Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez igy fair vagy...

Szerintetek ez igy fair vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

A férjem hazaért a munkából és vigyáz a gyerekre de ennek fejében a ház körüli teendőket teljes mértékben nekem kell megcsinálni.

Kezdem rabszolgának érezni magam mert odajutottunk hogy 100%an mindent én csinálok már.


2011. nov. 18. 12:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

figyelj már ha ő végzné a ház körüli munkát akkor nem tudna a gyerekre vigyázni és akkor pedig az lenne a bajod h nem vigyáz a gyerekre


ő melózik szerintem annyi neki is jár, hogy otthon egy kicsit eltudjon lazulni és a gyerekkel játszani

2011. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

De!

Napi 12 órát dolgozik, és foglalkozik a lányunkkal. Ha nem ügyelek és besötétedik, és nincs fa a fázban, akkor hoz be, mert félek a sötétben. Továbbá a méterhát ő vágja az erdőn, hozza haza és kuglizza, nekem már csak hasogatni kell.

Én ebben nőttem fel. Anyukám öt gyereket nevelt otthon, apkám traktoros volt a TSZ-ben, reggel 6-tól este 5-ig.

Öt évesen már anyukámmal együtt kapáltam.

Ráadásul volt otthon 2 tehenünk, anyukám felkelt, megetette őket, apukám lefejte, anyukám bevitte a házba és apukám már el is ment dolgozni.

Anyukám kimérte a tejet a vevőknek, és már keltünk.

Este anyukám megetette szintén a teheneket, hogy mire apukám hazaér, lehessen fejni őket.

Anyukámnak 30 éve mindennapi rutin, hogy a fejőgép alkatrészeit napi négyszer fertőtlenítse és elmossa.

Már nagyon utálja.

Ráadásul mind az öten a mosható pelenkák korában nőttünk fel, és volt, hogy egyszerre három pelenkás gyerek volt a családban.

2011. nov. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Okés ő lazul,és én mikor lazulok?

Mert attól hogy egész délelőtt itthon vagyok és vigyázok,foglalkozom a gyerekkel attól még nem pihenek hanem csinálom a dolgom.

Szerinte ha valaki a gyerekre vigyáz(beülteti mesét nézni)az nem kell hogy csináljon semmi mást.

2011. nov. 18. 13:22
 14/31 LadyLee ***** válasza:
Szerintem ha te nem dolgozol, akkor bizony fair.
2011. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

12es válaszoló,értem.

A férjed nagyon kemény munkát végez,elismerésem neki,megértem hogy próbálsz minél kevesebb munkát hagyni neki otthon.

2011. nov. 18. 13:26
 16/31 anonim ***** válasza:
nekem is van egy pici kis babám és én sem lazulok, de istenem mikor eldöntöttük, hogy gyereket szeretnénk akkor azzal is tisztában voltam, hogy nem lesz egy percem sem magamra amíg kicsi lesz a baba
2011. nov. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem te azért érzed magad "rabszolgának" mert nem becsülitek egymás munkáját.

Persze itt nem azt mondom, hogy ajnározni kell a másikat. Sőt a férjem eléggé sűkszavú. De majd megzavarodok a szerelemtől, mikor odadom neki hajnalban az ebédjét és megkérzezi:

Mi ez?

Spagetti

Te csináltad a szószt?

Igen

És akkor úgy mosolyog, hogy megint beleszeretek!

De azt elárulhatnád, hogy tudjátok mesét nézetni a gyerekkel.

A kislányom 16 hónapos de két percnél tovább nem nézi.

2011. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Szerintem csinálj napirendet magadnak. Nekem is úgy ment. Nem azt mondom néha szalad a ház, de könnyebb vele...
2011. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint normális hogy 4kor leül a gép elé és felkel onan 9kor?
2011. nov. 18. 13:34
 20/31 A kérdező kommentje:

17es.


Csak az apjával nézi velem nem illetve mikor altatom akkor megnézzük a kedvencét.

Ideülteti a géphez,letöltötte a kedvenc meséit,bekapcsolja és a monitort elfelezi,az egyik felén a gyerek nézi a mesét a másik felén pedig ő szörföl.

Most csak azért tudok netezni mert anyu elvitte 2orára vendégségbe.

Ha megunja a mesenézést akkor jön és teregetünk,vagy épp amit csinálok.Az apja ugyanugy a gép előtt marad.

2011. nov. 18. 13:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!