Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire zavar, ha a párod...

Mennyire zavar, ha a párod több időt van a munkahelyén mint veled?

Figyelt kérdés

Nálunk 10-12 órát dolgozik/nap, mi meg alig találkozunk heti 3-szor vagy csak a 7végéken. Engem csak most 4 év után kezdett kicsit zavarni és aggódom.


Te hogy lennél ezzel? Munkahelyváltásra ösztönöznéd (ebben a mai világban)!? Vagy megbékélnél vele?

Vagy odaköltöznél hozzá, úgy hogy tudod napi 10 órát egyedül vagy az üres lakásban?(Én még tanulok fősulin...)

Kezd sokszor nagyon hiányozni, és zavarni.

Mit tennél????


2011. dec. 5. 22:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos azt kell h mondjam az elet rendje. Latszik h meg tanulsz es um a tojashej a kis popodon es rozsaszin kodoket latsz. Sajnos az elet nem abbol all, h allandoan egymassal vagyunk es kez a kezben megyunk mindenhova, mert penzt is kell keresni es abbol fent kell tartani magunkat. Foiskolai vegzettseggel, ha a szakmadban szeretnel dolgozni, akkor kb ennyi idot min el fogsz tolteni a munkahelyeden ha nem tobbet. Vagy feleslegesen csucsulsz az iskolapadban es vesztegeted az idodet.


Itt a munkaido 7.30 ora + 1 ora ebedido. Van olyan allam ahol a napi munkaido 8 ora + 1 ora ebedido. Ebedido nem bele epitve van, mint Mo-n volt 10 eve mikor meg otthon dolgoztam, most enm tudom h van. Ha mar ezt osszeadom min 8.30-9 orat a melohelyeden vagy. Plussz az utazas. Nekem 1 ora be a csucsban es 1 ora haza. sokszor kezdek 9-9.30kor h ne a csucsban kelljen mennem igy lefaragom az utiranyt 40 percre egy iranyba. Tehat ha nem tudnek keson kezdeni akkor 10.30-11 orat dolgoznek effective. Es mivel en is fosulit es egyetemet vegeztem, igy 15 eves gyaksival a hatam mogott kinottem magam vezetoi pozicioba. Es el kell h mondjam sajna a munakidom nagyon sokszor nem annyira szol amennyire szerzodtem. A szoveg ezert fizetnek olyan jol, ezert van ceges kocsim, laptop, mobil etc... Sokszor otthonrol jelentkezem be a ceges serverre es ejjel dolgozom mikor csalad alszik. mert a munkanak hataridore keszen kell lennie. Mese nincs.


Sok valasztasom nincs. Otthon nem szeretnek ulni es csak haztartassal foglalkozni, mert nem ezert tanultam. Alacsonyabb beosztast sem szeretnek, fele fizetesert, minusz juttatasok, mert nem ezert tanultam.

A celom kifizetni a lakashitelt es sajat vallalkozas, h faragjak a munakidombol.

Viszont jelenlegi fizubol sok mindent meg tudunk engedni.

Tehat ki mit valaszt.

El kell fogadni ma mar a cegek lean structure-ral dolgoznak, tehat ki van szamitva neccesen a fejkvota. Ha vki szabin van nem vesznek fel idenymunkast, hanem kollega csinlaja a masik munkajat. Nincs mar titkarno, aki kavet foz, meg bejegyzi a meetingeim, meg felveszi a telefont, meg lefuzi az adatokat. ezt a poziciot megszuntettuk, igy a felso vezetok csinald magad akcioaban mikor epp van egy kis idejuk megcsinaljak. Ez van. Nesze neked mai vilag....

2011. dec. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
6%

Jaj kérdező a pénz nem a fán terem és a gyereknek pelus, tápszer, fütött lakás kell.

Türjél mihez kezdenél a párod által megkereset pénz nélkül.

Nem könyű egyedül egy gyerekkel.

Van saját kereseted akkor nyavajogj.

2011. dec. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
56%

Nem zavar,mert itt dolgozik tőlem 3 méterre,igy napi 24 órát együtt vagyunk (igen,működik,régóta)


viszont neked válasz: menj el te is dolgozni és megtudod...jah, suliba jársz...képzel,én is,nem is bölcsészre,mégis megy suli+meló+párkapcsolat együtt

2011. dec. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az én párom is napi 10-12 órát dolgozik, hazajön jobb esetben délután 4kor, ha nem akkor fél6 körül.

De vagyok annyira felnőtt, hogy eltudjam fogadni, mivel a pénzt nem dobálják úton útfélen, és valamiből meg kell élni, gyereket pedig nem akarok úgy vállalni, hogy nincs biztos munkahelye.

Szóval fogadd el, ez van! Örülj, hogy van munkahelye. De elég érdekes, hogy 4 év után zavar téged....

