Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, titeket érdekel a...

Szülők, titeket érdekel a félévi bizonyítvány?

Figyelt kérdés

Lehet, csak az én családomba van ez így, de kb nem is érdekli a szüleimet a félévi bizi. Elvégre ez semmit sem jelent, ennyi erővel lehetne novemberi bizonyítvány, ahol ugyanígy beírják a jegyeket.. Na mind1.

1 tárgyból bukásra állok, az osztályfőnök folyton stresszel vele, hogy miért nem javítom már ki stbstb, meg hogy milyen szüleim vannak már..


Nektek mi a véleményetek erről? Természetesen nem örülnek ennek az egy egyesnek, de tudják, hogy tanulok rá, de ez a téma, amit eddig vettünk, nagyon messze áll tőlem.. Januártól elkezdünk egy olyan témát, ami tényleg érdekel...


16/L


2011. dec. 11. 19:57
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
52%
Ne a szüleidet érdekelje (bár kellene), hanem téged. Ha novemberi bizonyítvány lenne, akkor is, ugyanis lezár egy etapot, és hozzászoktat a rendszerességhez..egyfajta gyakorlás a felsőoktatásra. 11-12-ben számítani fog a félévi bizonyítvány is, ha tovább akarsz tanulni, utána pedig fél éved lesz mindig az egyetemen kihozni magadból a legtöbbet.
2011. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
65%
Az én szüleim sem érdekelte, olyannyira, hogy gimiben már meg se mutattam nekik. Az a lényeg, hogy tanulok, a többi kit érdekel.
2011. dec. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Majd akkor egyetemen hozzászokok.

De most nem dől össze a világ egy egyestől. Főleg, hogy ez nem érettségi tárgy, és vannak ennél sokkal fontosabbak, amire tanulnom kell..

2011. dec. 11. 20:02
 4/43 anonim ***** válasza:
54%
Természetesen fontos a félévi, ez mutatja, mit csináltál (illetve nem csináltál) az 1. félévben. Egyébként ez már jelzi az év végit, mert 2 jegyet nagyon nehezen lehet javítani.
2011. dec. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Milyen 2 jegyet? Nálunk nem nézik a félévi jegyet.


Az első félévi jegyeket nézik, és a második félévit. De ezt csak 1-2 tanár, a többit mind csak a 2. félév érdekli.

2011. dec. 11. 20:03
 6/43 A kérdező kommentje:
Más tárgyból ennyi tanulással 4-esre állok.. :(
2011. dec. 11. 20:05
 7/43 anonim ***** válasza:
76%
Úgy értem, ha kettes vagy valamiből félévkor, abból nagyon nehéz négyest csinálni év végére. Vagy például amiből megbuksz, abból nehezen lesz hármas év végére. Attól egyébként, hogy nem érettségi tárgy, még okozhat évismétlést.
2011. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Imádom, ha kiforgatják a szavaimat. 1 szóval sem utaltam arra, hogy nem kell évet ismételnem...


Különben tavaly félévkor 2-esre álltam ebből a tárgyból, évvégén 5-ös voltam...

2011. dec. 11. 20:09
 9/43 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk nem is lehetett két jegyet javítani. Semmiképpen.

Egyébként nálunk szüleimet nem nagyon érdekelte anno a félévi bizonyítvány. Megnézték,aztán kész.

Viszont elég nagy szegénységi bizonyítvány neked,hogy bukásra állsz valamiből. függetlenül attól,hogy érdekel-e vagy sem. Azért a középiskolai tananyag nem olyan nehéz,hogy minimális tanulással egy kettest ne lehetne összehozni valamiből...

Érdekes,egyre több ilyen kérdést olvasok mostanában,hogy bukás van,dehát mit tegyen,ha nem érdekli a tárgy.

2011. dec. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
melyik ez a tantárgy? nem tudsz a megértéséhez segítséget kérni?
2011. dec. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!