Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt el mondjam a fiamnak?

Ezt el mondjam a fiamnak?

Figyelt kérdés

A fiam mostanában neonáci lett, Hitler képet rakott ki a szobája falára stb.

A mi családunkra jellemző a szőke haj, és kék szem , ennek nagyon örül mert szerinte ez azt bizonyítja ,hogy igazi árják vagyunk.


Csak az a "baj" ,hogy zsidók vagyunk, élnek is olyan távoli rokonok Izraelben akikkel a nővérem néha-néha szokott levelezni.


El mondjam a fiamnak ,hogy zsidók vagyunk?

Vagy hagyjam őt egy kicsit ,hogy kiélje és majd megunja ezt?


2011. nov. 29. 21:26
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
De Te egy fiú vagy, nem pedig egy anya... 15-18 év közötti. Ugye?
2011. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Mi van?
2011. nov. 29. 21:46
 23/37 A kérdező kommentje:
Az apja vagyok egyébként.
2011. nov. 29. 21:48
 24/37 anonim ***** válasza:
talán ezzel kellett volna felnevelni...mármint hogy zsidók vagytok..nme most kellene megmondanod ..amúgy mond meg
2011. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Dehát nem vagytok zsidók, ha nem is éltek e szerint. Ha meg zsidók lennétek akkor e vallás szellemében neveltétek volna fel. Az, hogy zsidó származásúak vagytok, az oké, dehát akkora keveredés volt már a népek közt, hogy sokaknak van más vallású rokona...
2011. nov. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Hát ez egy nagy szívás. El kell mondani.

Aztán mondd meg neki, hogy az anarchisták nem bánják, ha zsidó vagy. Az is elég radikális, de legalább nem rasszista.

2011. nov. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Luke, én vagyok az apád...
2011. nov. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Hát... sokkolni fogja. Ha már haragra gerjedt a zsidók ellen, ezt hirtelen nem tudja majd megemészteni. Az is lehet, hogy haragudni fog rátok egy ideig, hogy ezt nem mondtátok el.


Tulajdonképpen miért nem mondtátok eddig? Tudom, hogy a zsidóknál van egy zsigeri félelem (érthető is), és sokan nem mondják meg a gyerekeküknek. De azt hiszem, fontos, sőt NAGYON fontos, hogy az ember nagyjából tudja, kik-mik az ősei. Ez fontos része az identitásnak.


Aztán, ha a gyerek hajlamos a radikalizmusra, még az is lehet, hogy ha megtudja, felveszi a vallást, és 18 éves korában kimegy egy kibucba egy időre. Ilyet is ismerek.


A fiad olyan lelki alkatnak tűnik, akinek szüksége van arra, hogy szigorú irányítás alatt legyen, megmondják, hogy hogyan gondolkodjon. Vigyázni kell rá, bármi elnyelheti...


Amúgy egy kicsit az értékrendjét kéne segíteni formálni. Az, hogy szimpatikus neki egy ilyen brutál véres diktatúra, ami sok millió ember tragédiáját tűzte ki célul, az ÓRIÁSI NAGY BAJ!!!!!!!!! Hitler nem lehet példakép. Én beszélnék egy pszichológussal, hogy mit tanácsol, mi mehetett félre, hogyan tudtok segíteni. Ez sokkal komolyabb dolog annál, mint hogy "jó gyerek, csak kicsit radikális".... Azt hiszem, Hitler képe a falon intő jel.


35n

2011. nov. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Volt itt egy kérdés a napokban, egy fiú kérdezett neve alapján a származásáról, ami nagy valószínűséggel zsidó, kérdezte a szüleit, ők pedig nem adtak rá választ, nem a fiad véletlenül?
2011. nov. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

És amikor arról beszélt a fiad, hogy mennyire örül a kék szemének meg a szőke hajának, hogy árja, akkor ezt szó nélkül végighallgattad?

Nézd, ha ez így történt, akkor maximálisan megérdemled, hogy neonácit neveltél zsidóként.


Más dolog, hogy szerintem akkora kamu a kérdés, mint ide Jeruzsálem :)

2011. nov. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!