Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagalnal erre?

Hogy reagalnal erre?

Figyelt kérdés
Az elejen leszogeznem soha,egyetlen egy megjegyzest sem tett a szarmazasomra(magyar). Kiegyensulyozott,boldog hazassagban elunk. Nem reg szobajott a gyerek tema, azt mondja o nem szeretne,ha kettos allampolgar lenne a gyerek(magyar-dan),legyen csak szimplan dan. Aztan tovabb beszelgettunk, en katolikus vagyok papiron,de ateistanak erzem magam, o evangelikus,de nem gyakorolja a vallasat. Viszont szeretne,ha a gyerek majd evangelikus lenne. Engednetek ezekben? Eleinte ezeket nem beszeltuk meg, es egyebkent mielott barki azzal jonne,hogy mashol is elnyom,egyaltalan nem,sot..szinte mindenben en valaszthatok. Ezen a teren viszont nagyon akaratos lett. Mit gondoltok miert? Termeszetesen en is megkerdeztem tole, a valasza annyi volt,hogy "mert igy normalis".
2011. dec. 3. 14:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Ez valahogy nagyon furcsa, hisz abbol csak elonye szarmazik, ha kettos allampolgar. Ugyan miert ellenzi? Ra kell kerdezned a "miert"-re a parodtol, nem itt. Mi nem tudjuk/ertjuk. Nekem is kulfoldi a ferjem es nagyon orul, hogy a gyerekunk kettos allampolgar es magyarul is tanul. Ez nem igazan normalis reakcio, hisz ezzel egy egesz kulturatol fosztja meg. Lefogadom, hogy majd azt sem engedi neked vagy nem fogja jo szemmel nezni, ha magyarul beszelsz a gyerekhez. Van nekem is egy ismerosom, aki vegyeshazassagban el es a ferje ilyen. Nem ertem es hogy hol a szeretet, azt nem latom...
2011. dec. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Egyebkent ahogy mondod, nem minden allampolgar egyenlo. Nekunk Daniaban volt az eskuvonk es ott pl. van egy torveny, hogy kulfoldi allampolgarok nem vehetik fel a ferjuk vezeteknevet hazassag altal (ezt par eve hoztak be). Igy evekig kenytelen voltam a leanykori nevemen maradni (lehet, hogyha tartosan ott elsz, megengedik, azt nem tudom).
2011. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem,h te miért ne vagy dán állampolgár még?Simán felvettem vna az állampolgárságot a helyedben,mikor összeházasodtatok akkor...Mivel ott éltek,szerintem is így "normális"

Az,h magyar vagy,nem abban látszik sztem,h milyen állampolgár vagy...A gyerekeid is attól lesznek félig magyarok,h úgy neveled őket,megtanítod nekik a nyelvet, a szokásokat,teljesen mindegy,hogy mi van az anyakönyvi kivonatukra írva...Viszont ügyintézés,stbstb sokkal egyszerűbbé válik,én simán "engednék" a férjemnek ilyen helyzetben...

2011. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Nem lehet csak ugy felvenni a dan allampolgarsagot. Megvan szabva hany evig nem hagyhatod el az orszagot meg sok-sok szabaly,aztan egy komoly vizsga,es ha minden megvan,akkor fel lehet eskudni a dan zaszlora. De most mar igenyelhetnem...az mas kerdes,hogy megkapom e.
2011. dec. 3. 16:16
 25/31 anonim ***** válasza:

ezt nem tudtam,bocsánat:) Valamiért az élt a fejemben,hogyha férjhez mész automatikusan megkapod az állampolgárságot is,ha szeretnéd,különösképpen,ha ott éltek:)

A többi viszont akkor is él,amit mondtam:)

2011. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, ha csak egyetlen észérvet is tud, hogy miért ne legyen a gyerek magyar is, akkor elfogadod.

De ilyen észérv úgy sincs, hiszen a kettős állampolgárság csak előnnyel jár.


Én is magyar vagyok, Törökországban, török férjjel, és soha fel sem merült, hogy a gyerekeink ne legyenek kettős állampolgárok.


A vallás témáról meg annyit, ha te atesita vagy, akkor neked elméletileg úgyis mindegy. Legyen az, amit az apja akar.

2011. dec. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Idézem:

16. komment:

"Ha tanítod is magyarul,akkor sem fogja jól beszélni a nyelvet."


Ezt ha megindokolnád, nagyon hálás lennék. Az én gyerekeim tökéletesen beszélik a magyart, noha törökök között élnek. De van olyan, hohy "édesanya", és az anyai nagyszülők, akikkel naponta beszél, van internet, ahol rendszeresen nézünk meséket, plusz mesekönyvek.

Gondolom zéró tapasztalattal írni akartál valamit...

2011. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Ezrét szomorú hogy a magyar nők nem magyarokhoz mennek férjhez. Hiába erősködsz úgy se tudsz belőle magyart nevelni az apja dán úgy hogy ő fog dönteni. Ha most engedsz bármelyikből is egy újabb magyart vesztünk.
2011. dec. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Hogy őszinte legyek hozzád én biztos,hogy nem hagynám,hogy a férjem ilyet mondjon és döntsön a gyerekünk állampolgárságáról egyedül. Nekem úgy tűnik,hogy valamiért degradálja őt a magyar vonatkozás és nem szeretné,ha a gyerekét a dán körökben esetleg negatív megkülönböztetés érné emiatt. Én Amerikában élek a barátommal, ő romániai magyar, de hármas állampolgár lesz hamarosan, amit ő kezdeményezett. Mivel Romániában született román állampolgár volt mostanáig magyar létére és rettentően boldog volt,mikor a magyar kormány engedélyezte a határontúli magyaroknak az állampolgárság felvételét. Jövőre pedig megkapja az amerikai állampolgárságot is. Elmondhatom,hogy csupa előnnyel jár a több állampolgárság, neki sokkal könnyebb lesz elintézni,végigvinni, érvényesülni több állampolgársággal,mint én.

De visszatérve rátok, ne haragudj, de amit a férjed mondott az nagyon bántó lenne nekem. Az én gyerekem,ha itt születik Amerikában magyarul,románul és angolul is fog beszélni, szeretnénk ha az amerikai mellé, ami automatikusan járna neki, a magyart venné fel. Megismertetném vele a magyar történelmet, a jó magyar ételeket, szokásokat,a barátom pedig a román szokásokat, ráadásul ezáltal szélesebb lesz a látóköre a világról.A magyar történelemben sok minden van, ami szégyellni való lehet, de sokkal sokszínűbb, tartalmasabb, mint a skandináviai országok történelme és ekkor nem érdekel, ha azt mondják, persze ők milyen jól élnek hozzánk képest. Akár tetszik a férjednek,akár nem,de a te magyar véred is benne van a gyerekben.Ezt beszéljétek meg többször is, de ne engedj én azt mondom.

2011. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok


Javítás: "Elmondhatom,hogy csupa előnnyel jár a több állampolgárság, neki sokkal könnyebb lesz érvényesülni,véghezvinni több mindent, 3 állampolgársággal,mint nekem."


Szerintem ez nem csekély indok a magyar felvételére.

2011. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!