen karrierje, biztos munkahelye, mint a férfinak. És manapság egy fizetésből nem nagyon lehet megélni.


19/N

2012. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

1, a meghívó fizet. Én barátoknál is úgy szoktam ,hogy ha meghív ,akkor fizessen helyettem. Másik alakalommal én hívom el. A barátomnál pedig az van ,hogy az fizet, amilyenünknek több pénze van. (ez általában a barátom szokott lenni, de ilyenkor gondolok rá és meghívom egy vacsorára hozzánk, mert ezt engedhetem meg magamnak.)


2, Annyira nem fontos, az illendőség kedvéért elfogadok egy origami figurát.


3, Ez a felfogás egyeseknél működik másoknál nem. Ahány család annyi féle, és a megoldás is annyi. Én biztos megőrülnék ,ha csak a háztartás vezetése maradna nekem, de abból szempontból előnyös, hogy nem lennének elhanyagolt gyerekek és a nő lenne a családi fészek melege ,a család összetartója.


4, Én sajnálom ha egy férfi jobban keres a szakmában és semmivel sem tenne le többet az asztalra mint én. A pályakezdőknél még nincs gond ,de állítólag a későbbiekben már van különbség a bérek között. Ez abból a szempontból érthető is, hogy a nőknél ott a kockázat, hogy ők kiesnek pár évre a munkából és mire visszajönnek le vannak maradva ,míg egy férfinál nem kell a kiesés kockázatával számolni. Viszont vicces az is ,hogy szerintem pont az idősebb nők azok, akiknek nagyobb szükség lenne a több pénzre ,mert általában ilyenkor már családos asszony és sokan egyedülállók, tehát a nő fizetése megoszlik x ember között :S


22/L

2012. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

6-szor fizessen a férfi, 4-szer a nő. Nem szeretnék senki kitartottja lenni, de egy kis figyelmesség jól esik.

A nőnapot semennyire nem tartom fontos dolognak, csak úgy mint a Valentin napot és egyéb kereskedőknek kitalált ünnepeket:) Kifejezetten megkérem a barátomat, hogy ne vegyen semmit. Egyébként is rossz emlékem fűződik a nőnaphoz.

Semennyire nem értek egyet, fele-fele arányban csináljuk a háztartást, ha épp nekem van időm, én, ha neki, akkor ő.

21/L

2012. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nagyjából fele-fele arányban tartanám illdomosnak a közös étkezések kifizetését.

Nőnap, valentin nap férfiak napja nem hoz lázba, ha kapok virágot örülök neki, de ismerve a nőnap történetét, hááát, nekem nem tudom, miért is járna a virág..

Én a klasszikus felállás híve vagyok/lennék, tehát a nő a konyhában és a család körül, de sajna nem sok férfit ismerek, aki képes megteremteni a munkájával, hogy a feleség otthon legyen háziasszonykodni.

üdv. 42 éves nő

2012. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

1) Úgy a legoptimálisabb, ha felezik a költségeket, de a fiúk általában szeretnek lovagiasak lenni, talán a 9-10. alkalomnál "beadnám a derekam" hogy ő fizessen. Kényelmetlenül érzem magam ha fizetnek nekem valamit :D

2) Nagyon kedves dolognak tartom, ha felköszöntenek nőnapkor, kedves gesztusnak tartom. Elvárni nem várom el, de jól esik, és jó pont ha valaki legalább szóban azt mondja hogy Boldog nőnapot! A férfiak napjáról még nem hallottam, de ha épp olvasnék róla és az utána lévő napokban lenne, akkor megemlékeznék néhány közeli férfiismerősömnek róla.

3) Manapság, hogy a nőknek is dolgozniuk kell, hogy fent tudják tartani a családot, így szerintem a háztartási munkáknak is feleződniük kellene, és be kell segítenie a férfinak is a háztartásban.


23/N

2012. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

1) Ha barátok akkor mindig fele-fele, esetleg kedvességből egy apróságot pl ital vagy desszert NÉHA fizetheti a férfi, de nem elvárás. Ha valamelyikük ünnepelt, akkor a másik meghívhatja (mondjuk ez független lehet nemektől).

Ha pár, akkor mindig a másik fizessen, egyszer a nő egyszer a férfi.


2)Fontosnak tartom ezeket a napokat, mert ha egyszer már kitalálták,hogy van ilyen, akkor ne én legyek az egyetlen, aki kimarad. Én is sokszor kedveskedem.


3)Abban az esetben értek egyet, ha a férfi képes eltartani a családot a fizetéséből. Ha a nő is dolgozik, akkor MINDEN feladat mindkét fél dolga. ( A gyereknevelés szerintem mindkét esetben jó, ha közösen zajlik...)


23N

2012. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!