Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsalt a párod, de mégis...

Megcsalt a párod, de mégis együtt maradtatok. Hogy élted túl? S megtudtad-e a megcsalás okát?

Figyelt kérdés

Mennyi idő telt el? Milyen szintű volt a megcsalás?

Meg tudtál-e bocsátani, s ha igen hogyan?

Kompenzáltad a fájdalmat magadban valamivel vagy nem? Ha igen, mivel?

Bosszút álltál vagy nem? Ha igen, mivel?


Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akinek van azon kívül is véleménye, hogy a megcsalást csak szakítás követhet.


2011. dec. 2. 11:57
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
2011. dec. 2. 12:49
 22/29 A kérdező kommentje:

15-ösnek


Hát igen. De saját példám: nem mindent old meg az idő. Átkutyulja a dolgokat, de sokminden csak elódázódik feleslegesen. Egy (pár ezer) beszélgetés ilyen helyzetben még mindig többet ér, mint mondjuk 10 néma év....

Szóval sem az saját kérdésem, sem a 10-es válaszoló helyzete nem ilyen egyszerű.


Hát igen, ami szomorú, az szomorú. Attól még van sajnos. :-)

2011. dec. 2. 12:58
 23/29 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Akkor derült ki, hogy megcsal a párom amikor a 2. gyermekünket vártuk, 7 hónapos voltam. Az 1. is pici volt még. Megszületett a baba, 6 hetes volt amikor kiderült véletlenül, hogy még mindig tart a viszony. Elköltöztem a gyerekekkel. Rettentően nehéz volt lelkileg. Aztán "túltettem" magam rajta és megint együtt élünk. Az újrakezdés okai részemről kizárólag "praktikusak
2011. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
23-as. Valahogy a praktikus okokat is meg tudom érteni. Pláne amíg kicsik a gyerekek.
2011. dec. 2. 13:16
 25/29 anonim ***** válasza:
Szia! Akkor derült ki, hogy megcsal a párom amikor a 2. gyermekünket vártuk, 7 hónapos voltam. Az 1. is pici volt még. Megszületett a baba, 6 hetes volt amikor kiderült véletlenül, hogy még mindig tart a viszony. Elköltöztem a gyerekekkel. Rettentően nehéz volt lelkileg. Aztán "túltettem" magam rajta és megint együtt élünk. Az újrakezdés okai részemről kizárólag "praktikusak". Nem tudom megbocsátani, de ugyanakkor soha nem hozom fel. Eltűnt az az érzés, hogy "az én szerető férfim". Olyan gyakorlatias lett az életem részemről, vele. Olyan, mintha társ nélkül élnék, mert aki így átvert az nem társam, az biztos. De a gyerekeknek van apjuk.
2011. dec. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
64%

Kiegészítés: 1,5 év telt el. Nem állnék bosszút, nem tudok bosszúból lenni vkivel.

Kompenzàlás-féle: egy időre törölte az agyam, mintha meg se történt volna. Később, kb 1 év múlva, fokozatosan adagolva jön vissza minden. Igazi kompenzálás nincs. Ha majd ovis lesz a kicsi, megint el tudok járni sportolni, és bomba csinos leszek... És? Attól még nem jön vissza az érzés, hogy összetartozunk.

2011. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Kedves 26-os, nagyon közel állsz ahhoz, ami bennem zajlott le, csak nálunk némivel több, mint 1,5 éve volt. Valahogy adagolva jön később az érzelmi trutyi, jóval az első sokk után.

S igen, a párkapcsolatban meglévő legjobb értelemben vett "férfitárs" érzése már bennem is átíródott.

Persze sokszor elfelejtődik azért a hétköznapokban, nem vagyunk rosszban végülis, minden más szempontból ideális pár vagyunk (értsd: szex, gyereknevelési elvek, világnézet stb.) De rendszeresen visszajönnek a rossz emlékek és a csalódottság érzése, szerintem már sohasem fog elmúlni. Pedig nagyon szeretném.

2011. dec. 2. 13:38
 28/29 anonim ***** válasza:
79%

Hm, új vagyok, beleszólok a beszélgetésetekbe :-) Remélem, nem gond...

Én nagyon fiatal voltam, és teherbe estem a sráctól. Nem volt más lehetőségem, mint az abortusz (nyugodtan köpjetek le, mai napig nehezen nézek tükörbe emiatt), és amíg a hozzá való papírokat meg mindent intéztem, a srác megcsalt.

3 hónapig egy szót sem szóltam, de utána is ugye megcsalt, mostohaapám mutatta a fényképet, amit saját maga csinált, amin az egyik csajjal épp smárolt az én pasim.

Kerestem egy fiút, titokban, akivel leléptem. Úgy volt a bosszú, hogy tetettem a hülyét, mindent rózsaszínben állítottam be és a végén egy hatalmas pofonként: bocs, de összejöttem valakivel, kb 2 órája, örültem a találkozásunknak.

Egyébként közvetlenül műtét után 1 hónapig a házból se jöttem ki, és hát, egy hétig alkohol... szégyellem kicsit, de így sikerült leküzdenem a szégyent és az önértékelési zavarokat.

Egy megcsalást képtelenség megbocsátani. Ha már arra vetemedik, hogy megcsal, akkor nincs tovább, vége, mert nem szeret engem igazán.

Ha a mostani párom megcsalna, nem érdekelne, hogy hozzá köt-e a gyerekünk, az első lendülettel hajítanám ki az összes cuccát az ablakon át az utcára. Menjen a k**jához lakni.

Kegyetlen vagyok a pasikkal, tudom. :-)

2011. dec. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy kegyetlen sztem

inkább eltökélt

2011. dec. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!