Antus kérdése:

Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Együtt élek a párom szüleivel, külön házrészben. Van egy 1,5 éves lányunk. Első unoka. Nagyon rendes anyósom van,tanult,kicsit okoskodó. Próbál semmibe sem beleszólni, ezt ki is jelentette, hogy csak magamra hallgassak, és ne törődjek senkivel. Max. tanácsot adhatnak mások...de néha néha ő is odaszólogat, aztán annyival lerendezi, hogy nehogy már komolyan vedd, csak vicceltem. Pl.:

1. már megint milyen egészségeset eszel babuci (lányom)? Sültkrumplit?

2. Kiváncsi lennék mennyi cukor van abba a közérti tejberizsben, nekem biztos összeragadna tőle a szám.

Továbbá napjában többször is átmegyünk hozzá, és minden alkalommal, mikor visszajövünk így zajlik: pápá babuci, na,integess már, akkor puszit dobjál, na, pápá, és napjában többször. Az agyamra megy. A párom már egyszer mondta neki, hogy csak ide megyünk a szomszédba, fejezd már be. "Jó, de szeretek tőle elköszönni"-jött a válasz. Tudom, hogy ezek apró gondok, de úgy odamondanám neki, hogy miért kell ezerszer elköszönni? Igenis finom, amit adok neki stb. Mondjam neki, vagy csendben fogadjam el,hogy ő ilyen?


2011. dec. 10. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha zavar, akkor mondd meg. Ha annyit mondasz, hogy finom az a tejberizs, attól még nem sértődhet meg. Gondolom nem tettél némasági fogadalmat:)

Bárcsak az én exanyósom lett volna fele ennyire kedves velem! :D


24/n

2011. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, túlreagálod.
2011. dec. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túlreagálod.

Ami intő jel! Ha ennyi már zavar, mi lesz ebből?

Én mindig is azt az elvet vallottam, hogy nem egészséges a szülőkkel még csak "egy utcában" sem lakni!

2011. dec. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szeeintem ez nem annyira tragikus, tojd le, majd elunja a pápázást is, vagy ha nem, hát majd felnő az a gyerek egyszer és ő fogja majd leállitani :D
2011. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon túlreagálod, ez nem is probléma. Más a 2 kezét összetenné, ha ennyi baja lenne csak.
2011. dec. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Túlreagálod mért baj hogy elköszön legalább a kicsi is megérti hogy külön éltek hiába éltek közel,

A kajában is igaza van mért kell már most cukros meg olajban sült dolgokra szoktatni.

2011. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Gondoltam, hogy én vagyok túl érzékeny! Lehet az is baj, hogy sosem kapcsolódom ki (1,5 Éve) és kezdek bekattanni, és már minden apróság zavar. Meg az is zavar, hogy ha anyukám mondana ilyeneket, akkor simán megmondanám, hogy én hogy gondolom,mert vagyunk olyan viszonyban, és ő nagyon laza, de neki nem. Nem akarok konfliktust. (krumplit azért adok neki, mert megállt a hízása, 1,5 évesen 7,7 kg, és főzeléket nem eszik, és azt legalább szereti. De nem adok neki gyakran. De azóta megoldódott az étkezése. Vashiányos volt. Most már jobb az étvágya, és mást is megeszik.)

Akkor próbálom nem bántón lekezelni, és főleg gyakrabban kikapcsolódni. Köszönöm!

2011. dec. 11. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!