Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ekkora szemét lennék,...

Tényleg ekkora szemét lennék, amiért "eltiltom" a páromat a dohányzástól?

Figyelt kérdés

Imádom őt, és egyszerűen félek, hogy baja lesz. 1 éve vagyunk együtt, sokszor megkértem, hogy ne dohányozzon, próbáljon meg leszokni. De nem érdekelte. Aztán sajnos történt egy tragédia a családomban, ugyanis az imádott nagymamám tüdőrákos lett. Rengeteget dohányzott, az orvos azt mondta, hogy a napi 1-másfél doboz ciginek az eredménye. Ekkor teljesen bepánikoltam, és megint elkezdtem a hülyeségemet, hogy szokjon le, mert nem akarom őt is elveszíteni. Mindig csak kértem, soha nem tiltottam vagy parancsoltam neki. Erre ő mindig azt mondja, hogy túlreagálom, és ne szóljak bele a dolgaiba. Szerinte nyálas vagyok, amikor azt mondom, hogy félek az elvesztésétől. Tényleg eltúlzom? Csak neki akarok jót...

Ő 28/F Én 21/L


2011. nov. 19. 11:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is eltúlzod, felnőtt ember, el tudja dönteni, mit akar, szállj le róla. Tudtad mielőtt összejöttetek volna is, hogy dohányzik, így fogadtad el, szokj hozzá. Majd leszokik ha le akar.
2011. nov. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Értem. Hát lehet, hogy igazad van. Ha nem történt volna ez a mamával, akkor már eszembe se jutott volna zaklatni őt ezzel.
2011. nov. 19. 11:13
 3/24 anonim válasza:
14%
Hát napi egy doboz cigi az szerintem is durva, de egy pár szál maximum 4-5 az simán elmegy. Meg különben nem is feltétlenül a dohány öl hanem a tőle elvárt hatásnak való megfelelési kényszer, amit egyre jobban az emberbe sulykolnak, hogy halált okoz. És ez beépül a tudatalattiba ami a szervezetre kifejti a hatását, és tényleg belehal ha nem vigyáz.
2011. nov. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
61%

Aha... ha most a kérdező azt írja, hogy a párja túlsúlyos, félti az egészségét, ezzel tolná mindenki, hogy így vigye futni, meg úgy etessen vele salátát, mert első az egészsége.

Elő se fordulhatna olyan válasz, hogy fogadja el kövéren, majd ha akar, akkor ő le fog fogyni.


Kérdező: vagy elfogadod, hogy ő dohányzik, és jó eséllyel ebbe fog belehalni (pl 60 évesen), vagy otthagyod.

Ha szerinte nyálas az, hogy félted, nem akarod elveszteni, stb, akkor amúgy se lehet akkora főnyeremény, hogy ne találnál helyette egy másikat, aki nem is dohányzik.


A dohányosok IS drogosok, és ha választania kell, hogy leszokik vagy elhagyod, akkor is a cigit fogja választani. Később azt se fogja figyelembe venni, ha terhes vagy, netán köhög a babátok, akkor is a cigit fogja választani. Nem fogja érdekelni, ha magas a vérnyomása, netán "csak" büdös a szája és rohadnak a fogai, akkor is a cigit fogja választani.


Mint nem dohányzó ember: ez egy akkora különbség kettőtök között, amivel nem fogtok tudni hosszú távon kompromisszumot kötni. Ha mondjuk összeköltöztök, akkor vagy nem dohányzik a lakásban, és akkor te hallgatsz miatta, hogy ez az ő lakása is, vagy dohányzik, és akkor te fogsz köhögni, te érzed a bűzt a ruhádon, az ételeken, a bőrödön.

Hosszú távra nem érdemes kezdeni vele, ha téged ez ennyire zavar, ő meg ennyire ragaszkodik a dohányzáshoz.

2011. nov. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%

Felnőtt ember, magáért vállal felelősséget. Erőszakkal senkit nem lehet leszoktatni (esetleg a börtönben, de oda nem dohányzásért kerülnek be az emberek, ez a kisebbik rossz ott...)

Leszokni bármiről akkor tud valaki tartósan, ha saját maga dönt úgy. Egyébként maximum titkolja vagy elkezd hazudozni róla.


Igen, káros, de ha ő nem dönt úgy, hogy leszokik, akkor egyetlen dolgot érhetsz el a nyüstöléssel: besokall és otthagy.


Amit jogod van kérni: hogy zárt légtérben ne dohányozzon, ha te is ott vagy. Ez már a te egészségedet érintheti, így ezt jogos kérni.


