Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagalnal erre?

Hogy reagalnal erre?

Figyelt kérdés
Az elejen leszogeznem soha,egyetlen egy megjegyzest sem tett a szarmazasomra(magyar). Kiegyensulyozott,boldog hazassagban elunk. Nem reg szobajott a gyerek tema, azt mondja o nem szeretne,ha kettos allampolgar lenne a gyerek(magyar-dan),legyen csak szimplan dan. Aztan tovabb beszelgettunk, en katolikus vagyok papiron,de ateistanak erzem magam, o evangelikus,de nem gyakorolja a vallasat. Viszont szeretne,ha a gyerek majd evangelikus lenne. Engednetek ezekben? Eleinte ezeket nem beszeltuk meg, es egyebkent mielott barki azzal jonne,hogy mashol is elnyom,egyaltalan nem,sot..szinte mindenben en valaszthatok. Ezen a teren viszont nagyon akaratos lett. Mit gondoltok miert? Termeszetesen en is megkerdeztem tole, a valasza annyi volt,hogy "mert igy normalis".
2011. dec. 3. 14:29
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
En is igy tudtam,de azt mondtak mar nem igy van. Egyebkent szeretne a ferjem,ha felvennem a dan allampolgarsagot. En igazabol amolyan "semleges" vagyok,erre nem vagyok buszke,de nem is szegyellem,ezt hoztam otthonrol. Viszont az is igaz,hogy igy nem kellene hazaszaladgalnom,meg a konzulatusra,az utlevel miatt,mert itt a magyar szemelyimmel kitorolhetem,max repulni tudok vele. Szoval valoban igaz lehet az a resze, hogy praktikusabb a dan nekunk,viszont megiscsak magyar vagyok.
2011. dec. 3. 14:58
 12/31 A kérdező kommentje:
Viszont kettosallampolgar nem szeretnek lenni,mar belefaradtam az ugyintezgetesekbe. Ugyhogy meg ezen is van mit toprengeni. Ez esetben visszamenolegesen a gyerekem nem igenyelhetne magyar allampolgarsagot,ha en lemondok a magyarrol,vagy igen? Mondjuk,ha betolti a 18-at es ugy dont,hogy inkabb magyar szeretne lenni.
2011. dec. 3. 15:00
 13/31 anonim ***** válasza:

a jelenlegi állampolgársági törvény szerint akkor is igényelhetné az állampolgárságot, ha te lemondasz a magyarról, mire megszületik


[link]

2011. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Az meg,hogy Europaban minden europai egyenlo,az igy talan papiron el,de ha megnezek nehany dan torvenyt,akkor meg papiron se. Talan nalunk,mert mi eleg liberalisok vagyunk(Magyarorszag).
2011. dec. 3. 15:03
 15/31 anonim ***** válasza:
Nézd nekem kulfoldi a férjem a gyerekeim automatikusan magyarok lettek, viszont ok otthon szulettek.Ne hagyd magadat, a màsik pedig én is felvettem a férjem àllampolgàrsàgàt, hogy ne kelljen mindig hosszabbitani a tartozkodàsi engedélyt.
2011. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

A konzulátuson mondtak igazat. Egy rokonom német állampolgárhoz ment férjhez. Megtartotta a magyart,nem kérte a német állampolgárságot,a gyereki kint születtek,és csak német állampolgárok.

A kettős állampolgárságnak különben sincs semmi értelme,csak ma divat nagymagyarnak lenni.

A gyereked Dániában fog élni,ott jár iskolába.Ha tanítod is magyarul,akkor sem fogja jól beszélni a nyelvet. A magyar állampolgárságnak részéről nem lesz semmi haszna. Ha 18 éves lesz,és akarja,akkor kérheti a magyar állampolgárságot.

Emiatt nem veszekednék a párommal,és nem veszélyeztetnék egy jól működő házasságot.

2011. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Elõzõ a németeknél csak egy àllampolgàrsàg lehet, én ùgy tudom.
2011. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

a vallás téma szerintem szót sem érdemel, hiszem valójában egyikőtök sem vallásos, ebben szó nélkül engednék


állampolgárság: nos, ha jobban belegondolsz, gyakorlati jelentősége abszolút nem lenne, hogy most csak dán, vagy magyar-dán állampolgár a gyerek, csak érzelmi szinten van valami jelentősége. ezért az érzelmi dologért viszont lehet hülyeség pénzt kiadni, meg intézkedni, attól még, hogy az irataiban ez nem szerepel, még ugyanazok a gyökerei. meg hát, ha majd nagyobb korában úgy gondolja hogy ez neki fontos, még mindig felveheti. engem nem zavarna.

2011. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
15:28 azok a gyerekek is magyar állampolgárok, csak nem történt meg a hazai anyakönyvezés - amúgy meg tudom mit beszélek, mert ez volt jó ideig a munkám ;)
2011. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Én már csak azért sem engednék, mert ezzel tökéletesen lenézi a származásodat. Már csak azért is kettős állampolgár lenne a gyerekem, meg én se adnám le a magyart, semmivel sem több ügyintézés a kettős állampolgárság, mint leadni a magyart és felvenni a dánt. Én is kettős állampolgár vagyok, mert külföldön születtem, de nálunk volt értelme, mert én nem európában születtem, és így egy európai állampolgárság később előnyös lehetett. (bár akkor még nem voltunk eu tagok :)) Most meg pláne, hogy bárhol élhetek az EU-ban, mert magyar állampolgár is vagyok. Nálatok ez nem játszik, de akármilyen oka lehet annak, hogy mo-ra menne, pl orvos akar lenni és mo-n köztudottan nagyon jó az orvosképzés, és sokkal olcsóbb, ha magyar állampolgár.
2011. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!