Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mai napig azt emlegetik fel...

Mai napig azt emlegetik fel hogy 5 éve milyen rendetlen voltam. Ez mindig így fog menni?

Figyelt kérdés
12 éves koromban halt meg az anyukám, apummal laktam utána. Egyszer a nagyimék "meglepiből" 17 éves koromban beállítottak hozzánk, és elég nagy volt a rumli. Tudom ennyi idős korban már van aki háztartást vezet, főz, mos, takarít stb. de én 17 évesen nem voltam ilyen. Elég volt az hogy elmosogattam, meg hetente egyszer nagyjából rendet vágtam, és ennyi. Lusta voltam na. Mai napig azt hallgatom mikor rákezd: "Emlékszem én milyen nagy mocsok volt mikor eljöttünk hozzátok, gondolom soha sem porszívóztál, majdnem rosszul lettem a kupitól. Azt hittem rosszul leszek mikor beléptem." és utána ezt visszahallottam más rokonoktól is. Azóta eltelt 5 év, rendet tartok, takarítok, főzök stb, de még mindig ezt emlegetik. Ez már rajtam maradt hogy egy rendetlen disznó vagyok?
2011. nov. 17. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ez ilyen. Az emberek többsége ezt jegyzi meg. Én egyszer több emberre főztem, és hát nem sikerült. De amúgy mindig jó szokott lenni és dicsérik a főztöm. Na, azóta csak ezt hallgatom, hogy azt hogy elszúrtam. Kérdeztem már, hogy miért csak erről beszélnek, amikor nem is mindig így van, azt a választ kaptam, hogy mert ez vicces :S
2011. nov. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 25 vagyok, de az apám gyerekkori dolgokat emleget a mai napig!
2011. nov. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Addig, amíg a sarkadra nem állsz és le nem állítod őket.


Az 5 éve az 5 éve volt, a most pedig most van. Miért nem hajlandóak tudomásul venni azt, hogy valaki változik, ráadásul a jó irányba?


Azzal, hogy ezt teszik, valójában egyszeri hibázást akarak általánossá tenni, és hamis bűntudattal folyton visszakötni téged a múltba. Miért akarnak téged bűnbakká tenni? Ez nagyon durva!


Mondd meg: az akkor volt, a most pedig most van. Ha te most más vagy, mint akkor, ha pozitívan változtál, akkor tessék ezt tudomásul venni - nem beszélve arról, hogy nomrális szülő a jót dícséri, nem pedig alapból evidensnek veszi és ignorálja - és a valahai rosszat, a hibát elfelejti, megbocsátja.


Ez a megbocsátás alapja is, ha nem tudnák a kedves rokonaid.

2011. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyerekként olyan 6-14 éves korom között nagyon visszahúzodó, csendes lány voltam aztán utána már kezdtem bátrabb lenni, beszédes, de hiába, mert most vagyok 25 éves és látják, hogy mennyit változtam mégis azt hozzák fel, hogy milyen csendes, félénk lány voltam/vagyok. Én már nem is foglalkozok vele.
2011. nov. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem felhoztak már régebbi dolgokat is. Mondj valami olyat te is róluk, amit ezer éve csináltak, akkor hátha észhez térnek. Az „unalmas lehet az életed, ha ez volt benne a nagy esemény” is be szokott jönni.
2011. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az emberek sokszor olyan felelőtlenül locsognak. Nem nézik kit bántanak meg, sőt még azt se, hogy igazat mondanak-e, csak az a lényeg, hogy a fölényüket, vagy a jó humorukat csillogtassák. Legjobb nem foglalkozni az ilyen beszédekkel.
2011. nov. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!