Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt el mondjam a fiamnak?

Ezt el mondjam a fiamnak?

Figyelt kérdés

A fiam mostanában neonáci lett, Hitler képet rakott ki a szobája falára stb.

A mi családunkra jellemző a szőke haj, és kék szem , ennek nagyon örül mert szerinte ez azt bizonyítja ,hogy igazi árják vagyunk.


Csak az a "baj" ,hogy zsidók vagyunk, élnek is olyan távoli rokonok Izraelben akikkel a nővérem néha-néha szokott levelezni.


El mondjam a fiamnak ,hogy zsidók vagyunk?

Vagy hagyjam őt egy kicsit ,hogy kiélje és majd megunja ezt?


2011. nov. 29. 21:26
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

"Dehát nem vagytok zsidók, ha nem is éltek e szerint. Ha meg zsidók lennétek akkor e vallás szellemében neveltétek volna fel. Az, hogy zsidó származásúak vagytok, az oké, dehát akkora keveredés volt már a népek közt, hogy sokaknak van más vallású rokona..."


Tegnap 22:08:

Zsidónak lenni egy speciális dolog, mert attól, hogy valaki nem tartja a vallás, a származása még zsidó. Tudod te hány olyan ember volt a II. világháborúban, akit elvittek, pedig már nem tartotta a vallást, nem érdekelte ez az egész, sőt, sokan nem is tudtak róla, csak valahogy kiderült, hogy volt mondjuk egy zsidó dédapjuk?


Egyébként szerintem is kamu a kérdés, de ha nem, nem kell aggódni, ebben a korban a fiúk hajlamosak a szélsőségekre, nekem is volt jó pár "neonáci" ismerősöm, ma már egy sem az, sőt, az egyik nagy liberális :D

2011. nov. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

A férjem is ilyen volt 15 éves korában. Most éjjel-nappal azzal nyaggat, hogy költözzünk Izraelbe :)

(vannak izraeli barátaink és nagyon megtetszett neki az ország, mentalitás, illetve a neonáci baromság is csak bő egy évig tartott nála, ezt is utólag mesélte, hogy volt ilyen időszaka, amikor "skinhead volt")

2011. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Ez egy 15 évestől sem elfogadható. Én, ha az én fiam lenne, ennek a származásnak külön örülnék. A fiamnak már adtam volna egy hatalmas pofont. Vannak erre jó filmek, amik segítenek az ilyen hígagyú unatkozó, eltévelyedett gyerekeknek megtalálni a helyes utat. Megnézetnék vele párat(Jónás, aki a cethal gyomrában élt, A napfény íze, stb), elbeszélgetnék vele, mik is az emberi hibák, és köthetők-e származáshoz. Elétartanék egy bizonyítékot a származására nézve, hogy na akkor most supirc egy gázkamrába.
2011. nov. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
78%

Előrebocsátom: a véleményem minden rossz indulattól (nemcsak rosszindulattól..!) mentes.

Akadhat olyan eset, de ritka, amikor egy fiatal már-már felnőttként tudja meg, hogy zsidó származású. Megéli, ami egy felismeréssel jár - majd identitást választ. Nem gyakori ez mégsem.


A szőke haj és kék szem nem jelent semmit. Az európai zsidóság kifejezetten askenázi része világos színkomplexiójú. A germán/szláv jellegű emberekhez képest mégis megkülönböztető jegyeket hordoznak az arcvonások. A szemek távolsága, metszése, az ajkak vonala (teltsége és arányai a "fogmedrni előreállás" - utóbbiért bocsánat:-) ) az embertan iránt kicsit is érdeklődő szemlélőnek mindent azonnal elmond. A sémita (arab, zsidó) vonások rendkívül jellegzetesek: több generációnyi vegyesházasodás után is előbukkanhatnak (ez az ún. "mendelezés" jelensége). Nehezen hihető tehát, hogy a legszűkebb környezet (a "neonáci" társak, barátok, ismerősök) ne sejtették volna, hogy a barátjuk, "eszmetársuk" (juj!)..zsidó fiú. Azt meg, hogy egy 15 éves fiatal ne lenne tudatában, hogy zsidó család sarja, nehezen hiszem el. Napi tapasztalat, hogy a vallástalan, a zsidó identitást tudatosan már nem is hordozó családok - valahogyan, mégis - párválasztás, baráti- munka- és egyéb kapcsolatok létesítése alkalmával a velúk vérségileg azonos másikat preferálják. Én nem tudom, milyen gyakorlatot követhetett e téren a Kérdező családja, de ha a megszokottat, akkor a 15 éves gyerek már képet kapott erről. Azért merem ezt mondani, mert bárhol fordulok meg: a budapesti utcán, vonatokon, távolsági buszok vonalain, stb., alig-alig látok párokat, társaságokat, amelyek ne lennének "homogének". Ehhez még hozzá tartozik, hogy jó barátaimnál - generációk óta keresztény vallású, de zsidó származású embereknél..és nem egy családnál - azt látom: keresztény vallású, de zsidó származású párt választanak. Rengeteg okot, motivációt ismerek és megértek. Nem felületesen. A zsidóság "imperatív" identitás..nem könnyű mellette egy másikat (is) őszintén megélni. Mindenesetre, a 15 éves gyereknek tudnia kell az igazat. Hadd döntse majd el ő, ki és mi akar lenni.

2011. nov. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Előző: ez nagyon szép volt, köszönöm!
2011. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Én köszönöm Neked. (In)feliza
2011. nov. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Oooooooooo........ Hát visszatértél???


:D


Ezúttal nem költőként, hanem antropológusként, de ugyanolyan finom meglátásokkal... Már hiányoztál!

2011. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!