Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Nagyon elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Sziasztok!Megprobàlom rovidre fogni.Màr lassan 2éve egyutt vagyunk a volegényemmel,az eskuvo is kivan tuzve,de én nem talàlom a helyem.A pàrom kulfoldi,én koltoztem ki hozzà és adtam fel mindent-de szo szerint (elozo kapcs.bol anyagiakat is) ezért a kapcsolatért.Annyit mondok,h vhol Ny.Europàban élunk,de én utàlok itt élni,mert egy kis faluban lakunk,ahol semmi nincs,csak tehenek...van hozzànk kozel nagyvàros,de az is egy porfészek és mivel én pesti vok,szàmomra elviselhetetlen ez a nyugdijas vàrosszrész.A kapcs.kezdetén szo volt rola,h esetleg elkoltozunk porgosebb helyre,de ez meg is maradt ezen a szinten.Nekem lassan 3honapja nincs munkàm-pedig intenziven keresek,de mivel nem vok sztàrugyvéd,sem bankàr,nem talàlok melot.Tanfolyamokat is néztem,h tovàbbképezzem magam,de errefele az sincs..

A pàrom itt szuletett,a csalàdja 10percre lakik,akiket gyakran làtogatunk is,de én boldogtalan vok igy,mivel haszontalannak érzem magam tétlenul.Mondtam,h lépjunk innen,legalàbb nagyvàrosba,ahol szàmomra is tobb a lehetoség,de a pàrom fafeju-vagy csak onzo,nem tudom...Itt van szép lakàsa,szép kocsi,a csalàdja egy kopésre,jol fizetu munkàja,amibol 2en is simàn elvunk,12éve van ugyanott,vezeto pozicioba és ezeket nem hajlando itthagyni!Azt mondja,jo itt,majd talàlok vmi melot...dehàt nem talàlok,ugyhogy a programom az,h egésznap melot keresek,meg netezek :(( élet ez igy?? 28éves no vok,gyerekunk nincs!!Mit szoltok ehhez??Torodjek bele,h ez màr igy marad? A volegényem azt mondja,h àlomvilàgba élek,meghogy kezdek depresszios lenni.. én csak boldogtalan vok és ugy érzem,h semmi hasznom a vilàgba és csak ugy vegetàlok mellette!!

szomoru vagyok,adjatok tanàcsot!


2010. márc. 27. 01:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

Nyugi ez egy kis para!

Ha szereted a párodat akkor menj hozzá sok sikert!

2010. márc. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Keress magadnak valamilyen hobbit.Ha úgy is megéltek ha nem kell dolgoznod legalább foglald el magad olyan dologgal amit szívesen csinálsz. Hátha tudnál abból egy kis bevételhez jutni. Pl.: eladni a kézimunkádat.Lehet nem is munkahelyet kellene keresned, hanem valami kellemes elfoglaltságot.Nézz szét a neten, biztosan találsz valami neked való hobbit.
2010. márc. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem jött még szóba közöttetek a gyermekvállalás? Úgy tűnik, anyagi gondjaitok nincsenek... A várandósság és a gyermekre való felkészülés jobban lefoglalna, utána pedig maga a baba.

De miért is várod el a vőlegényedtől, hogy feladjon mindent, amit eddig felépített, azért mert neked éppen nincs munkád? Majd lesz. Most persze szar, meg haszontalannak érzed magad, pedig ez nem így van. Gondolom, te vezeted a háztartást stb. Tényleg találhatnál valami hobbit, legyen az kertészkedés, vagy horgolás, tök mindegy, csak lefoglaljon.

2010. márc. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön is elég nagy a munkanélküéiség,éd ha van is munka,azt először az ottaniaknak adják.Ezért nincs sok esélyed munkát találni.

Ha két év alatt nem tudtad megszokni az ottani életet,az ottani emberek mentalitását,ha visszasírod a pesti életedet,akkor nem fogsz soha ott megszokni.

Önző dolog azt várni a párodtól,hogy a jó állását,a megszokott életét hagyja ott azért,mert te beképzelt pestiként "nyüzsögni" akarsz.( A beképzelt alatt azt értem,hogy a pestiek szerint vidéken nem lehet élni)

Az nagyon ostoba tanács,hogy szülj gyereket,mert az lefoglal majd.Egy gyerek nem unaloműző,hanem emberi lény.Ha nem rontod el,nem egy hisztis,állandóan rajtad lógó gyereket nevelsz,akkor nem foglalja le az egész napodat.Még az a veszély is megvan,hogy a gyerek miatt mégjobban magadba fordulsz.Egy gyerek nem társaság egy felnőtt számára.

Ha nem tudsz ott megszokni,nem tudod magad valamilyen módon értelmesen elfoglalni,akkor gondolkozz el,hogy érdemes-e ebben a kapcsolatban maradnod.