Én is dohányzom, de még a saját lakásomból is kimegyek, ha nemdohányzó vendég van, mert tudom, hogy őt zavarhatja. Az én lakásom, de az ő tüdeje/ruhája/haja. Ha elment, akkor rágyújtok ismét a lakásban is.

2011. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%

11:14 - a túlsúly is olyan, hogy ha úgy ismerte meg, akkor nem jogos ilyet kérni. Más tészta, ha a kapcsolat ALATT hízik el valaki. Akkor jogos azt mondani, hogy drága, nekem X kilósan tetszettél, X+30 kilósan már nem.


Gondolom a kérdező párja se a kapcsolatuk alatt szokott rá.

2011. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%
Én nem jönnék össze dohányosokkal, egyáltalán nem vonzó, hogy büdösek, engem is bebüdösítenek stb. El nem tudnám képzelni pl. a csókot egy emberrel, akinek cigiízű a szája. Dohányzott a barátod, amikor összejöttetek? Ha igen, és akkor ezt elfogadtad, akkor fogadd el továbbra is és ne szekáld ezzel! Ha azóta szokott rá, akkor esetleg lehet beleszólásod. Mondjuk megjegyzem, én a helyében annyit azért megtennék a páromért, akit szeretek, hogy legalább előtte nem gyújtok rá, ha tudom, hogy nem tetszik neki.
2011. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

Nézd nekem le kellett tennem a cigit, mert várandós lettem.

A párom asztmás, algériás, bronchitises.... kb minden légzőszervi baja megvan, és nincs 25éves.

Papolhatok neki, vettem már cinikusra: sebaj, majd 30évesen pirosban megyek a temetésedre.... Stbstb. Éjjel büdös a szája, nem szeretek csókot adni neki(és belegondolok, hogy nekem is ilyen volt:S), hozzábújni, fuldoklik, köhög, néha olyan slájmot köp, hogy hajjaj.

És mit csinál? Elszívja a napi 1doboz cigijét.

Én mit tudok csinálni? Semmit.

Sajnos, ha hülye....

2011. nov. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

Én a másik oldalról nézve írom le a véleményem.

Az ha egyszer kétszer megemlíted neki és elmondod, hogy azért kéred erre, mert félted az tök rendben van.

Viszont attól én is a falnak megyek, amikor valaki minden egyes alkalommal azzal cseszeget, hogy na mikor teszed már le? úgyis olyan drága, mennyi pénzt spórolhatnál meg, stb....

Ez nem szeret, nem szeret kérdés. Régen rossz, ha csak miattad akar leszokni. Akkor úgyis rá fog gyújtani. Mondjuk 1hónap, 4hónap, vagy 1év múlva is.

Akkor fog leszokni, ha ő elhatározta és ezen nincs mit szépíteni. Ahogy egy kövér sem fog lefogyni azért, mert azt mondták, úgy egy dohányos sem. Ha elhatározza magát, mert ő akarja, akkor igen. Mert magadban csalódni a legszarabb. Szóval ha magának akar majd bizonyítani, akkor menni fog.

Addig meg majd úgyis kitalálja, hogy nyálas vagy, ne reagáld túl. Másra úgysem tudod ráerőltetni az akaratod, az régen rossz.


Mindazonáltal megértem, hogy félted, az aggodalmaidat, de sajnos tényleg csak azt tudom mondani, hogy említés szintjén oké ha elmondod neki, de ne piszkáld ezzel, mert abból nem lesz semmi jó.

Szóval elfogadod, hogy nem te nem tudsz rajta változtatni, csak ő. Ha akar. Ha meg nem, akkor ne várj tőle leszokást.

Bénán hangzik, de vagy úgy lesz ahogy szeretnéd, vagy nem. Ha ezzel nem tudsz megbarátkozni, akkor nem lesz hosszú a dolog. És nem azért mondom, hogy megbántsalak.

2011. nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem tudtam az elejétől fogva, hogy dohányzik. Egy ideig titkolta. Azt mondta, hogy néha elszív 1-2 szálat, de nem aktív dohányos. 3 hónapja összeköltöztünk, és most látom igazán mennyit dohányzik. Régen azt mondta csak napi 1-2 szál. Mondhatta ezt, mivel nem laktunk együtt, mielőtt találkoztunk megfürdött,fogat mosott, tiszta ruhát vett föl és nem éreztem rajta semmit. Szóval tudtam, hogy dohányzik, de nem úgy adta elő a dolgokat, ahogy valójában vannak. Nem mindegy, hogy néha 1-2 szál, vagy napi 1 doboz.
2011. nov. 19. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!