Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki abortusz...

Van itt valaki, aki abortusz miatt vált meddővé?

Figyelt kérdés

Nincs sok abortuszon átesett ismerősöm (150-ből talán kettő), ők nem tartoznak bele abba a statisztikai szórásba, ami alapján gyakran hangoztatják, hogy a nem várt gyereket inkább adják örökbe, mert abortusz után kockáztatják a későbbi teherbeesést.


Nem foglalok állást abban, hogy helyes-e vagy sem. Szeretném, ha a válaszadók sem tennék, és nem válna a kérdés abortuszellenesek-abortuszt nem elítélők vitájává. Történetek, élettapasztalatok érdekelnének. Köszönöm!


2011. dec. 13. 22:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
én sem ismerek ilyet
2011. dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod:) Hasznos volt olyan szempontból, hogy nem vagyok egyedül, aki nem tapasztalt még ilyent.


Amúgy a kérdés onnan indult ki, hogy már több kérdést is olvastam, épp az imént egyet megint: "15-16-17..akárhány éves vagyok, teherbe estem, mit tegyek?" Válasz: abortusz. Válasz erre: bármit, csak abortuszt ne, mert jó eséllyel nem lehet többet gyermeked!

2011. dec. 13. 22:40
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Volt abortuszom, nem váltam meddővé. Azóta lettegy lányom is.

2barátnőmnek is szintén volt abortusza, ők sem lettek meddők

2011. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

2 barátnőm esett át abortuszon, az egyikük még középsulis korunkban, 17 évesen, és az idén szült egy kislányt

a másik nő, akit ismerek, orvosi okokból esett át a dolgon - teherbe esett, és nem fejlődött a pici

az ő petevezetékét a vákuumos abortusszal alaposan elcseszték, 6 évvel később, mindenféle műtétek, kezelések és beavatkozások után tudott csak anya lenni - és semmi más problémája nem volt, csak amit az abortusz során szerzett...

2011. dec. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
Barátnőmnek és nővéremnek is volt már abortusza. Nővéremnek azóta van egy egészséges kisfia, és a terhessége is rendben volt, hamar megfogant a gyerek.
2011. dec. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

Én ismerek ilyet.


Konkrétan részleteket nem tudok, csak hogy huszonéves korában terhes lett, de elvetette, mert nem voltak olyan anyagi körülményei, ahova nyugodt szívvel vállalt volna egy gyereket.


Azóta már elmúlt 50, nagyon akart volna gyereket később, de nem lehetett.


Szóval tényleg előfordul az ilyen, de a "jó eséllyel" talán durva túlzás.

2011. dec. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Osztálytársamnak 15 évesen volt abortusza. Most 10 évvel később boldog anyuka.
2011. dec. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%

6.

Azért a 30 évvel ezelőtti dolgokat ne keverjük a mai orvostudománnyal. Alig 130 éve bevett szokás a kézmosás...

Nekem is volt két abortuszom. Egy 18 évesen, egy missed pedig 20 évesen.

Októberben lett egy éves a kislányom.

Amúgy a missed ab is pont úgy történik, mint az élő magzat elvetetése, mégsem mondja senki, hogy hagyd bent, amíg kitisztul, nehogy meddő legyél.

[link]

Jobban járt volna a kisbaba ha elvetetik. Remélem, hogy fulladásos volt a halála, nem pedig halálra fagyott.

Ha választhatnék én inkább a lefejezést választanám!

2011. dec. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

6. vagyok


Ja, arról nem volt szó, hogy csak az elmúlt 5-10 évben... Sőt, szerintem alapvetően a statisztikát - ahogy a kérdező írta :) - pont a régi dolgok rontják.

Tehát igen, vannak ilyen emberek, akik abortusz miatt váltak meddővé, régen. Azonban manapság ezzel riogatni valakit kissé túlzó. Szerintem.

2011. dec. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%
Én sem ismerek ilyet. Nekem volt, utána majdnem megfulladtam, aztán be is lázasodtam, 3 nap múlva újra meg kellett csinálni. 1,5 évre rá kislányom lett, fél éve pedig kisfiam. Mindkét terhesség 2-3 hónap alatt összejött, a terhességek problémamentesek voltak, a szülések pedig rekord gyorsak, 4. illetve 1,5 órásak.
2011. dec. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!