Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon megromlott a kapcsolato...

Nagyon megromlott a kapcsolatom édesanyámmal! Kérhet-e láthatást a gyermekim (ő unokái) felett?

Figyelt kérdés
Édesanyám folyton porig aláz engem...legutóbb tegnap tette! Felhívott, hogy szeretne eljönni megajándékozni mikulásra az unokákat, de engem nem akar látni, csak azért jön hozzám mert itt vannak az unokák! Én megkértem akkor jöjjön ha rám (a saját lányára is kíváncsi)!Ezen kibukott egy újabb veszekedés,hogy én el akarom venni az unokáit! A helyzet az hogy nekem és a gyermekeimnek sincs szükségünk az idegeskedésre! Éppen elég nekem azt feldolgozni, hogy engem eldob az anyám! Nem kell hogy sértegessen a gyermekeim füle hallatára! És tényleg szeretném, hogy ne jöjjön hozzánk! Megakadályozhatom ebben? Ő az unokákat is csak azért akarja látni, mert nekem akar fájdalmat okozni! Testvéremmel is haragban van! Kértük, hogy üljünk le és beszéljük meg! Hát erre a választ inkább nem kommentálom! Nem akar a gyerekeivel békülni, de az unokáit azt látni akarja..Hogy van ez? ilyen lehetséges? Valaki ellöki a gyerekeit, de rajtuk követeli, hogy adjuk oda neki az unokákat? És akkor még fenyegetőzik is? Van valakinek személyes tapasztalata vagy információja ez ügyben, hogy ilyenkor tud e valamit tenni édesanyám, hogy látogathassa a gyerekeket? Én nem szeretném (és kérek mindenkit, hogy ezzel ne engem minősítsetek), mert nincs arra szükségem, hogy felzaklassa a gyermekeimet,a férjemet és a családunk békéjét! Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 30. 04:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

előző vagyok

esetleg azt tudom még ajánlani, amit a sógorom tett: minden kapcsolatot megszakított az anyjával, a mama se a címét, se a telefonját nem tudja

2011. nov. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

Rákerestem a témára, idézek jogi oldalakról:


A gyermekkel való kapcsolattartásra a szülőkön kívül jogosult még a nagyszülő, a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult, de ezek az eljárások nem bírósági, hanem gyámhivatali hatáskörbe tartoznak.


Családjogi törvény


A többi is ezt írja. Szóval ha nagyon akarja, a nagyszülő beadhatja a gyámhivatalnál a kérelmet. Tehát kérheti.

2011. nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
94%

Persze, beadhatja a kérelmét, de te meg kérheted, h csak felügyelet mellett látogathatja őket. Ergó, nem tömheti a gyerekek fejét hülyeséggel.


Tudod, van egy mondás. A gyerekek és nagyszülők között azért olyan nagy az egyetértés, mert közös az ellenségük.


Vagyis a nagymama tudja, h kit kell behálózni, ahhoz, h beépített emberei legyenek. A gyerek meg boldogan válaszol mindenre, tesz meg mindentt, mert a mama olyan kedves, anyának meg ott vannak a szabályai. Ezért kell a felügyelet.

2011. nov. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kérdező. A nagymama ha elmegy a gyámügyre és kér kapcsolattartást, bizony nagy eséllyel meg is fogja kapni...Általában 1 hónapban 1 alkalmat szoktak megítélni, mondjuk a hétvégének egyik napja. De persze ha közelben lakik a nagymama akkor akár egy hétközi kapcsolattartást is megítélhetnek. Abban az esetben ha a nagyszülőnek nem lehet felróni semmi magatartást (pl.veri az unokákat, alkoholizálnak a nagyszülők, vagy hideg lakás fogadná a gyerekeket stb.) akkor bizony van rá esély, hogy megítélik. Keress rá az interneten a nagyszülői kapcsolattartásra. Személy szerint teljes mértékben megértelek téged, nagyon jól írtad, hogy épp elég azt feldolgoznod, hogy téged eldobott az anyukád, elhiszem hogy nem fogadnád őt tárt karokkal ha jönne az unokákhoz. Nyilván ezt elmondhatod majd a gyűmügyön. De sajnos a gyámügy nem igazán fog foglalkozni azzal, hogy a nektek milyen a kapcsolatotok, egészed addig amig a gyerekeknek normális pár órát tud biztosítani a nagyi, addig elég sok esély van rá, hogy meg is kapja...Ezt onnan tudom, hogy páromnak van gyerkőce. Az édesanya behúzta a kéziféket, és most már szabályosan tiltja a gyerekeket párom szüleitől. Megjegyzem éveken át ő maga volt az aki odahordta a gyereket, éveken át megfelelt neki a nagyi, csak amióta válóper van, hirtelen meggondolta magát az anyuka... :( Párom szülei bementek a gyámügyre, és ott azt mondták, hogy bizony fognak kapni láthatást, mondom nem sokat, de fognak kapni.
2011. nov. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
88%

Viszont! (Ez nálunk bejött)

Kérheted, hogy egy gyámügyis is jelen legyen a találkozón. Ő megvédi attől a gyerekeidet, hogy a kedves mama szapuljon téged nekik!

2011. nov. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!