Mi a bajuk velem?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és zsidó. Ha bárhova elmegyek bulizni stb. és ha ez kiderül akkor egyszerűen már szóba se állnak velem. A suliba ugyanez megy. Nem csak a suliba, mindenhol. Nincsenek barátaim se senkim. Magányos vagyok. Mindenkivel kedves vagyok mégis ez van. Miért?
2011. dec. 7. 21:18
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
86%

Most elképzeltem....

"Sziasztok, Géza vagyok, zsidó."

2011. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Ide vezet az, amikor egy nép bizonyos tagjai miatt az egész népet megbélyegzik. Van erre kifejezés, kollektív bűnösség. De egy másik kifejezés, azaz a kettős mérce miatt a buta emberek nem értik meg, hogy nem lehet azt mondani, hogy a zsidók kollektív bűnössége igaz, miközben a szlovákok, szerbek által a magyarokra sütött kollektív bűnösség hazugság.

A kérdésre pedig az a válasz, hogy a népszerűség és mások véleménye nagyon fontos az embereknek. Ha valakikről elterjed az, hogy ciki vele barátkozni, akkor nem is nagyon fognak vele barátkozni.

2011. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
56%

"De amikor a zsidók így kihasználják az egész világot,nos én is egy kalap alá veszem őket.."

A magyarokról Ausztriában pedig azt gondolják, hogy tolvajok. Akkor ezek szerint jogos, hogy minden magyarról azt gondolják, hogy tolvajok?

2011. dec. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 bánomisén ***** válasza:
94%

Kérdező, ha egy kis faluban élsz, akkor az a kis falu már régesrég tudja, hogy zsidó vagy, ugyanis akkor a szüleid is azok. Vagy legalábbis az egyik. Nem kell ahhoz elmondanod senkinek, és akkor nem csak most jelentkezett volna ez a gondod, hanem apró korod óta.

Szerintem feltettél egy fake kérdést, hogy felizgasd vele az álmosodó tömeget és egymás torkának essenek.

Menj inkább aludni és ne csináld a feszkót ilyen fölösleges és kitalált kérdésekkel.

2011. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:

Engem nem érdekel, ha rendes jó fej, akkor hol nem szarom le, hogy milyen etnikumú/bőrszínű/vallású?!

Egyszerűen csak szar emberekkel vagy körülvéve: költözz el... A mi baráti körünkben is van egy zsidó srác, de hatalmas arc és senkit nem zavar, hogy zsidó. A párom meg holland. Naés?

2011. dec. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
63%

Kis faluban tökmindegy, hogy zsidó vagy-e, ha egyszer a közvélemény megbélyegzett, akkor gyakorlatilag esélytelen vagy.

Költözz el, amint tudsz!

2011. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Most költöztünk ide. Apa halála miatt..
2011. dec. 7. 21:36
 18/30 anonim ***** válasza:
54%
Mert ostobák. Én biztosan nem ilyesmiért fordítanék hátat neked.
2011. dec. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 bánomisén ***** válasza:

Ja! Akkor már értem.

Marad az, hogy akinek még nem mondtad el, annak ne is mondd, hogy zsidó vagy.

Egyébként akármilyen kis falu is, akkor is többféle ember él ott, biztosan akad, akinek nincsenek ilyen ostoba előítéletei.

2011. dec. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
59%

Én már csak azt nem értem, hogy jön ehhez a kérdéshez a bőrszín... na de mindegy.

Szerintem az sem megoldás, ha a bunkó emberek miatt nem vállalod az identitásodat... inkább csak később oszd meg velük, mikor már bizalmi kapcsolatban vagytok.

2011. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!