Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek kb mennyibe jön ki a...

Nektek kb mennyibe jön ki a havi rezsitek, és mennyibe a kajátok? Itt vagyunk hó végén, és megint nincs egy forintunk sem. Mindenki azt mondja, nem tudjuk beosztani a pénzt, szerintem meg nem veszünk semmi luxus cuccot. Nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 15:12
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok 23 éves lány.

illetve 3 kereset

2011. dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
95%
Azt tudod csinálni, hogy nyitsz egy füzetet és részletesen leírod, hogy mire mennyit költötök (minden nap) + a csekkek, és a hó végén összeadod, aztán megnézed, hogy mi viszi el a pénzt. Mi pl. sokat spóroltunk azon, hogy csomagolunk magunknak ételt és nem munkába menet vesszük meg. Vagy épp a pelenkán: nem ragaszkodunk egy márkához, mindig a legolcsóbbat vesszük. Biztos van, aki megkövezne ezért, de ha egyszer nincs pénz, nincs Pampers se... Sajnos hiába viszonyítasz másokhoz attól nem lesz több pénzetek vagy kevesebb kiadásotok, abból kell gazdálkodni, ami van.
2011. dec. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

már válaszoltam, még eszembe jutott valami. Mi amikor bevezették a fém 200-t, elkezdtük gyűjteni. ha összegyűlt 5000 egy kis üvegbe, bedobtuk egy nagyobba. Aztán a következő 5000-t is és így tovább. Szép lassan kb másfél év alatt összegyűlt 140.000 Ft. Ha hónap végén kellett kenyérre vagy apróságra és tényleg nem volt mihez nyúlni, kivettük a kisüvegből, de a nagy üveghez nem nyúltunk soha. De ha megvolt az 5000, azonnal ment a nagyba. Azóta már kellett hozzányúlni, mert én tavasszal sajnos elvesztettem a munkámat. most esküvőre gyűjtünk, és mivel a báváltásért is fizetni kell, azt csináljuk, hogy berolnizzuk őket, elvisszük a postára és azzal fizetjük ki a csekkeket. ha 20000 Ft a csekk, akkor annyi 200-t kiveszünk a nagyból, a fizuból pedig egy 20-t beteszünk borítékba, hozzá egy 10-t és azt lezárjuk. azt úgy vesszük, hogy nincs. lassan megy, de így is tudtunk egy kicsit félretenni. most az a kicsi is jól jön :)

ja és ha piacra mentem, és volt nálam 200-s meg ezres, és fizetnem kellett 150 Ft-ot, inkább felváltottam az 1000-t így gyűlt a 200-as is :) Amikor meg összegyűlt a 100.000, beraktuk az 10 kg-s jégkrém dobozába. Jó nehéz, és nagyon jó érzés ám :)

2011. dec. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
:)
2013. nov. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Az ötletek miatt "jelöltem" meg a kérdést..
2013. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!