Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nagynénim kórházba kerülése...

Ha nagynénim kórházba kerülése előtt írt egy hivatalos meghatalmazást arról, hogy én vehetem fel a nyugdíját visszavonásig! Akkor miért mondja a postás azt, hogy minden hónapban új kell?

Figyelt kérdés

Időközben olyan állapotba került,hogy már semmit sem tud aláírni,viszont egy fizetős osztályra került aminek a költségét rendezni kell.


A meghatalmazás postai nyomtatványon történt ,a postás előtt írta alá a nagynéném ,hogy én vehetem fel a nyugdíját.


Mit lehet ilyenkor tenni?


2011. dec. 16. 09:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%
Az előző vagyok. Most olvasom a hozzászólásodat. Most akkor ti nem egy városban laktok? Akkor valóban új meghatalmazás kell. Ugyan honnan tudná megállapítani, egy másik városban a kézbesítő, vagy a postai dolgozó egy aláírásról, hogy az az illető tényleg kézbesítő-e aki aláírta. Az lett volna módja, hogy a nagynénéd bemegy a helyi postára és ott ad meghatalmazást. A nyomtatványt ott aláírja a postás dolgozó és LEBÉLYEGZI KELETBÉLYEGZŐVEL, innen tudják egy másik városban, hogy postai dolgozó írja alá. Mivel ugye kézbesítőnél nincs bélyegző, ő másik helyre szóló meghatalmazást nem tud igazolni. Amit most tenni tudsz, bemész a kórházba egy üres nyomtatvánnyal és kitöltés után a kezelőorvosával aláíratod, az orvos bélyegezze le saját körbélyegzőjével, és tegyen rá egy intézményi bélyegzőt is. Ezt el fogják fogadni tőled, ha esetleg a nagynénéd már nem tud írni, ennek tényét is írasd rá az orvossal. Jobbulást kívánok a nagynénédnek.
2011. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Én azért tudom átvenni apám nyugdíját, mert egy házban lakunk. Nem gondoltam rá, hogy nálatok nem így van.
2011. dec. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Ha van már kitöltött postai formanyomtatványotok, amit a kézbesítő aláírt, akkor azt be kell be kell vinni a postára, ahol azt bevonják, és állítanak ki helyette, meghatalmazás igazolványt"


Nahát , ilyesmiről még nem is hallottam .



Érdekes,hogy akikkel beszéltem ismerősökkel (postások) azt mondták,hogy ez így érvényes kell,hogy legyen .



Nem a mi lakhelyünkön vennénk fel a nyugdíjat,hanem a meghatalmazó lakhelyén,ott ismernek bennünket is egyébként,mert régebben mi is ott laktunk.



Nagyon köszönöm a kimerítő,hosszasan kifejtett, szakszerű magyarázatodat !


Akkor az általad leírtak szerint fogunk eljárni.

2011. dec. 16. 13:56
 14/15 A kérdező kommentje:

Abban az esetben,ha nem másik városban akarjuk felvenni,hanem a meghatalmazó lakhelyének postájánál,ahol ismernek bennünket,sőt az ottani alkalmazott (postás) előtt írta alá a meghatalmazó ,hogy visszavonásig fel tudjuk venni a nyugdíját,akkor is szükség van kórházi igazolásra ?

Vagy csak elegendő bemenni a postába a meghatalmazással ?

2011. dec. 16. 14:00
 15/15 A kérdező kommentje:

A postán minden gond nélkül átadták a nyugdíjat,már be is fizettük a következő havi kórházi díjat belőle.


Valami félreértést említettek.

2011. dec. 16. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!