Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert szidjak allandoan a nok...

Miert szidjak allandoan a nok az anyosukat? Birtoklasi vagy? Feltekenyseg? Vagy csak dacbol?

Figyelt kérdés

Minden nap olvasom az anyosokkal kapcsolatos mocskolodasokat, amik nagy tobbsegeben aprosagokbol szovodnek. Miert bajuk a felesegeknek,h az anyosuk segiteni szeretne (ha a maga modjan is), vagy erdekolodik a fia felol? En szerintem ezeknek a nagy tobbsege a felesegek altal krealt problemak.

En tisztelem es szeretem a parom es sosem mondanek, vagy tennek semmi rosszat az anyukaja ellen, mindamellet,h nem vagyunk `rokonlelkek`.


2009. máj. 15. 16:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem attól hogy valaki anyós nem engedhet meg mindent magának!Mi most fasírtba vagyunk az anyósommal.Teljesen mindegy hogy melyikőnk kezdte az egészet,de amíg velem a saját szüleim nem ordítoztak úgy neki semmi joga üvöltözni velem.Nem vagyok már egy pisis gyerek hogy ne értsem meg kiabálás nélkül is ha baja van velem.
2009. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%

Szóval szerinted minden anyós-meny probléma a meny ok nélküli koholmánya?

A mi szakításunkban az exanyósom keze tövig benne volt.

Ő akarta megszervezni az esküvőnket és meghívni olyan embereket,akiket én még sose láttam,dehát az unokatestvére exbarátnőjét muszály és a többi.....!

Az otthonomra azt mondta az egy luk,ott nem lehet gyereket nevelni,azóta is itt élek vele 60 nmen és elég jól boldogulok.

Meggyőzte a fiát,hogy a kettőnk jövedelméből nem lehet megélni,szóval azóta a saját fizumból nevelem a gyereket és lám még így is megy.

Szította a veszekedést,nem volt hajlandó feljönni hozzánk,elvárta,hogy a 2 hetes babával mi menjünk hozzájuk.

Néhány "apróság".

Szóval hidd el,nincsenek véletlenül az anyósszidások.

Bár én nem szidom már,egyszerűen "szakítottunk"!!!

2009. máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Én kedvelem az anyósomat, annak ellenére, hogy néha nálam is kiveri a biztosítékot néhány dologgal. Pl. amikor a mi pénzünket akarja beosztani helyettünk, vagy amikor a hasamba beszéli a gyereket, és nehezen érti meg, hogy a betegségem miatt nem jön össze a baba és nem azért, hogy neki ne legyen unokája.

Mesélek neki, őszinte vagyok, megbeszélünk dolgokat, és annak ellenére, hogy sok mindent másképp látunk, még a hat év alatt egyszer sem kellett még hangosabban sem beszélnem vele. Inkább meghallgatom amit mondd, aztán a párommal döntünk. Szerencsére, a férjem is ismeri az anyja hibáit, és gyakran ő szól rá, ha elszalad a mamával a paci...

A legnagyobb baj azokkal a mamákkal és szülőkkel van, akik nehezen tűrik, ha a gyerek elkezdi nyiszálni a köldökzsinót egy "másik nő" miatt. Pedig a leválás törvényszerű és természetes.

2009. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

En azt gondolom,h csak azzal viselkednek igy,aki hagyja magat. En nem hiszem,h anyos tehetne egy esetleges szakitasrol, mert az leginkabb 2 emberen mulik. Valahonnan meg kell tudnia a maganeletetek reszleteit, kulonben hogy avatkozna bele es itt van a legnagyobb hiba, h sok feleseg be is avatja az anyost,mert az elejen szeretnenek bevagodni,aztan at esnek a lo tulso oldalara.

A kiabalas tenyleg durva, de mibol jott ez?

2009. máj. 15. 17:34
 5/32 A kérdező kommentje:

Masodik valaszolonak: Nagyon sajnalom ami veled tortent, de nem gondolod,h ez a ferjed hibaja? Egy joerzesu,szereto apa tamogatja a csaladjat anyagilag es nem varja el a nejetol,h o egyedul gondoskodjon rola.

