Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így is kell majd támogatni a...

Így is kell majd támogatni a párom testvérét?

Figyelt kérdés

A párommal már elég rég ismerjük egymást és pár hónapon belül össze is házasodunk, aminek mindketten nagyon örülünk. (mivel nagyon jól megvagyunk egymással).

Ugymond az egyetlen gond az, hogy van egy részeges testvére (a többiek normális életet élnek).

A problémám az lenne, hogy ha majd felmerülne az a téma, hogy segítsük azt a testvért, én egyáltalán nem szeretnék pénzt adni neki. (már csak azért is, mert én arra keményen rádolgozok és azt a pénzt ne igya el más).

Nem azt mondom, hogy néha nem főznék neki ezt-azt; nem takarítok ki, mosok rá.

De pénzzel egyáltalán nem szeretném segíteni mert csak elinná, és utána egy jót röhögne.

Ez így helyes lenne?


2011. dec. 17. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Neked nem dolgod támogatni őt. Viszont a párodnak joga van úgy dönteni, hogy ő támogatja, és te abba nem szólhatsz majd bele.
2011. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
alkoholistának nem pénzzel kell segíteni, hanem elvonóra vinni
2011. dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha hozzámész akkor kénytelen leszel vállalni h a kozos kasszábol támogatva legyen x osszeggel ha a párod azt akarja. Neki mégiscsak a testvére.
2011. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Ezt már kérdezted egyszer, pár hete, nem?
2011. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha alkoholistának pénzt adtok, az egyet jelent azzal, hogy a kezébe adjátok az italt.

Teljesen jól látod a helyzetet. Ha támogatni szeretnétek, úgy tegyétek, ahogy írtad. Ha egyéb másra van szüksége és úgy gondoljátok, hogy belefér anyagilag, akkor is ti vegyétek meg és azt adjátok oda.

És nem ártana elvonóra mennie. De gondolom már mondta neki az egész család..

2011. dec. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még nem írtam.
2011. dec. 17. 12:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon súlyos, akkor elvonóra kell vinni. Az segít a legtöbb esetben. Könnyebb dolgotok van, ha belátja, hogy segítségre van szüksége. Ilyenek is vannak.
2011. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Ez szép és jó lenne, ha lehetne az embereket elvonóra vinni. De sajnos amennyire én tudom, erre nincs lehetőség. Vagy önszántából megy be, vagy sehogy. :S
2011. dec. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem látja be, hogy nem jó ez így.

Már számtalanszor próbáltunk rajta segíteni, de mindhiába.

Sajnos folyton csak meglopja és megrövidíti a páromat.

2011. dec. 17. 12:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ha lopkod én sehogyse támogatnám. Oldja meg a párom maga, nem szólok bele. Bocs, de én nagyon rühellem, ha valaki lop...

23/N

2011. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!