Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lennék jó anya, nincs...

Nem lennék jó anya, nincs nekem lelkem?

Figyelt kérdés

Van egy kis csöppségem, imádom nagyon, boldogok vagyunk, hogy egy angyal van közöttünk, DE


Ma megérkezett a gázszámla különbözet a villanyszámla különbözet és olyan fordult meg a fejemben, hogy nem kellett volna gyereket vállalni.


Eddig minden számlánk rendezve volt, volt is megtakarításunk de a napokban elment 400 ezer forint egy dologra ami nagyon kellett.

Soha nem hittem volna, hogy eszembe fog jutni az, hogy nem szabadott volna gyereket vállalni.

Mit csináljak, hogy ne gondoljak rosszakat?


2011. nov. 23. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nagyon sok nőnek megfordul a fejében, de gondolj arra, hogy minden megoldódik.Képzeld el, mi lenne, ha nem lenne, rögtön üresnek éreznél mindent.
2011. nov. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Levka Reina ***** válasza:
100%

Sok emberben felmerül ez a kérdés ilyen esetben, talán azért, mert úgy érzik, szegénységre született a gyermek és sajnálják.

Ne legyen ezért bűntudatod, egy érzésről nem tehetsz, és ugyanakkor azt is érzed, hogy a gyermeket igenig szép dolog volt vállalni. Ha már lelkiismeret-furdalásod van emiatt, az azt jelenti, hogy jól gondolkodsz és szereted a kicsidet.

Az biztos, hogy kemény világ van. De gondolj arra, hogy a háborúban is születtek gyerekek és felnevelték őket, a hideg, fűtetlen lakásban, az óvópincékben, az éhségben, a rettegésben... Ők a mi nagyapáink, nagyanyáink...

A gyermeknem nem a méregdrága holmik jelentik feltétlenül a boldogságot. Sok múlik azon, hogy otthon milyen a felfogás. Az én 3 és fél éves kisfiam waldorf óvodába jár, ott pl. elvből nincs lego, nincsenek gépesített játékok, csak olyanok, amik természetes anyagokból készültek, és gyakran maguk a gyerekek (természetesen a felnőttek segítségével) készítik őket! Gondolj arra, hogy egyetlen közönséges dobozból mi lehet: babaház, garázs, teherautó, babaágy, rekesz, több dobozból vár, kastély, bolt... És így fejlődik a fantáziájuk! Régen fakanál-babákkal, csutkababákkal, dió-hintókkal játszottak, és boldogabb, talpraesettebb emberek lettek, mint mi vagyunk, valljuk be!

Amúgy meg, engedj meg egy közhelyet, mert igaz: a felhők felett mindig süt a nap!

Optimizmust, a kicsidhez sok boldogságot, a családodnak szeretetet kívánok!

2011. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális, hogy ez felmerült benned, a pénz borzalmas dolog. :-(

Tippet nem tudok adni jó kedvre, itt is minden rossz. :-(

2011. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen óvodák amikről írtál csak Budapesten van vagy vidéken is? sajnos még nem hallottam erről, de érdekelne... A mai gyerekek sajnos egyre butábbak lesznek a sok számítógépes játékok meg hülye sorozatok miatt :(
2011. nov. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Levka Reina ***** válasza:
Vidéken is vannak Waldorf óvodák, nagyvárosokban biztosan, de kisebb településeken is előfordul, az én fiam is kisvárosba jár. Faluról járunk, hozom-viszem naponta, de nem bánom! Nézd meg az interneten, meg fogod találni a legközelebbit! :-)
2011. nov. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!