Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagalnal erre?

Hogy reagalnal erre?

Figyelt kérdés
Az elejen leszogeznem soha,egyetlen egy megjegyzest sem tett a szarmazasomra(magyar). Kiegyensulyozott,boldog hazassagban elunk. Nem reg szobajott a gyerek tema, azt mondja o nem szeretne,ha kettos allampolgar lenne a gyerek(magyar-dan),legyen csak szimplan dan. Aztan tovabb beszelgettunk, en katolikus vagyok papiron,de ateistanak erzem magam, o evangelikus,de nem gyakorolja a vallasat. Viszont szeretne,ha a gyerek majd evangelikus lenne. Engednetek ezekben? Eleinte ezeket nem beszeltuk meg, es egyebkent mielott barki azzal jonne,hogy mashol is elnyom,egyaltalan nem,sot..szinte mindenben en valaszthatok. Ezen a teren viszont nagyon akaratos lett. Mit gondoltok miert? Termeszetesen en is megkerdeztem tole, a valasza annyi volt,hogy "mert igy normalis".
2011. dec. 3. 14:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Az evangélikust engedném, a magyar-dán-ból én nem engednék.
2011. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok otthon a jogi témákban, de nem tök mindegy hogy most csak dán, vagy dán-magyar? Egy dán-magyarnak nincs több 'joga"? Akkor az lenne az előnyösebb neki..


A vallás meg tök mindegy, majd a gyerek úgy is eldönti ha felnő, szerintem ebben engedhetsz.

2011. dec. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
72%
Ha külföldön élnék és nem is terveznék hazaköltözést, fel sem merülne bennem, hogy a gyermekem kettős állampolgár legyen. Szóval nekem nem okozna problémát a dolog.
2011. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

Csatlakozom!A vallás mindegy de a kettős állampolgárságból nem engednék!

A kisfiam apukája nem magyar állampolgár de a kisfiam csak magyar állampolgár lett,bár mi Magyarországon is élünk.

2011. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Mi Daniaban elunk.
2011. dec. 3. 14:38
 6/31 anonim ***** válasza:
95%
Akkor sem engednék belőle.A kettős állampolgárság nekem fontos lenne!
2011. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem jó ha kettős állampolgár majd jól jöhet a jövőben neki és nektek is:)


A vallás meg szerintem oly mindegy.Hisz ti is papíron meg vagyok keresztelve és nem is gyakoroljátok...


Azért nevet közösen döntsetek,szerintem ez a legfontosabb!

2011. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
49%
a gyereked automatikusan magyar állampolgár lesz, erről csak lemondani lehet
2011. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
A konzulatuson nem ezt mondtak,hanem azt,hogy automatikusan dan lesz, kiveve ha jelezzuk,hogy ezt nem akarjuk,es valamit honosittatni kell meg otthon,es idovel kapja meg a magyart. De a ferjem kicsit kiakadt,mikor anno az en papirjaimat is inteztuk,meg most is elmondtak ez mennyi ido meg penz,felhaborodott,hogy egy ilyen allampolgarsaghoz,megis minek ragaszkodni. Konnyebb lesz nelkule az elete. Dan neve lesz,mivel egy dan vezeteknevvel hulyen nezne ki egy magyar keresztnev.
2011. dec. 3. 14:48
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

a konzulátuson marhák

ha te magyar állampolgár vagy, a gyereked automatikusan magyar állampolgárnak születik, a dán vonatkozó jogot nem ismerem, de gondolom ott az apja révén automatikusan megkapja a dán állampolgárságot


viszont magyar állampolgárként csak akkor fogják regisztrálni a gyereket, ha a hazai anyakönyvezés megtörténik, de ha ezt 20 év múlva csinálja meg a kölyök, az sem baj, de ettől függetlenül még magyar állampolgár

2011. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!