Vagy ha a `mama` nem akar latogatoba jonni, apa miert nem all a sarkara es mondja meg,h `mama draga, a gyerek tul pici meg nem szivesen vinnenk ki, ha ez utan is ellenkezne,akkor mondana,1h rendben, nem gond, amint elerkezettnek latjuk az idot, mar visszuk is`.

2009. máj. 15. 17:41
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

2. voltam.

Mi még csak együtt sem éltünk,mert az a "luk",vagyis az én otthonom nem volt méltó!A gyerektartást megfizeti a mai napig és foglalkozik is a kicsivel,nem ez volt a téma.

Egyszerűen csak sikerült bemagyarázni a fiának,hogy én úgyis belebukok a terveimbe és akkor jöhet majd ő hófehér lovon és elrendezhetik az én életemet is,a kicsiét is úgy,ahogy ők azt jónak látják.

Az expáromnak tényleg a sarkára kellett volna állnia,de ő inkább anyának hitt.Amit én elmagyaráztam neki hosszú órák alatt,hogy mik a terveim,hogy kellene csinálni,azt anyuci 5 perc alatt lefitymálta és ő inkább neki hitt,mondván ő az anya,ő az érettebb,biztosan jobban tudja.

Hát nem tudta.

Ennek több,mint 4 éve és köszönöm szépen jól élünk.

Most már exanyós is bánja,mert látja,hogy a fia még mindig jönne és szerelmes és nem találja a helyét,és ez azért van mert belenevelte,hogy majd anyuci elrendezi,mert anyuci úgyis jobban tudja.

Hidd el,hogy vannak hárpia anyósok én kikaptam!!!

2009. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
95%
Az én anyósomat (szegény meghalt két éve) annyira nem érdekelte az életünk, megis mondta, hogy öreg ő már ahhoz, hogy jöjjön hozzánk, ő nem szeret főzni, stb. Így aztán mindig mi mentünk amikor akartunk, karácsonykor és húsvétkor kajáltunk nála csak, és egészen jól működött a kapcsolatunk. Sosem szidtam és kritizáltam a férjemnek, mert neki mégiscsak az anyja, ráadásul hamar rájöttem, hogy nekem ad mindig igazat, és képes lehordani az édesanyját bármilyen ügyben, így a barátnőimmel dumcsiztunk anyós ügyben. A gyerkőcünket mindig elvittük hozzá, sosem beszéltem a lányommal úgy, hogy lehetőleg utálja meg a nagymamit. Persze, ha felszívtam volna magam, tudtam volna frankó háborút kirobbantani én is. De nekem így volt jó.
2009. máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Az utolsoval ertek egyet 100%-osan !!!(ennak ellenre mindekit felpontoztam, mert erdekel az allaspontotok).
2009. máj. 15. 18:22
 9/32 anonim ***** válasza:
95%

Anyós vagyok.Volt már néha komoly nézeteltérésünk de én mindig azt néztem hogy a gyerekemnek mi a legjobb !!!

Így mindig megoldodott a helyzet.

2009. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező: házas vagy? Van anyósod? Sanda gyanúm, hogy vagy nincs vagy minimum 100 km-re él tőled :)

Amúgy a anyós-problémák nagy része abból indul ki, hogy anyuka nem akarja elengedni a kicsi fiát és nem hiszi el, hogy már felnőtt férfi és nem 5 éves gyerek. anyósommal jól elvagyok, bár a szomszédban lakik, szerencsére a párom tesóival több gondja van így nem minket nyektet. DE! Nekünk is voltak problémáink: szó szerint el kellett venni tőle a lakáskulcsunkat, mert átjött, pakolt, és elvitt dolgokat. Hiába mondtuk százszor nem használt. Van, hogy neki áll füvet nyírni a két napja levágott füvön és nem ehet neki megmondani, hogy hagyja...ilyenkor inkább ráhagyom, ha neki ez kell, hogy a 40 fokban masírozzon a napon... de a párom a mai napig, akár ha szálka megy az ujjába, rohan anyucihoz...vannak olyan felseségek, akik ezeket a dolgokat kevésbé tolerálják, és ha ez egy macerásabb anyóssal párosul, akkor robban :)

2009. máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!