2011. dec. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az én párom elmegy 9-kor és aznap már nem is látom, mert amikorra hazaér a munkájából mi már alszunk a gyerekkel. Szakácsként dolgozik, és mire bezár az étterem és elkészülnek mindenNel, bizony már javában másnap éjjel 2 óra körül jár....

2 napot dolgozik, 2-t itthon van, de amikor pihenős akkor délelőtt nem látom (mert nem is akarom zavarni), mert alszik--muszáj kipihennie az előző napok hajtását. Délután ő is intézi a dolgait, én is. Vacsorára szoktunk együtt lenni ha szabadnapos, és utána.

És dolgozik hétvégéken is, pl. aug.-i tüzijátékot mióta ismerem (7 éve) nem láttunk együtt, mert akkor ugye a munkahelyén hajtás van, mindenkit berendelnek, ő dolgozik én meg a gyerkőccel kettesben vagy a barátnőmmel és fiával 4-esben megyünk mindig megnézni. Olyan hogy családilag kivonulni mint mások, az elképzelhetetlen számunkra.

Én elfogadtam, tudtam hogy ezzel jár ha együtt fogunk élni. Egyáltalán nem zavar, végülis mit tudnék csinálni ha zavarna is? Szeretem, a munkája nem lehet ok arra hogy elhagyjam!


Muszáj megbékélned vele, mert nem kötelezheted arra hogy miattad feladja a munkahelyét, csak hogy több időt töltsetek együtt.

2011. dec. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Te tanulgatsz, a pasid meg keményen dolgozik.

Gondolom, hogy a 4 év alatt elég sokat költött rád a keresetéből.

Nincsen ez ellen is valamilyen kifogásod??

Vagy a pénz az jól jön?!


Ha meg majd egyszer nem csak úgy kapod a pénzt, hanem majd dolgoznod is kell érte, valószínű, hogy még kevesebb időtök lesz egymásra.

2011. dec. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

1. sokan félreértették a kérdésemet, sajnos...

2. honnan tudjátok hogy nem 25, 30, 35 éves vagyok?

3. dolgoztam már én is 3-4 műszakban, több helyen is, nem csak ülök a valagamon, de jelenleg nem tudok elmenni dolgozni, mert másik városba kell sokat átutaznom suli miatt, de néha van alkalmi melóm...

4. itt a hiányérzetről van szó, hogy alig látom heti pár órát, nem a Pénzről!

5. sosem kellett eltartania, volt hogy én tartottam el őt!

6. én a véleményeteket kértem NEM a kritizálásotokat!

7. mindenki magából indul ki, és :)

8. köszönöm az együtt érző hozzászólásokat! :)

2011. dec. 6. 13:40
 18/20 anonim ***** válasza:

4 év után kezdett zavarni? Nem valami más zavar, de abba nem szeretnél belekötni, inkább ez?

Reggel 7.15-kor megy, este 7-kor ér haza, van egy kisfiunk, mégis van időnk romantikára, filmnézésre, beszélgetni, stb.

2011. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nos. A te érettségedtől is függ.

Az én párom vendéglátós. 12 órákat húzott le, délelőtt 10-től este 10-ig. Azzal még semmi gond nem volt. De csak utána jött a fekete leves. Munkahelyet szeretett volna váltani. Volt olyan, hogy három melóhelye is volt, heti 7 napból 7-et végigdolgozott. Itt már kezdődtek a bajok. Utána, miután váltott, jöttek a 14 órázások. Nehezen viseltem el, Ő hulla fáradt volt. Nehezen értettem meg a dolgot, hogy miért teszi.... De sikerült az, amiért ezt csinálta. Most már délelőttös munkája van. Reggel hatra megy, de valamikor bent van este hatig...

Csak azért írtam le, hogy másnál is van ilyen helyzet. Amikor összejöttem vele, tisztában voltam vele, hogy sokat dolgozik. De megvagyunk, mind a ketten szeretjük egymást, s ez a lényeg.

A kérdés, hogy el tudod-e fogadni, hogy ennyit dolgozik? Gondolj bele, ha nem, miért nem? Ne légy önző! Ebbe a hibába sajnos beleestem. Azért dolgozik, hogy meg tudjon élni, s későbbiekben ez kettőtökre szól. Ha meg nem tudod elfogadni, akkor hagyd békén. Találni fog majd olyat, aki ezért megbecsüli.

Ha ezért piszkálod, nem lesz jó vége. Tapasztalatból írom.

2011. dec. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az érzelmi része: nos, nem könnyű kibírni, de el kell fogadni. Amikor velem van, feledteti, hogy olyan sokat nincsen itthon. Most már máshogy látom a dolgokat. Sajnos volt miből tanulni.
2011. dec. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!