2010. márc. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha gyereketek is lesz,ez csak rosszabb lesz!Ha nem tudtok dűlőre jutni,és olyan megoldást találni ami neked is jó,én lépnék a helyedben.Ha szeret utánad megy.
2010. márc. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák. Van, akinek a langyos víz tökéletes boldogságot ad: anyagi biztonságban érzi magát, és mint házi tündér, várja naponta haza az ő kis urát, s ez ki is elégíti. Azt is eltűri esetleg, hogy anyagilag teljesen kiszolgáltatott a férjének. Amíg nagy a szerelem, addig nyugalom is van, de ha férje kezd túlnézni rajta, lebecsüli a házi molyolást, akkor jönnek a bajok.Más viszont szeretné megőrízni a függetlenségét, biztonságát, önbecsülését. Ha te ez a típus vagy, akkor örök feszültségben fogsz élni, házi cselédnek érzed majd magad. Próbálj beszélni a pároddal, talán lehet valami 4 órás munkát vállalnod a városban.Nem kell ott gyermekre vigyázni, öreget gondozni?Sokan irígyelhetnek: külföldre ment férjhez, megfogta az isten lábát. És látod, minden csak távolról egyszerű. A párodat is megértem: kényelmes neki ez a helyzet, ő nem akar változtatni. De hosszú távon neked nem ígér jót ez a helyzet. Regények sora szól az otthon unatkozó, csak gyermekét nevelő nő zűrzavaros életéről, gondolatairól. Nem segítettem, neked kell dönteni, akár ultimátummal, s ha a párod nem hajlandó lépni, akkor neked kell.
2010. márc. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Elölegbe: én is Nyugaton élek,egy kis faluban, tehát képben vagyok:

Ha nem érzed magad ott jól, akkor NEKED kell valamit csinálni. Az, hogy nem találsz munkát, az elég gyakori, mivel erre is nagy a munkanélküliség. Gondolom, azért a nyelvet már jól beszéled, mert anélkül semmi esélyed.


Az, hogy a párod nem akarja feladni a házát, de KÜLÖNÖSEN a jó munkahelyét, az telejsen értheö és jogos. Már itt Nyugaton sem könnyü valakinek munkát találni, és kinek van egy jó helye (föként ha meg van vele elégedve emberieleg és anyagilag is), akkor nagy könnyelmüség lenne neki feladni.

Azt tudtad, hogy egy kis faluba költözöl, ez nem lehet meglepetés számodra. Egy város sokkal drágább, és minél nagyobb, annál több a megélhetés és a lakás (egy nagyobb városban 5-szörös is lehet egy faluhoz képest), ami azért nem elhanyagolható. Ezen kivül egy nagyobb helyen még kevesebb lehetöség van munkát találni, kivéve ha felszolgálás, takaritás vagy hasonló az, amit akarsz.

A párodnak viszont egyáltalán nem valószinü, hogy hasonlóan jó hely egyáltalán elöfordul, mert ami van, ott már más ül.


Ha sehogy sem tudsz igy ott élni, akkor még mindig jobb MOST visszalépni, mint késöbb, ha már van gyerek is.

Azt viszont nincs jogod (se emberileg, se máshogy) követelni, hogy a párod adjon fel mindent, mert te unatkozol.

2010. márc. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz a te helyzetedben bármilyen tanácsot is írni. De te választottad magadnak annak idején ezt a kapcsolatot, nem a kapcsolat téged. De az jobb lenne neked, ha visza jönnél magyarországra és itt sem találnál munkát, hogyan tudnál megélni. Egy 28 éves nő már nem gyerek, és feltudja fogni a sulyát a választási lehetőségeknek. Hidd el sokan vagyunk akik nem érzik jól magukat a bőrünkben mégis mégis megtaláljuk az elfoglaltságunkat, hogy ne érezzük magunkat egyedül, és tehetetlennek. Mi faluból költöztünk városba, egy nyugodt helyre sorházba, ahol hátunk mellett a rét, az erdő és madárfüttyre ébredek. Találd meg a szépet. Azt meg nem kívánhatod a leendő férjedtől, hogy elköltözzetek, hiszen ő adja a család anyagi biztonságát.
2010. márc. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%
Szülj egy gyereket, aztán lesz elég melód :)
2010. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Már nem szereted annyira a párodat, hogy feladd saját magadat. A részedről ez a helyzet csak áldozat, ami degradál, hiszen magadat nem tudod megvalósítani. Még az esküvő előtt tisztázd magaban, meg tudsz-e ittt maradni. A férjedet is megértem, hogy a munkájához /poziciójához/ ragaszkodik. Mivel te vagy a "vendég" /rokonok, szülők és barátok nélkül!/, neked kellene mégis alkalmazkodni, vagy visszatéri az óhazába.
2010. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!