Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, mit tanácsolnátok?

Szülők, mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és a továbbtanulásról van szó. Vidéken élek, évek óta minden vágyam a Corvinuson tanulni, minden bizonnyal fel is vennének. A problémát a szüleim jelentik. Pontosabban anyukám. Nem akar elengedni, egyrészt az anyagiak miatt, másrészt mert fél, hogy elzüllenék. Először finoman próbált lebeszélni, aztán tiltott, valamint érzelmileg zsarolt. Fogalmam sincs, hogyan győzhetném meg, hogy elengedjen. Tudom, hogy anyagilag elég megterhelő az albérlet (koliba nem vennének fel), meg minden, de természetesen elmennék nyáron dolgozni és besegítenék + ott az ösztöndíj. Féltés pedig... hát, ha akartam volna már itt is elzüllhettem volna, de nem olyan vagyok. Tudom, hogy egy szülő nem örül ha "kiröpül" a gyereke, de felnőtt vagyok, a saját álmaimat kell megvalósítanom, nem anyukámét... Tehát mit tegyek, mivel érveljek, hogy ne tiltson/zsaroljon, stb? (Tudom, hogy a jelentkezéshez nem szükséges szülői engedély, de ez csak a végső megoldás lenne.)

Elsősorban szülők véleményére vagyok kíváncsi, de mindenkiét szívesen olvasom!

Előre is köszönöm!

Egy elkeseredett lány


2011. dec. 14. 22:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha rossz a kapcsolatotok, miért akar babusgatni? Miért nem akarsz másik egyetemre menni? Miért nem jó a levelező?

Itt mindenki segíteni akart, de neked mindenre van valami kifogásod. Indokaid pedig nincsenek, legalábbis nem mondasz egyet sem.

2011. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nálunk meg pont, hogy azokat nem veszik fel koleszba, akinél az egy főre jutó jövedelem magas(abb). A szociális pontok számítanak.. (nyme-sopron)

Amúgy én megcsinálnám, hogy a tudta nélkül beadom a jelentkezést ahova szeretném. Nyáron dolgozok.. (jó munkát kell kifogni, én 11 nap alatt kerestem 73ezret és napi 14-16 órát dolgoztam) Összegyűjtött pénzből meg simán kijön az albi. Szerintem..

2011. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

1. Az országban egyedül Pesten van ilyen szak és szakirány ami érdekel, és ahova készülök.

2. Nem akarok levelezős lenni, mert nehéz szak, úgy gondolom, hogy sokat számít ha ott vagyok órákon, és hallom amit magyaráz a tanár, nem hogy csak megtanulom egyedül valahogy.

3. Anyukám még mindig 5 évesnek hisz. Nem dolgozik, egész nap itthon van, és minden érdekli velem kapcsolatban, a legapróbb részletekig. Meg akarja mondani hogy viseljem a hajam, milyen ruhát vehetek fel, kikkel barátkozhatok, mikor tanulhatok és hasonlóak. Persze nem hagyom, ebből adódik, hogy folyamatosan veszekszünk, rossz a kapcsolatunk.

Remélem nyomós érvek.

2011. dec. 16. 19:53
 14/16 anonim ***** válasza:
Így már értem. Megkérdezhetem, milyen szak? Én egyébként levelezőn végeztem el a fősulit, ugyanúgy vannak órák, így hallod, mit magyaráz a tanár. Csak nem minden nap mész, hanem csak hétvégén. De ha anyukáddal ilyen a viszony, akkor a legjobb tényleg az lenne, ha a saját lábadra állnál.
2011. dec. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Környezetgazdálkodási agrármérnök a szak neve, és a megújuló energiaforrások szakirányt szeretném választani. Ilyen szak máshol is van az országba, de megújuló energiaforrások szakirány csak a BCE-n.
2011. dec. 16. 20:00
 16/16 anonim ***** válasza:
Bár én a Corvinusról csak rosszat hallottam, megértem, hogy az egyetlen olyan szakot hajkurászod, ami érdekel, és elmennél érte a világ végére is. (Komolyan, ha máshol el tudnád végezni, ne ragaszkodj a Corvinushoz! Én nem oda járok, de nagyon durva anyagi lehúzások és kiszúrások mennek ott..) Én nem vagyok szülő, de elég sokféle ember ismerek, és a helyzetedre szerintem a megoldás: Ne foglalkozz anyád véleményével. Hiszen te is belátod, miért ragaszkodik a jelenlétedhez, neki aztán érvelhetsz bármivel, úgyis csak az 5 éves magatehetetlen kislányának gügyögését fogja hallani a szádból. Apád biztosított róla, van anyagi keret a tervedhez, a többi pedig majd elrendeződik.. Nem kell összeveszni anyáddal, de tarts ki a véleményed mellett, ez mindkettőtök érdeke. Ha látja, hogy első félév - első év után még mindig egészben vagy és nem az elvonóról jönnek a hívásaid, bele fog törődni a helyzetbe. Eleinte biztosan sértődött lesz, amiért ellent mondtál neki, de kitartás, mindenkinek nehéz elvágni a köldökzsinórt, talán éppen így alakul majd ki normális felnőtt kapcsolat közöttetek. Hiába vársz arra, hogy ő változzon.. ameddig nem történik olyasmi, ami változásra kényszerítené, minden maradni fog a régiben. Sok sikert a sulihoz (is)!:)
2011. dec. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!