Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szakítanátok a párotokkal...

Ti szakítanátok a párotokkal azért, mert a testvére és a kapcsolata az agyatokra megy?

Figyelt kérdés
Párom testvérének van egy nője, alig egy éve (mi három éve vagyunk együtt), akinek van egy 8 éves lánya és egy 12 éves fia. A kislánnyal nincs semmi baj, egy tündér, de a bátyja... Gyakorlatilag mindenből bukásra áll, nem tanul, engem kértek, hogy korrepetáljam (tanár vagyok), de nem vállaltam és elmondtam, hogy szerintem azért viselkedik úgy, ahogy (kezelhetetlen, de idegenek előtt, pl. nevelési tanácsadóban normális, semmi baj sincs vele), mert az anyukája nem foglalkozik vele (ha otthon van, akkor is csak a kislánnyal - vele se sokat, de a fiúhoz nem megy be a suliba, nem tanul vele, stb.) és így akarja felkelteni a figyelmét. De még csak le se szidja, ha rossz, minden meg van neki engedve, mindent megkap, amit kér, semminek se örül, ki van égve a gyerek. Ráadásul párom testvérére is féltékeny, hogy elveszi tőle az anyját. Rendszeresen mi vigyázunk rájuk a párommal, ha nem akarom, hogy áthozzák őket, akkor én vagyok a szemét, mert mégis csak tanár vagyok, mi az, hogy erre is képtelen vagyok?! (Ezt nem párom mondja, hanem a testvére). De, ha ajánlok könyvet, amiben benne van a gyerek viselkedése és a kezelése, akkor azt kapom, hogy nem könyvből kell gyereket nevelni, majd meg tudom, ha nekem is lesz. De, hogy más gyerekeit én nevelem, az senkit se érdekel. Párom nem áll ki senki mellett, csak nyel és hallgat a végtelenségig. Meg kellene beszélnünk ezt már rég, de én már a szakítást fontolgatom. Egyszerűen felőröl, hogy falra hányt borsó bármi, amit mondok és mégis nekünk passzolják le a gyerekeket hétvégére, mikor pont az anyjukra lenne szükségük. Párommal semmi más problémánk nincs, de ezt már nem bírom elviselni, lassan egy éve ez megy, és egyre rosszabb. Ti mit tennétek? 28/N
2011. dec. 4. 21:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos semmi értelmeset megoldás nem jut eszembe, de neked van igazad. :(
2011. dec. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Le akarja passzolni a gyerekeit!? Ez tényleg mintaanyuci! Alexandra jól mondja, maradj otthon a szüleidnél. Végig. Ha párod igazán szeret, akkor elgondolkodik azon, hogy mi is a fontosabb neki. Te vagy a testvére nőjének a gyerekei.
2011. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 zokniszörny ***** válasza:
100%

Nagyon erőszakos veled ez a kedves mintaanya. Elég hülye helyzetben vagy, mert a párod sem áll ki melletted, ami egyébként egy elég nagy probléma.

Szerintem ott rontottad el, hogy ez a helyzet már majdnem egy éve tart, és túl későn sokalltál be. Az első, vagy második alkalom után kellett volna a sarkadra állnod és közölnöd kerek-perec, hogy neked ez sok, nem akarsz hétvégén más gyerekeivel foglalkozni. Így, hogy majdnem egy évig hagytad, még nehezebb lesz megoldani a dolgot.

Elsősorban beszélj a pároddal, és közöld vele, hogy ez így nem mehet tovább, az pedig külön rosszul esett neked, hogy nem támogatott a vitában. (Bár az is lehet, hogy a testvérével épp azt próbálja megbeszélni, hogy ne legyenek nálatok annyit a gyerekek.) Aztán én a helyedben összehívnék egy kedves családi négyest - te, párod, testvére, és a nő - és előttük kimondanám, hogy mi a problémám, és ha ennyire primitívek, hogy ezt nem értik meg, akkor tudnám sajnálni. Azt semmiképp sem hagynám, hogy más, tulajdonképp vadidegen emberek osszák be az időmet, és hogy egy szívességgel ennyire visszaéljenek!


Vagy, ha szeretnél egy sokkolóbb verziót: közöld, hogy ha továbbra is azt akarják, hogy pesztráld a gyerekeket, akkor pénzt fogsz érte kérni. (És kérj is érte...)

2011. dec. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Eleinte csak havonta voltak itt, vagy még ritkábban, az belefért, szívesen segítettünk. Mostanra sokalltam be, mert újabban (kb. 2 hónapja) minden hétvégén itt vannak, nagyon ritka, amikor nem. De igazad van, köszönöm, hogy írtál!
2011. dec. 4. 23:55
 15/17 anonim ***** válasza:

Mivel a párod nem tesz semmit, hanem mindent rád hagy, szerintem itt az ideje, hogy szakíts vele és keress egy másik kapcsolatot. Nem kell itt őrlüdni sehova sem. Ha nem éll ki melletted, csak laépít, sunyít, lepasszolja a felelősséget, akkor milyen apa lesz belőle? Később mi várjató ilyen kapcsolatban? Ha már most ennnyire erősen és durván rád telepszenek a kedves testvér pereputtyai, akkor mi lesz a tieiddel? Hol lesz azoknak helyük? Vagy te lesezl a jóbalek, aki MINDENT a hátára vesz?


Én csomagolnék és mennék, nem szó nélkül, mert előtte megmondanám a véleményemet, hogy miért szakítok, de biztos, hogy szakítanék, amíg lehet. Márpedig te még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy teljesen új lappal új életet kezdhess egy másik ember - egy sokksl jobb ember - oldalán.

2011. dec. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon komolyan meg kéne beszélned az ominózus anyukával. Nem vagy ingyen bébiszitter, sem pedig terézanyu, végképp nem kötelességed az ő gyerekeit "nevelni" csak azért, mert tanár vagy...

1-2 hétvége belefér, de az összes, az már sok!

2011. dec. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
#15: Igen, én is félek belegondolni, hogy mi lenne, ha volna egy kisbabám, mert az biztos, hogy nem szívesen hagynám, hogy a nagyobbik gyerek a közelében legyen. A párom nem sunyít, lapít, egyszerűen nem szokott veszekedni, vitatkozni. Neki is mindenről és mindenkiről megvan a véleménye csak épp nem mondja el rajtam kívül nagyjából senkinek. Tehát, ha pl. engem szid a testvére, végighallgatja, nem mond rá semmit, legfeljebb kikéri a stílust, ha olyan, vagy ott hagyja, ha nem bírja hallgatni, de nem vitatkozik vele, mert nem látja értelmét. És ebben igaza is van, mert nagyon fafejű a bátyja, mint akit felhúztak: csak mondja, mondja, mondja... A hülyeséget. Ma megbeszéljük a dolgot, ha hazaér. Régóta fontolgatjuk, hogy átköltözünk a szomszéd városba (32 km), mindketten ott dolgozunk, a családjaink miatt maradtunk - eddig. Szerintem aktuális a csomagolás, dec. 31-gyel úgyis lejár az albérletünk szerződése. Köszönöm, hogy válaszoltatok!
2011. dec. 5. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!