Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tűrjék a szülők 23...

Golden Gate kérdése:

Meddig tűrjék a szülők 23 éves fiuk viselkedését? Mit tudnátok megbocsátani?

Figyelt kérdés

23 éves a fiunk, akinek minden tőlünk telhetőt megadtunk, erőnkön felül is. Még nappalis megint (felnőtt OKJ oktatás keretében), de sokszor nincs kedve bemenni az órákra, rendszeresen lóg, gyakran füvezik. Érettségi óta már ezen kívül két képzésre befizettük, amiből az egyiket nem végezte el (közben nem dolgozott, pedig csak szombaton volt tanítás), a másikat elvégezte, de az ott felkínált plusz végzettségre már nem fizette be a 40000 Ft-os vizsgadíjat (amit tőlünk megkapott, de elköltötte), egy évet pedig végig lustálkodott (sem nem dolgozott, sem nem járt sehová tanulni. Most az utolsó csepp – számomra – az, hogy folyamatosan megdézsmálta a családi kasszát (egy hónap alatt a férjem szinte egész fizetését ellopta), közben pedig olyan kedves volt velünk, hogy el sem akartam hinni, hogy ő tette ezt! Mostanra már beláttam, hogy ő lopta el az összes családi ékszerünket, olyan emlékeket, amiket Édesanyámtól pld érettségimre vagy diplomaosztásra kaptam (azaz pótolhatatlanok!)

Anyagilag pedig végig támogattuk, még a havi edzéspénzét is kifizetjük – többek között.


Tudom, hogy nem találja a helyét a világban, depressziós, de meddig tűrnétek, amikor mi, a szülők keményen dolgozunk, hogy fent tudjunk maradni? Mit fizettetnétek vele vissza, ha ezt a végzettséget sem szerzi meg? (Kérdés, hogy miből és mikor tudna fizetni?)

És ez az egész leginkább a fájdalom érzéséről szól számomra, hiszen igaz szeretetben neveltük.


2011. dec. 11. 16:47
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
65%
Az én 23 éves tesóm nem dolgozik nem tanul nem csinál itthon semmit anyám mégis folyamatosan tomi pénzel meg o a jó gyerek. Van aki már rég kivágta volna
2011. dec. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
85%
Ez az igaz szeretet nekem mindig olyan furcsa, a mi csaladunk nem volt olyan tokeletes,mint a tietek, szeretet talan volt,de igaz szeretet...max anyum reszerol,apum rank se nezett,igaz egesznap dolgozott, hetvegente meg max ivott, viszont azt lattuk,hogy az adot rendszeresen fizeti akkor is, ha cserebe nelkulozni kell,hogy feketemunkat nem vallal el,ezert mi se tennenk. Sose utottek meg egymast,ezert mi se tennenk, lattuk, hogy bar vegzettseguk nem tul magas, bizony kesobb a vallalkozassal tobbszoroset kerestek egy diplomas fizetesnek,de ehhez elotte sokat kellett nelkulozni. Egy egyszer sem mondtak el, tudtuk magunktol,muszaj egy jo diplomat szereznunk,igy nekunk konnyebb lesz megteremteni a kezdotoket mindenhez,mint nekik. Viszont lattuk,hogy a valodi sikert nem a papir,hanem az esszeru gondolkodas hozza meg. Sose mertunk volna egy fillert se ellopni, es cseppet se vagyok alszent. Ebbol remelem lejon,amit mondani akartam....
2011. dec. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
60%
2. vagyok,gondoltam leirom,mielott valaki belem kot,hogy ne az eletem meselgessem, ezt egy tukornek szantam. Termeszetesen nem csak a szulon mulik milyen lesz a gyerek,de javareszt igen. Es szerintem a problema itt csaladon belul kezdodik. 2evig en se tanultam sehol,kiveve otton,de ott rengeteget,amig fel nem vettek az orvosira, meg se mondtak soha,hogy csak otthon logok. Lehet a te fiad tenyleg log,de honnan veszi hozza a batorsagot? Engem sose vertek volna meg,de meg se mertem volna soha logni, mert valahogy belem ivodott,hogy nem szabad,feltelezem pici korombol hoztam az alapokat. Nekem mindig olyan furcsa,ahol ilyen problemas gyerek van. Hogy alakulhat ez egyaltaln ki...
2011. dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
80%

Ti is hibásak vagytok, mert túl engedékenyek vagytok hozzá. Én mostantól nem pénzelném, és ultimátumot adnék: 1 hónapja van munkát találni, vagy takarodhat otthonról.

Jó érzés lehet nektek, gondolom, hogy a tőletek kapott zsebpénzből füvet vesz...

2011. dec. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj,hogy ezt írom,de nekem is van 2 hasonló korú fiam.Ez nem szeretet,hanem majomszeretet,ahol a pénz dominál.

