Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért foglalkoztatja ennyire...

Miért foglalkoztatja ennyire a környezetem hogy mikor megyek már dolgozni?

Figyelt kérdés
Májusban végeztem a sulival, azóta nem találtam munkát. A családom tudja hogy mennyire idegesít már hogy nem találok munkát, ők nem piszkálnak/kérdezősködnek. De az utcánkban lakó öregasszonyok minden találkozásnál: "Van-e már munka" "Miért nincs" "Mit tudsz csinálni egész nap?" "Nem szép dolog hogy a szüleid tartanak el" "Takarítani is mehetnél" "Bezzeg az én unokám..." Egyszerűen már rosszul vagyok ah meglátom őket, úgy csinálnak mintha legalább tőlük kérnék kölcsön.
2011. nov. 24. 14:08
 1/4 A kérdező kommentje:

A kedvencem a: "Valamit jó lenne már csinálnod, mert gondolni kell a nyugdíjra is". Amúgy csinálok sok mindent, mióta itthon vagyok én vezetem a háztartást.

Pl van egy nő az utcában, 28 éves kora óta nem dolgozik (most 45) de őt senki sem piszkálta, mert "Neki a 2 gyerekről kell gondoskodnia, meg a háztartást vezetnie" Hozzáteszem a gyerekei 26 és 22 évesek, de a férje úgy van vele hogy mivel megtehetik anyagilag nem kell dolgoznia. De érdekes módon ő nem zavart soha senkit.

2011. nov. 24. 14:12
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted. Én tavaly szeptember óta itthon vagyok. És nem azért, mert akarom. Keresek folyamatosan, minden ismerősömet riasztottam, csomó önéletrajzom benn van egyéb helyeken, és mégse kellek a kutyának sem. Elkezdtem tanulni egy olyan "szakmát" amivel talán lesz némi esélyem bejutni valahova.


Szerintem ezek az emberek nem hiszik el, hogy valóban keresel, vagy hogy törkeszel arra, hogy munkád legyen. Én ismerőseim is 30 éve biztos munkahellyel rendelkeznek, és egy napig nem voltak munkanélküliek. Ilyen helyzetben én is ferdén néznék magamra, hiszen ezeknek az embereknek elképzelhetetlen a helyzetünk.


Nem kell velük foglalkozni. Nyugtasd meg a lelkiismeretedet azzal, hogy tényleg bújod az állásportálokat, beadod az önéletrajzodat, ismerősöket kérsz meg némi szívességre munkaügyben. Ha mindent megtettél, akkor nincs miért ferde szemmel nézni rád.


24/n

2011. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

Gondolom ha neked nem is mondják az ősök, de a hátad mögött tudatják a környezeteddel és a szomszédokkal, hogy milyen szinten a terhükre van a takarmányozási költséged stb.


Ez van ha vidéken lax :)


Legközelebb közöld velük, hogy anyádék nyertek a lottón, emiatt nem kell melózni menned, csak senkinek nem akarják elmondani!

2011. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Azt utálom ha valaki szekál valakit de fogalma sincs mi a helyzet.Nálunk 70 ezer a minimálbér sok embernek a nyugdíja is annyi mégis sírnak. Csodálkoznak miért nem elég nekünk ez a pénz,hiszen gyógyszerre nem költünk.Persze a gyerekek küszöböt esznek,sohasem betegszenek meg,osztálypénz sincs mezítláb és ruha nélkül járnak így ki sem növik .Ne hagyd magad mond meg bátran,hogy ha nem szekálnának akkor is zavarna,hogy nincs munkád.
2011. nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!