Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszom, vagy csak...

Jogosan haragszom, vagy csak eltúlzom?

Figyelt kérdés
Az élettársamat meghívták Anyuék Karácsonyra hozzánk vidékre. A párom mégis inkább a saját családját választja, ahol mindennaposak a viták, állandó ordibálás, veszekedés megy, a családi békének még a látszata sincs meg. Mellesleg a párom 30 éves, több mint két éve együtt élünk. Nagyon mérges vagyok most.
2011. dec. 5. 17:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom, azért haragszol, hogy mi a csudának megy oda, ahol úgyis csak a marakodás megy egész nap... Hát, ezen nem csodálkozom. De azért ne haragudj rá. Ha neki ez a jó, hát menjen oda! De azért ne hagyjátok annyiban a dolgot, beszéld meg a szüleiddel, hogy jövőre hívják meg újra, és utána is, egészen addig, amíg be nem adja a derekát, és el nem megy hozzátok. Előbb-utóbb csak sikerül...
2011. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
11%
Főzzél egy finom vacsorát és ha jóllakott, akkor hozd fel a problémát. Talán teli hassal megérti. Helyedben én is megsértődnék. Hogyan gondolja, hogy ő az anyjánál, te meg a szüleidnél ünnepeltek? Jézusom micsoda kapcsolat a tiétek? Állj a sarkadra.ne hagyd ennyiben, mert ez azt jelenti, hogy neki fontosabb a szülei, mint te. Azaz még nem vált le róluk. Pedig felnőtt embernek tudnia kellene, hogy kihez tartozik. Ezért nem igen díjazom az együttélést.Az olyan se bent se kint állapot.Szülők is biztosan úgy vannak vele, hogy tart ameddig tart. Nem tekintenek családtagnak
2011. dec. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
46%
Azért nem kell leírni a kérdező párját, azt még nem tudjuk, a közös (kettesben eltöltött) szentestének mi az akadálya. Ha a kérdező ragaszkodik ahhoz, hogy ő otthon karácsonyozzon, akkor a párját sem lehet elmarasztalni emiatt csupán azért, mert az ő családja olyan, amilyen. Jó eséllyel attól még ő szereti őket.
2011. dec. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem kettesben töltenénk a Karácsonyt, hanem vidéken a szüleimmel.
2011. dec. 5. 17:35
 15/21 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Ezért kérdeztem, hogy a kettesben való karácsonyozással mi a probléma. Az egy jó kompromisszum lenne. Persze csak szentese, utána lehet családot látogatni.
2011. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%
Én is csak azt tudom mondani, hogy a saját családját választani természetes dolog. Az egy külön szoc problem, hogy milyen az ő családja - ettől függetlenül ő így szereti őket... nem túlzod el, de nem is haragszol jogosan. Egyszerűen csak sz@rul érintett most téged ez, ennyi... de ettől függetlenül: 30 évesen is szeretheti a családját, úgy, ahogy vannak.
2011. dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
30%

"túl nagy a távolság a két család között"

Mekkora lehet a távolság? Mi laktunk x helyen, kb 150km-t mentünk egyik szülőhöz, onnan 150km-t másik szülőhöz és utána 150km-t vissza x-be az egyik karácsonykor.


Mindkét helyen akadt elég veszekedés, de akkor is a család az család.


Szerintem nem jogosan haragszol, találjatok kompromisszumot. Mi pl karácsony előtt mentünk egyik helyre és 26-án át a másikra, de a szilvesztert már kettesben töltöttünk.

2011. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%
Istenem. Szerintem nem haragszol jogosan, Ők a családja, én is Őket választanám, akár mekkorák a viták is. Az aki pedig azt írta, hogy így Ő megérti a kérdezőt, hiszen a párja családja nem hívta meg magához, azt végképp nem értem. Attól, hogy a családom nem szereti a páromat, nekem ellen kell szegülnöm a családomnak és csak azért is a másik családhoz kell mennem?
2011. dec. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem, nem a másik családhoz kell mennie, hanem a társával lenne a helye Karácsonykor, ha a családja nem fogadja őt el, nekik a szentestét kettesben kellene tölteni.
2011. dec. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

szóval az természetes dolog, hogy te a szüleiddel töltöd a karácsonyt, rá ugyanezért viszont haragszol. hmm..., lássuk csak, jogos-e...


már sokan írták, habár nem reagáltál rá, de szerintem is az a legjobb megoldás az esetetekben, ha szenteste kettesben maradtok, utána pedig ki-ki megy a saját családjához

2011. dec. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!