Én leülnék vele beszélni,hogy hogy képzeli tovább.Mert én úgy,hogy elmegy dolgozni,és ha tanulni akar,azt vagy valami esti,vagy levelező szakon befejezi,amit Ő fizet és van 2 hónapja,hogy munkát találjon,és havi 30000-et kell hazaadni.A pénzt,az értékeket elzárnám.Nem is értem,rájöttök,hogy lop és nem történik semmi.

Ha nincs változás,én összepakolnám a ruháját,hogy mehet albérletet keresni.Nem a számítógépet,meg a többi kütyüt,hanem a ruháját.A depressziót meg felejtsd el,ez nem az,hanem zsarolás.

2011. dec. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
78%
Amíg nincs rászorulva h pénzt keressen addig nem is fog dolgozni. Van olyan gyerek akiben megvan a tudat h nem élhet orokké a szulok nyakán, de az ienekben nincs. Tudod h tanítja a madár repulni a fiókát? Hát hajrá!
2011. dec. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos nem türhetsz tovább, eleget tettétek. Az a tapasztalatom, hogy az ilyenen nem lehet segíteni, ezt a lopást, munkakerülést, züllést nem fogja abba hagyni, ha ti simitgatjátok neki az útját, Ö csak tovább rombol, ti meg rámentek. Nekem van egy ilyen bátyám. Anyámat sírba viszi, mindenét elvette, felélte, eladta, de 2 évtizede nem dolgozik...borzasztó. Mi már ezen nem tudunk segíteni, Ö kell élje a saját életét. Szerintem te is rá kell bízd az életét, ha kell sajnos kitagadd, (hadd gondolkodjon el hová vezet az az egész), és reménykedj, hogy valamitöl észhez tér majd.:( Kitartást!
2011. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
68%
Igen.. kapjon 1 hónapot munkakeresésre, bármilyen munkára, ha nem talál/keres akkor pedig el kell küldeni otthonról. Vagy nem elküldeni, hanem semmilyen pénzt sem adni neki stb.. én már kivágtam volna
2011. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
53%

szerintem is azért depressziós mert ráér annak lenni .

Mindjárt elmúlna ha kitennétek a szűrét és a saját lábán kellene megállni.Szerintem is legyél következetes ,egy ultimátum vele szemben nem ártana ,vagy tanul,vagy dolgozik.Maradhat otthon de segítsen,ne csak a kasszába hanem a házimunkában is.

Pénzt,ékszert stb ,el kell zárni egy széfbe.(sajnos)

2011. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
68%

Most nem igazán tudom,hogy mit vársz tőlünk,itteni válaszadóktól.

A fiad lógása számomra azt mutatja,hogy 1. nem egyenes jellem(ezt mutatja a saját szülei meglopása is)2.szeret élősködni rajtatok,kihasználni benneteket.

NE HAGYJÁTOK!!!

Legközelebb ne a vizsga díját adjátok a kezébe,hanem a bónt,amit már csak a vizsgára tud beváltani,mert ha nem így tesztek,a pénznek lába kél!


A lopás büncselekmény,ha nem a családjától lopott volna(ti nyilván nem jelentitek fel),akkor már régen a sitten rohadna,ezt tudatosítsátok,nyomatékosítsátok benne)


Azzal meg,hogy nem tanul,nem jár iskolába,csak otthon poshad,saját magával cseszik ki,mert -és ezt is mondjátok el neki- mi lesz vele,ha egyszer ti meghaltok.Ti se fogtok örökké élni,s bár nem írtad,hogy hány évesek vagytok,gondolom nem 40-esek vagytok,hanem sokkal inkább 50-60 évesek korosztályát erősítitek.


Politizálni nem akarok,nem is szeretek,de a miniszterelnök minden a néphez intézett beszédjében elmondja,hogy aki nem akar tanulni,és nem talál munkát sem,azt közmunkára küldik,mert nincs elég fizikai melós az országban,és az építkezésektől és hasonló fizikai munkáktól épül az ország,nem kell annyi szellemi dolgozó,stb. stb.


Bírjátok rá,hogy menjen be a munkaügyi központba,egyrészt regisztráltassa magát(főleg,ha eldöntötte,hogy semmilyen formában hallani se akar a tanulásról),és mivel most minden dolgozni tudó emberre szükség van( szarban van a haza - vagyis válság van,ami persze világszerte igaz,de Magyarországon különösen ),előbb-utóbb be fogják hívni közmunkára,s ha annak a behívásnak nem tesz eleget,akkor meg is büntethetik,de a minimum az,hogy megvonnak tőle minden eddig járó támogatást,amit eddig esetleg valamilyen jogcímen kapott...


Komoly,felelős beosztással,magas fizetéssel,prémiumokkal,pluszjuttatásokkal(céges autó,céges mobil,cafeteria,stb.) járó irodai melóról pedig ne is álmodjon megfelelő képzettség(sőt,több diploma!) nélkül.Senkinek nem repül a szájába a sült galamb.

2011. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!