Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom túlságosan jólelkű,...

A lányom túlságosan jólelkű, érzékeny ember, emiatt kihasználják sokszor, mit tegyek, hogy "megóvjam"?

Figyelt kérdés

17 éves, hatalmas szíve van, szereti az állatokat, a természetet, ha bajban van valaki, rögtön segít neki ahogy csak tud, mindig fel akar vidítani mindenkit, olyanokon is segíteni akar, akik rászorulók, de nem ismeri őket. Elment azért dolgozni, hogy az egyik barátnőjének meg tudjon venni egy ajándékot, amiről a lány álmodozott. A hajléktalanoknak is gyakran pénzt ad, ha van neki. Nem látott itthon durva körülményeket, szeretetben nevelkedett, de úgy érzem, túlságosan is érzékeny lelkű ember lett belőle. Azt veszem észre, hogy gyakran kihasználják szegényt, ha valakinek segít, akkor rendszeresen elvárják tőle, ha megsejtik, mekkora szíve van, rögtön csak profitálni akarnak belőle. Nem érti utána, hogy mi történt, miért ilyen gonoszak az emberek, mikor ő segíteni akart. Annyira érzékeny és jólelkű, hogy könnyen el lehet őt taposni. A véleményét meg meri mondani, kiáll magáért, de mindenkiben a jót keresi először és nem hiszi el, ha valaki nem olyan, mint aminek képzelte.

Tudom, már lassan felnőtt lesz, de annyira rossz látni, mikor egy újabb barátságban kellett csalódnia, még valahol gyerek, nem tudja kezelni a helyzeteket. Hiába adtam neki számtalanszor tanácsot, mindig ugyanazokba a hibákba esik, nem lát át jó és rossz embereken, hagyja, hogy kihasználják a jó lelkét. Mit tehetnék vele? Sajnos ezek a tulajdonságok ebben a világban már nem erények, inkább hátráltatják, eszközt csinálnak belőle. Jó ember és büszke vagyok rá, de féltem ettől a világtól, hogy még rengetegszer fogják kihasználni azok, akikkel jót tesz.


2011. nov. 20. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ne óvd! Sajnos ha ilyen, akkor néhányszor csalódnia kell, amíg egy kicsit gyanakvóbbá válik. De hidd el, így is sokkal szebb élete lesz, mint annak, aki mindenhol rosszat sejt. Jónak lenni mindig erény.
2011. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Tanácsot sajnos nem tudok adni, de ahogy észreveszem az írásodból, a lányod " a kisujját adná, de akiknek nyújtja nekik az egész keze kéne" kategória. Gondolom tudod, hogy értem. Kívánom, hogy ne történjen semmi rossz a lányoddal, és tudja megkülönböztetni a jó embereket a rosszaktól.
2011. nov. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz tenni semmit, én is olyan voltam, majd rájön, hogy ez nem működőképes, én is leépítettem embereket, és erős nő lettem - most ne ilyen terminátorra gondolj, csak határozott vagyok, döntőképes és reálisan látom a helyzeteket. :)
2011. nov. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem próbálja meg pénz nélkül felviditani az embereket, ha vki pénzt kér már úgysem a boldogságot keresi.

Egyébként nagyon rendes lányod van.

2011. nov. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

A lányodnak a nagy szíve mellé egy kis bölcsességre lenne szüksége, és akkor minden rendben lenne.

A bölcsesség lényege, hogy lássa meg azt, hogy akinek segít, tényleg az a segítség amit a másik akar tőle, vagy igazából egészen más? Pl. valaki pénzt kér, de igazából arra lenne szüksége, hogy segítsen valaki neki leküzdeni a problémáját, és fenn tudja tartani magát.

Ezt a bölcsességet megszerezni a legnehezebb.

2011. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én annak idején nagyon örültem volna, ha a szüleim feltesznek egy kérdést: "Kislányom, nem veszed észre, hogy egy balfék vagy és mindenki kihasznál??" Jót tenne szegénynek, ha alapból gyanakodna mindenkire egy picit. Nem paranoid módon, csak pont önvédelemből. Onnan már csak kellemesen lehet csalódni. Ja, és taníts meg neki egy szót: "NEM".
2011. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak a mély víz, az tud segíteni! Sokszor pofára fog esni, de majd tanul. Úgy hogy mindig védve van, a büdös életbe nem fog felnőni! (31Ffi)
2011. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van egy jó, és egy rossz hírem. Bármit teszel, mindig ilyen marad.

Sajnos, és hála a Jó Istennek. Fogadd el így, nagyon kellenek az ilyen emberek. Legyen belőlük minél több! Amen.

2012. márc. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
maradj ilyen de néha mondjon nemet
2015. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ilyenekre szokták mondani h túl kedves
2015. jún. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!