Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is okoz gondot a...

Másnak is okoz gondot a családjának az étkezési ízlése?

Figyelt kérdés
Én 16 éves lány vagyok és 3-an vagyunk testvérek.Na az a helyzet hogy én utálom a vörös húst , egyszerűen nem bírom megenni , undorodom tőle (sertés , marha)csak baromfi állatok és halak húsát eszem meg és a családomnak ez nem tetszik mivel nekem mindig külön kell főzni ahogy mondani szokták de én tudok külön magamnak is főzni de ez sem tetszik nekik.Meg ugyebár így sok magyaros étel kilőve mivel sajnos többségükben vörös hús van.Egyszer próbált anyu átverni hogy a vörösre azt mondta hogy fehér de én megéreztem az ízén és nem ettem belőle többet erre kissé megsértődött.De lényegtelen ki főzi vagy hogyan , a vöröst húst NEM eszem meg , utálom.
2011. dec. 1. 14:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk is van ezzel gond. A lényeg azon van,hogy ahányan vagytok tudjatok engedni. Tehát megérteni, és kompromisszumot kéne kötni,hogy kinek hogyan jó.
2011. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

nem sok mindent tudnak vele kezdeni, szóval jobb ha beletörődnek.


úgy érzem, hogy a legtöbb kérdés, valójában nem is kérdés, csak az emberek szeretnek panaszkodni.

2011. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

Én a tiédet teljesen elfogadnám. Nekem más okoz gondot.

Nagybátyámék vegák, ők még húst sem esznek. Meghívtak minket az unokatesóm ballagására (étterembe). Ők előre megrendelték a vegyestálakat. Rajtuk kívül mindenki mindenevő volt, csak ők voltak vegák. Mégis mindenkinek vega kaját kellett enni, nem gondoltak külön ránk. Vagyis gondoltak, de úgy voltak vele, hogy igazodjunk hozzájuk.


Ugyanez fordítva már másképp működött, az esküvőmre külön állíthattak össze maguknak menüsort, hogy mit ennének. Azt hiszem néztek volna egyet, ha én is odarakatom eléjük a vegyestálat, tele hússal...

2011. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%

Jaj, az ilyenek igen. Az öcsém is olyan, hogy kitalálja, hogy ezt vagy azt nem eszik meg. Rajta kívül még négyen vagyunk a családban. Nagyon sajnálom, de nem fogunk négyen idomulni hozzá.

Ő pl. a halat nem eszi meg. Ha mi halat eszünk, akkor ő eszik köretet salátával.

Nem fogunk se külön főzni neki, se őt odaállítani, hogy külön főzőcskézzen (ami egyébként egy csomó plusz pénz és energia, no meg mosogatnivaló).


Szerintem legyél hálás, hogy a családod vállalja azt a macerát, hogy külön főz neked. Mivel esetedben sem arról van szó, hogy allergiás lennél a húsra és mittudomén fulladnál tőle, csak simán hisztizel. Ha a mi családunkban lennél, ilyenkor tuti te is rizst kapnál salátával vagy savanyúsággal.

2011. dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Engem nem is zavarna ha nem lenne hús , nem vagyok különösebben oda érte csak ha nem eszek húst akkor otthon meg az a baj , ellenék én rizsen is meg salátán de ha nem eszek az a baj ha ennék akkor az a baj...
2011. dec. 1. 14:56
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

4. válaszoló!


Ne keverd össze a válogatósságot ezzel. Ha valaki válogatós, az teljesen más.


Igenis vannak olyan emberek, akik csak a fehérhúst eszik meg, a disznót, marhát, stb-t nem.


Ez is egy fajta étkezési szokás, amit ugyanúgy tiszteletben kéne tartani, mint azokét, akik egyáltalán nem esznek húst.

Na meg persze fordítva! :D

2011. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

Alexandra, akkor kérlek mondd meg, mi a különbség a válogatósság és aközött, amit a kérdező leírt. Mert szerintem nincs.

"én utálom a vörös húst , egyszerűen nem bírom megenni , undorodom tőle (sertés , marha)" - szerintem ez a válogatósság, amikor semmi alapja nincs a dolognak, csak éppen nem akarja megenni az ember.

Ha azt írta volna, hogy mittudomén hiányzik a vörös húst lebontó enzim a szervezetéből és emiatt nem eszik vörös húst, azt elfogadnám, sőt azt mondanám, hogy ilyen esetben, mivel nem tehet róla, mert beteg, a családnak vállalnia kell, hogy külön főz rá egy szó nélkül.


A vegák kérdése megint más, ők kész vallást építettek már a dolog köré. Egyébként ha a tini gyerekem hazaállítana, hogy mától ő vega, akkor neki is azt mondanám, hogy oké, mi esszük a rántott húst, ő kap rizst salátával.

2011. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

Vitathatjuk, de létezik ilyen. Nem is kevés ember étkezik így, hogy nem eszik vörös húst.


Ismerek én is vallás miatt így étkező embereket, akik szintén csak a fehér húst eszik meg.

2011. dec. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Főzök magamnak, ha a többiek ételében olyan hús van, amit nem eszek meg és nem problémázunk ezen.
2011. dec. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Azt hiszem amúgy Lakto-ovo vegáknak hívják azokat, akik a vöröshús kivételével mindent megesznek.
2011. dec. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!