Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Ti tisztelitek a...

Férfiak! Ti tisztelitek a feleségeteket azért, mert szült nektek vagy ezt inkább természetesnek veszitek?

Figyelt kérdés
A férjem sokszor hangsúlyozza, hogy mennyire hálás nekem, hogy megajándékoztam a gyerekekkel. Máshol nem nagyon hallottam, hogy valakinek ilyet mondtak volna. Más férfiak is tisztelik ezért a feleségüket vagy inkább a szülést az élet velejárójának tartják? Kifejezitek a feleségetek irányába, hogy hálásak vagytok neki? Mert én nem látom, hogy ez olyan nagy tett lenne a részemről, de férjem naponta kb. 5-ször elmondjam nekem, hogy mennyire boldog és hálás ezért... nagy dolog egy gyerek születése, de nemcsak a nőn múlik és végülis mi a szülésre lettünk "rendeltetve".
2009. máj. 12. 13:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem szép, ha a férjed ezért is tisztel!

Persze, hogy ketten alakítjátok a család életét olyanná, amilyen, az is természetes, hogy rád marad a szülés :)

De ezt a plusz "munkát" lehet tisztelettel "honorálni".


Azok után meg, hogy olyan problémásak voltak a szülések, teljesen természetes, hogy így érez. Az 1. után mondhattad volna azt is, hogy köszönöm szépen, én nem kérek még egyet, de vállaltad. (Nyilván nem az ő kedvéért, de akkor is.)


Persze a napi 5 egy idő után lehet kicsit zavaró is, de ezért igazán nem lenne érdemes összekapni vele.

2009. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
82%
Szerintem a terhesség és a szülés igenis nagy és nehéz dolog, amiért tisztelet jár a nőknek a férfiaktól. Persze az életet együtt alakítja a férj és a feleség, a család motorja mindig a nő marad. Nem hiába a nőknek jutott ez az áldás, hogy gyereket szülhetnek. Nekem még nem született meg a kisfiam, de ezért az elmúlt 23 hétért is tisztel a férjem!
2009. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
27%
Miért kéne pluszba tisztelnem mert gyereket szült ? Nem nekem szülte a gyereket hanem kettőnknek !! Más nő is tudna gyereket szülni nekem ugyhogy nemjár plusz tisztelet ! Azért jár mert szerető anya és nem azért mert megszülte a gyereket ! Akkor most a férfit is kell tisztelni ennyi erővel mert végülis ő csinálta !
2009. máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
22%
Na ennyi bajod legyen az életedben. Több soha.
2009. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
32%

Ha csak azért tisztel, mert szültél, az már régen rossz. Azért tiszteljen és szeressen, mert te az vagy, aki, és olyan vagy amilyen.

Gondolj csak bele!!! Amelyik nőnek nem lehet gyereke, az nem érdemli meg a tiszteletet????

2009. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam azt, hogy azt nem tisztelné, akinek nincs gyereke, csak azt mondtam, hogy azóta még jobban tisztel.
2009. máj. 12. 14:44
 17/27 A kérdező kommentje:
14:32: nem vagy köteles válaszolni. Gondolom, senki sem kényszerít rá, hogy elolvasd a kérdést.
2009. máj. 12. 14:45
 18/27 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem természetes. Nem kell ezért glóriát avatni a szülő nők fejére, úgy értem ő vállalta a gyereket, és nem a férjének szüli, hanem mindkettejüknek. Az hogy mindennap mondja szerintem nagyon túlzás. Nem azért kell tisztelni valakit mert szül vagy mert gyereket csinál, hanem azért, mert ti ketten létrehoztatok egy új, boldog családot (jobb esetben) Érted? A szülés egy folyamat, ha nagyon nehéz és fájdalmas akkor persze legyen büszke a feleségére hogy végigcsinálta de maximum párszor megemlíteni, és emlékezni a későbbiekben. Ha ilyen gondolkodásmódod van, akkor ugyanennyire tiszteld a férjedet, hogy megcsinálta a gyereket. Ezt mondd el neki is (amugymeg részvétem, egy kicsit idegesítő lehet hallani napjában ötször:))
2009. máj. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
36%
A legtöbb nő tud gyereket szülni! És látod egyesek mit csinálnak vele. Szegény gyerek a szaros wc-ben kezdi az életét! Az ilyet nem tiszteli seni, pedig szült! Azért kell tisztelni mert szerető anya és jóban rosszaban a családja mellett áll!
2009. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
55%
Kedves tőle, hogy ki is mutatja az érzelmeit. Itt igen katonásak az anyukák úgy látom. Ne törődj semmivel, élvezd, hogy a párod figyelmes. Sztem amúgy a halál közelsége indithatta meg ennyire.
2009. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!